Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Jagiełło, Pils

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • patyczek
    Senior
    • 01-2013
    • 220

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Klasyczny złoty, klarowny. [4]
    Piana: Wysoka, zwarta o dużych pęcherzach, stosunkowo trwała, gęsto oblepiająca szkło kłaczkami. [4]
    Zapach: Niezbyt wyrazisty, słodowy z białym pieczywem i biszkoptami. W tle lekki DMS ze ścierą, ale umiarkowany. Dopiero po zmieszaniu daje się we znaki. [2.5]
    Smak: Kwaskowy. Zasadniczo słodowy z kwaskiem cytrynowym. Z tyłu obecna słabiutka goryczka, o tępym, aspirynowym posmaku. I niewiele da się tu więcej doszukać, a zwłaszcza chmielu. [2]
    Wysycenie: Za wysokie, ale nie szczypie, a to już coś. [3.5]
    Opakowanie: Zwykłe, proste, ubogie kolorystycznie i graficznie, bez pomysłu i inwencji. Butelka zielona, kapsel czarny, zupełnie od czapy, nie pasujący do reszty. Dane, niestety, tak samo oszczędne, bez podania ekstraktu i chmielu w składzie. Generalnie - mizeria. [2]
    Uwagi: Data spożycia do: 01.05.2014. No cóż... Nie mam ja szczęścia do Jagiełły. Wodnisty ten Pils, bez wyrazu i bardzo mocno nagazowany. Jakoś dziwnie przypomina mi Lecha, a to nie najlepsza rekomendacja.

    Moja ocena: [2.55]

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #3
      Dla mnie, mimo, że nie dostarczyło mi spektakularnych doznań było to pierwsze od powrotu Lipcowego na Chmielakach w 2010 roku przyzwoite piwo z Browaru Jagiełło. Oby tak dalej!
      Oczywiście ani jest to Lipcowe z 2010 roku, ani Ciechan czy Kormoran, bo bliżej mu do "koncernówki", ale mam teraz w sklepie możliwość wyboru

      Comment

      • jaw7
        Senior
        • 10-2012
        • 173

        #4
        Jagiełło pils

        Dla mnie piwo jest ok,na pewno lepsze od wszystkich "koncerniaków",ocena 2,55 jest krzywdząca ,nie czułem kwasowości,jest lekka goryczka - przecież to nie Atak Chmielu czy Rowing Jack,moja ocena cztery minus.Niska cena też ma znaczenie . jaw

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #5
          Pils powinien mieć porządną goryczką, lekką może mieć lager.

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jaw7 Wyświetlenie odpowiedzi
            Dla mnie piwo jest ok,na pewno lepsze od wszystkich "koncerniaków"
            Od Gose Island, Grimbergena, Jevera, Pilsnera Urquella także?

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4305

              #7
              Da się wypić, choć niczym nie różni się od Jagiełło Premium, przynajmniej tak mi się wydaje. Goryczka jako taka ale skunks niestety, te fatalne zielone butelki...

              Comment

              • salvit
                Member
                • 12-2010
                • 81

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Kolor bardzo "piwny" czyli złoty - miły dla oka. [5]
                Piana: Gęsta, dość długo się utrzymuje, ładne duże bąbelki [5]
                Zapach: Bardzo piwno-chmielowy.Wąchałem z przyjemnością chyba z minutę zanim wypiłem pierwszy łyk piwa. [5]
                Smak: Idealny dla ugaszenia pragnienia w lecie, ale nie tylko. Wyważona goryczka, czuć dość mocno słód, żadnych obcych posmaków - typu warzywa, metal czy podobne. [5]
                Wysycenie: Tutaj jak dla mnie troszkę za duże - lubię jak wysycenie nie przeszkadza pic szybko piwa, gdy jestem spragniony. Do powolnej konsumpcji ok. [4]
                Opakowanie: Bardzo mi się podobało. Lubię takie stonowane etykiety. Brakuje ekstraktu. [4.5]
                Uwagi: Warka do 01-05-2014. Wypite po piwie Okocim OK okazało się piwem rewelacyjnym. Właściwie to było pierwsze piwo tego dnia, bo Okocim został wylany do kibelka. Piwo bardzo dobre jak wszystkie jakie piłem z browaru Jagiełło

                Moja ocena: [4.925]

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: jasno-złociste, klarowne [4.5]
                  Piana: średnie i bardziej duże niż małe pęcherze, opada szybko do cienkiego kożuszka, nie osadza się na szkle [2.5]
                  Zapach: mało przyjemny, skunowato-słodowy [2]
                  Smak: dość pełne, brak jednak treściwości, niestety tak jak i w zapachu dominuje skunowaty posmak typowy dla zielonej butelki, dalej w tle lekka goryczka, nawet przyjemna, słodowe akcenty [3]
                  Wysycenie: troszkę za dużo [4]
                  Opakowanie: minus za zieloną butelkę, etykieta fajna ale już za bardzo sztampowa, wręcz nudna [3]
                  Uwagi: Przeciętne piwo do wypicia, bez rewelacji

                  Moja ocena: [2.725]
                  Attached Files
                  Last edited by becik; 06-10-2013, 09:48.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: złoty, klarowne, zbłyskiem [4.5]
                    Piana: dość trwała, równomierna, brudzi szkło [4]
                    Zapach: skunowaty, maślany, słodowy, drzewny - nie jest odpychający [3]
                    Smak: lekki słód, lekki kwasek, śladowa ale miła goryczka; jakby nie napisali, że to ma być "pils" byłaby lepsza ocena... [3]
                    Wysycenie: raczej za duże [4]
                    Opakowanie: Zgadzam się z Becikiem - śmiertelnie nudne, do tego mało informacji. [2.5]
                    Uwagi: wypijalne

                    Moja ocena: [3.2]
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      #11
                      W aromacie dominuje skunks, który dopiero później dopuszcza do głosu nuty słodowe.
                      Smak, jak na polską przeciętną, solidnie goryczkowy. Słodowość przyjemna. Gaz szczypie w język. Piana zostawia ładne ślady na szkle.
                      Etykieta tak słaba, że sama się przewraca.

                      Skunks przesłania niemal wszystko, pozostawiając malutki plusik w postaci goryczki.

                      Comment

                      • jacekwerner
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2835

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jasnozłoty, klarowny [4.5]
                        Piana: biała; początkowo wysoka, gęsta, drobnopęcherzykowa, po krótkim czasie opada do cienkiej warstewki lekko brudząc szkło [3.5]
                        Zapach: "skunks", słód, lekka "ścierka" - niezbyt zachęcający; po ogrzaniu całkowicie zdominowany przez słód [3.5]
                        Smak: słód, wyraźna krótka goryczka, wyczuwalny kwasek - który z czasem zaczyna dominować i psuje ogólne wrażenie, ziemisty posmak [3]
                        Wysycenie: dla mnie trochę zbyt wysokie [4]
                        Opakowanie: zielona butelka; etykietka, kontretykietka i krawatka; kapsel czarny; brak podanego ekstraktu; brak podanego składu ( spełniając wymogi normy - jest zaklęcie "zawiera słód jęczmienny" ); graficznie nieźle [3.5]
                        Uwagi: Warka z datą przydatności do 09.06.2014. Moim zdaniem piwo mocno przeciętne. Zaliczone.

                        Moja ocena: [3.375]
                        Ochotnicza Straż Piwna
                        BAZA = 7446

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6077

                          #13
                          Zwykłe piwo w dodatku ze skunksem... ale w Lagerze chyba był większa.

                          Piana faktycznie szybko znika... gazu za dużo, zapach fatalny...

                          Grafika z lat 90-tych i "kapsel oczywiście golas"... czarny golas.

                          ? Może czas na zmiany... wywalić te zielone flaszki!

                          Comment

                          • wit
                            Senior
                            • 12-2012
                            • 144

                            #14
                            Oczywiscie lepsze niż korporacyjne pseudopiwa, ale to jedyne dobre, co mogę stwierdzić. Zapach słodki i lekko nieświeży, wręcz serowy. Smak znośny, dość orzeźwiający, jednak wyraźnie czuć kwaśne akcenty, a goryczka jest mało wyszukana, podobna do tej z Perełek, Łomży.

                            Comment

                            • kosher
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 2291

                              #15
                              Za 3 zł. w Carrefourze albo Auchanie to jeden z lepszych wyborów na klasyczne piwo do obiadu.
                              Jest przyjemnie wymieszana słodowość, goryczka i kwasek.
                              Mam wrażenie przy piciu lekkiej oleistości, zbożowości piwa.
                              Butelka niestety zielona, bezzwrotna.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎