Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Palm, Hop Select

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Palm, Hop Select

    Belgijskie Ale, chmielone na zimno odmianą Hallertau Mittelfrüh. Alkohol 6,0%

    Barwa złoto-pomarańczowa. Wyraźne zmętnienie.
    Mocno postrzępiona piana, zostawia wyraźne ślady na szkle. Redukuje się do trwałej szumowiny.
    W zapachu wyraźne chmielowe. Nieco owoców i miękkie słody. W tle lekkie alkoholowe tchnienie.
    Smak w pierwszej chwili uderza połączeniem goryczki, kwaśności i cierpkości. Po chwili pojawiają się słodowe, chlebowe odcienie. Finisz wytrawny. Goryczka zalega jakąś stłumiona nutą bardzo długo.
    Nagazowanie dość wysokie. Piwo lekko podszczypuje w język.
    Butelka 330ml, z etykietką i krawatką w charakterystycznych dla Palma kształtach.

    Swego czasu, jeszcze pod nazwą Palm Hopper to była limitowana seria, nalewana w butelki zamykane korkiem. Próbować niestety nie miałem okazji. Jednak jeśli było to piwo podobne do Hop Select, to nie mam specjalnie czego żałować. Trunek dość ciężki w odbiorze, o mocnej, zalegającej goryczy, wysokim poziomie cierpkości, które to cechy podkreśla jeszcze wysokie wysycenie. Jak dla mnie brakuje mu optymistycznych, estrowych, owocowo-kwiatowych nastrojów. Dlatego tylko 7 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • darnisz
    Junior
    • 02-2017
    • 24

    #2
    Opis wpadzia jak najbardziej oddaje charakterystykę tego piwa. Zmieniła się etykieta
    Attached Files

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎