Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, Dori

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    Pracownia Piwa, Dori

    Ekstrakt: 13 st.
    Alkohol: 5%
    IBU: 28

    Najnowszy twór Pracowni Piwa, uwarzony razem Dorotą Chrapek, zdobywczynią Grand Championa Birofiliów 2010, prezentuje się całkiem nieźle. Piwo jest delikatne, dobrze zbalansowane i bardzo pijalne. Dominują górnofermentacyjne aromaty z przyjemnym chmielowym akcentem. Piwo oczywiście jest podobne do swojego pierwowzoru, jednak trudno jest je ze sobą porównywać gdyż przez ostatnie 3 lata dużo się zmieniło na polskim rynku i to co w 2010 robiło na piwoszach ogromne wrażenie, obecnie już tak nie ekscytuje. Co oczywiście nie zmienia faktu, że jest to smaczne i bardzo poprawne piwo.

    A tak się ono prezentuje w wersji butelkowej.
    Attached Files
    Last edited by YouPeter; 31-08-2013, 21:40.
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.
  • makbeth
    Member
    • 04-2011
    • 80

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
    Piwo oczywiście jest podobne do swojego pierwowzoru, jednak trudno jest je ze sobą porównywać gdyż przez ostatnie 3 lata dużo się zmieniło na polskim rynku i to co w 2010 robiło na piwoszach ogromne wrażenie, obecnie już tak nie ekscytuje.
    Zgadzam się w całej rozciągłości. Piwo smaczne, ale bez jak to mówią "szału", szczególnie jak się kiedyś piło "pierwowzór". Ale może wreszcie udało się Im (PP) rozpoznać bojem maszynerię. Jednakże będąc przedwczoraj jedynie przelotem w Strefie Piwa i widząc Panią Dorotę "w akcji", naszła mnie taka myśl, że fajnie byłoby, gdyby moja koleżanka - małżonka także kiedyś dostrzegła piękno mojej pasji. A Strefa Piwa niech wróci wreszcie do lambików !!!! Ostatnio trochę monotematycznie, ale pewnie marża większa!

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #3
      Chyba lepiej promować dobre polskie piwa niż lambiki. Mam nadzieję, że będzie mi dane spróbować.

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        W całej rozciągłości nie zgadzam się z YouPeterem
        Swoje spostrzeżenia znad szklanki przekazałem Dori i Tieroo, oni również się ze mną nie zgodzili. Zatem zamilknę bo na Grand Championa i sędziego nie poradzę

        Comment

        • adamsky
          Member
          • 01-2013
          • 51

          #5
          Miałem bardzo podobne odczucia. Dobry, fajnie zbalansowany, bardzo pijalny Ale.
          Piwo które wprawdzie niczego nie urywa, ale i tak z dużą przyjemnością się do niego wraca.

          Comment

          • Zybex
            Senior
            • 07-2012
            • 222

            #6
            Odczułem nieprzyjemne myszowate i ziemiste posmaki. Subiektywnie - brak głębi i charakteru. Rozczarowało mnie to piwo.

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasna miedź. [5]
              Piana: Biała delikatnie wchodząca w beż, średniopęcherzykowa. Utrzymuje się przez ok. 3 minuty, następnie opada niemal całkowicie, pozostawiając po sobie tylko cienka obrączkę. Ładnie oblepia ścianki szkła. [3.5]
              Zapach: Zapach jest średnio intensywny, jednak przyjemny, bez obcych aromatów. Najbardziej wyróżnia się górnofermentacyjna owocowość, przełamana biszkoptami i delikatnym aromatem chmielu o lekko tytoniowym charakterze. [4]
              Smak: W smaku piwo to jest bardzo delikatne i zbalansowane. Na początku, przy pierwszych kilku łykach, atakuje kubki smakowe duża chlebowość, która jednak szybko znika ustępując miejsca słodkim, świeżym owocom. Goryczka jest średnio intensywna, bardzo przyjemna, zaokrąglona, niezalegająca. [4]
              Wysycenie: Trochę za niskie. [4]
              Opakowanie: Ładna, prosta etykieta, charakterystyczna dla Pracowni Piwa. Nie podoba mi się nowa kolorystyka, gdzie szlachetny brąz został zamieniony jaśniejszym odcieniem, który nie wygląda już tak elegancko. Choć można to zapewne wytłumaczyć tym, że Pracownia chciała odróżnić swoje piwa od tych warzonych przez piwowarów z zewnątrz. [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4]
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                #8
                Czy wie ktoś gdzie trafiło te
                400 butelek
                Dori?
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                  Czy wie ktoś gdzie trafiło te
                  400 butelek
                  Dori?
                  Sporo z nich widziałem w sklepie Strefy Piwa i w Marii. Ale to pewnie cię nie rozweseli

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    #10
                    Leona, i Ty mi rejterujesz ze zlotu
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • tieroo
                      Member
                      • 05-2010
                      • 46

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                      Czy wie ktoś gdzie trafiło te
                      400 butelek
                      Dori?
                      40 pojawi się w Warszawie, w Piwoni

                      Comment

                      • dyczkin
                        Serce w kolorze blaugrana
                        • 05-2011
                        • 3657

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tieroo Wyświetlenie odpowiedzi
                        40 pojawi się w Warszawie, w Piwoni
                        Panie Tomku, ale ja w Polkowicach mieszkam a po piwo do Głogowa jeżdżę
                        MarcinKa liczę na Ciebie
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • Mason
                          Senior
                          • 02-2010
                          • 3280

                          #13
                          Piwonia prowadzi sprzedaż z dowozem, dwie dyszki za karton
                          JEDNO PIVKO NEVADI!

                          Comment

                          • gaz4
                            Senior
                            • 04-2009
                            • 192

                            #14
                            W Piwoni jeszcze się nie pojawiło, za to dostępne jest razem z butelkowanym Crackem w Magazynie Chmielu w Warszawaie i to w dość dużej ilości.

                            Comment

                            • Mason
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 3280

                              #15
                              Chyba już nie, wczoraj jak wychodziłem z tegoż sklepu to ostały się dwie butelki. A kolejny klient był tym piwem bardzo zainteresowany, więc możliwe że już całkiem wyszło.
                              JEDNO PIVKO NEVADI!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎