Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Samuel Smith, Organic Chocolate Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Samuel Smith, Organic Chocolate Stout

    Sweet Stout z browaru w Tadcaster. Alkohol 5,0%. Do produkcji wykorzystano ekologiczny słód jęczmienny, ekologiczny chmiel (nie podano jaki), ekologiczny ekstrakt kakaowy i wreszcie ekologiczny cukier trzcinowy. No i woda pochodzi z historycznej XVII-wiecznej studni, z głębokości 26 metrów. Na kontrze ekologiczność potwierdza odpowiednia ilość znaczków dla maniaków zdrowej żywności i innych wegan. Trochę strach otwierać, bo wlewam to w zwykłą nieekologiczną szklankę z huty szkła

    Ciemna, nieprzejrzysta barwa. Pod silnym źródłem światła przebłyski miedziano-rubinowe.
    Beżowa piana, o niejednorodnej teksturze. Wysoka po nalaniu, stopniowo redukuje się do zwartej kilkumilimetrowej, trwałej pierzynki. Nieduże resztki na ściankach.
    Aromat o balansie przesuniętym silnie w kierunku słodkości. Czekoladowe, kakaowe, nawet lekko mleczne nuty. W tle wyczuwalne nieznaczne palone klimaty. Piwo w odbiorze sprawia wrażenie mocno kremowe. Na skraju percepcji wyczułem również delikatne chmielowe odcienie.
    Smak jeszcze mocniej podkreśla słodki charakter tego stouta. Aczkolwiek jak dla mnie zbyt wysoki jest udział cukrów podanych wprost w profilu, kosztem słodowych elementów stoutowych. Na szczęście mamy wyczuwalną goryczkę, która wraz z palonymi klimatami pozostaje dość długo w posmakach. Piwo całkiem treściwe, trudno zarzucić mu wodnistość.
    Nagazowanie w dolnych rejonach stanów średnich. Prawidłowe.
    Butelka, o nietypowej pojemności 550ml. Graficznie dobrze dobrana do stylu piwa, w beżowo-brązowych odcieniach. Na etykiecie w roli głównej gałązka z ziarnem kakaowca. Kapsel z charakterystyczną dla browaru stylizowaną rozetką.

    Piwo sprawia wrażenie solidnej produkcji. Na pewno dla miłośników słodkich stoutów będzie bardzo interesującym doświadczeniem. Dla mnie jest trochę za słodkie (ekologiczny cukier trzcinowy...), choć muszę uczciwie przyznać, że chmiel w pewnym stopniu stara się zbalansować to słitaśne odczucie Za wrażenia 8,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • azazel82
    Senior
    • 01-2012
    • 146

    #2
    Mam bardzo podobne odczucia jak poprzednik. Fajnie treściwy i kremowo gładki stout. Oczywiście słodkawy, ale głównie w zapachu, bo lekko wytrawny smak ładnie balansuje czekoladową słodycz.

    Dobra produkcja.

    Zdjęć nie wrzucam, bo nie odkrywają ameryki. Chętni bodźców wzrokowych zajrzą na bloga.
    http://piwnepodroze.blogspot.com/

    Zapraszam też na FB!!
    https://www.facebook.com/PiwnePodroze

    Comment

    • DonZ
      Senior
      • 03-2013
      • 303

      #3
      Piana: Obfita, koloru bardzo jasnego brązu drobne pęcherzyki, miarowo opada.
      Kolor: Czerń. Pod mocnym światłem rubinowe, klarowne.
      Aromat: Zniewalający słodki kremowo czekoladowy, budyniowy nieco mleczny. Magia, nic tylko wąchać.
      Smak: The best beer i've ever drink. Słodkie, choć lekkie i nieco wodniste. Kakaowa słodycz z niewielkim wysyceniem. Niska goryczka. Piwo idealne.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19165

        #4
        Jak dla mnie trochę zbyt duże nagazowanie, ale przez to nie jest tak wodniste. Aromat faktycznie urzekający - jak świeżo upieczone ciasto kakaowe, choć skojarzenia z budyniem też trafne. Nie jest słodkie, choć pierwszy łyk daje takie odczucie. Po pewnym czasie czuć krótką goryczkę, przywodzącą na myśl gorzką czekoladę. Piwo jest jak dobra czekolada w płynie. Jeszcze do niego wrócę, bo wyjątkowo smaczne.

        Comment

        • yaro74
          PremiumUżytkownik
          • 09-2012
          • 2089

          #5
          Kolor: czarny, nieprzejrzysty.
          Piana: beżowa, wysoka, gęsta, o pęcherzykach różnej wielkości. Piana jest trwała, opadając zostawia sporą obwódkę na szkle.
          Zapach: intensywny, bardzo przyjemny, mleczna czekolada, kakao. Intensywność zapachu nie zmniejsza się w miarę picia.
          Wysycenie: średnie.
          Smak: podobnie jak w zapachu. Piwo jest słodkie ale nie przesadnie. Słodycz jest fajnie uzupełniona przez lekką goryczkę i nuty palone. Piwo jest średnio treściwe i świetnie się je pije.
          Opakowanie: bez zmian, bardzo ładna etykieta, ładny kapsel. Brakuje mi pełnego składu.
          Bardzo dobre piwo.

          Comment

          • grodek
            Senior
            • 06-2015
            • 527

            #6
            KOLOR: ciemny brąz, nieprzejrzyste pod światło.
            PIANA: beżowa, drobno i średniopęcherzykowa. Średnio obfita i w miarę trwała.
            ZAPACH: intensywny, dominuje kakao, mleczna czekolada, nieco orzechów.
            SMAK: bardzo czekoladowe w smaku, sprawia wrażenie płynnej czekolady. Dość słodkie, słodowe, z niewielką goryczką na finiszu. Niezbyt wysokie wysycenie pogłębia wrażenie słodyczy i pełni w smaku.
            WYSYCENIE: średnie.
            OGÓLNIE: bardzo dobre piwo, choć dla mnie nieco za słodkie. Wybitnie deserowe. Butelka 0,55 L, termin do sierpnia 2018.
            604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12171

              #7
              Aromat - kakaowa słodycz
              Piana - wysoka, zwarta czapa, raczej trwała
              Barwa - nieprzejrzysta, prawie czarna
              Wysycenie - średnie (jak na stouta trochę powyżej średniej), musujące
              Smak - kakao, czekolada, dość wyraźna, trochę śmietankowa słodycz. Finisz z wyczuwalną goryczką, głównie paloną
              Treściwość - pełne piwo

              Dobre, dla mnie nieco za słodkie

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎