Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulewski, Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Sulewski, Ciemne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Wysycenie umiarkowane, piana niewielka, choć jest do końca. Aromat chlebowy. W smaku nie tak intensywny, jak powinien choć bukiet dunkla - chleba, z posmakiem słodowym jest. Brak trochę pełni. Ogólnie OK. Do powtórzenia. Dzięki Gisou!
    Attached Files
    Last edited by e-prezes; 15-11-2013, 23:17.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemno rubinowy, mimo, ze na zdjęciu wyszło jak czarne [4]
      Piana: bezowa, drobniutka, opadała powoli, osadzała się na szkle drobnymi plamkami [3.5]
      Zapach: slaby ale fajny i dość wytrawny, kawowo-karmelowa nuta [4]
      Smak: brakuje mi w piwie pełni i treściwości, fajny za to wytrawny, lekko śliwkowo-karmelowy posmak, minimalne kawowo-czekoladowe akcenty, całość dobrze zbalansowana [4]
      Wysycenie: odrobinę za duże [4]
      Opakowanie: pite w browarze restauracyjnym więc firmowe szkło i wafel dopieszczają mnie [5]
      Uwagi: Smaczne piwo ale tak jak juz pisałem brakuje mi w nim treściwości, momentami sprawia wrażenie rozwodnionego, gdyby tylko to poprawić, to Ciemne piwo z tego browaru byłoby doskonałym produktem, a tak zostaje zaledwie dobrym, potencjał jest

      Moja ocena: [4]
      Attached Files
      Last edited by becik; 16-08-2014, 12:18.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy, klarowny. [4]
        Piana: Kremowa, drobna, wysoka, dość trwała. [4]
        Zapach: Karmel, słód palony, daleki powiew suszonych śliwek. [4]
        Smak: Lekki, wodnisty nieco, trochę dymny, słód i lekka orzechowa goryczka. [3.5]
        Wysycenie: Niewysokie, OK. [4]
        Opakowanie: W stylu browaru - prosta, dopracowana elegancja, na wynos w ładnym czteropaku. Tutaj też kapsel golas "afro" . [4.5]
        Uwagi: Może niewybitny, ale całkiem smaczny właśnie "dunkel", bo tak się nazywa, no i jest w stylu niemieckich piw ciemnych...

        Moja ocena: [3.825]

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4305

          #5
          Zgoda, fajny ciemniak, właściwie tytuł wątku powinien brzmieć "Dunkel", bo tak stoi na etykiecie piłem ostatnio warkę dwa tygodnie po terminie i w niczym to nie zaszkodziło temu piwo. Przewaga goryczki nad nutami słodowymi i karmelowymi, wydaje się też, że nabrało treściwości. Całkiem przyjemnie piwo, przy słabym wyborze tego stylu w rodzimych browarach.

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny brąz z nutą wiśniową [4.5]
            Piana: Średnio wysoka, krótka, nieładne duże bąble [3.5]
            Zapach: Skórka chleba, tost, karmel, orzechy. [4]
            Smak: Powtórka z aromatów tylko nieco wodnista i mało zdecydowana. Goryczka niska ale w końcówce rosnąca, ziołowa w posmaku [4]
            Wysycenie: Średnie [4]
            Opakowanie: Prosta etykieta z dominującą nazwą browaru i pretensjonalnym herbem - są nawet labry ale szarfa z dewizą pusta [3.5]
            Uwagi: Dobry ciemniak mimo, że sprawia wrażenie rozwodnionego.

            Moja ocena: [3.95]

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Piwo klarowne, kolor ciemny brąz. Pod światło rubinowo śliwkowe, bardzo ładne. [4.5]
              Piana: Mała, drobna, biała. Drobna, ale jest jednak trochę dużych baniek. Średnio trwała. [3]
              Zapach: Ciemny słód, może jeszcze coś ze skórki ciemnego chleba, może odrobina paloności. Zapach na 4, tyle, że strasznie słaby. [3.5]
              Smak: Prosty, ciemny smak. Ciemne słody, leciutka paloność, minimalna kwaskowość. Posmak gorzki od palonych słodów. średni. Chmielenie bardzo delikatne na goryczkę. Piwo dość wytrawne i lekko sprawiające wrażenie wodnistości. [3.5]
              Wysycenie: Niskie, drobne. Doskwiera lekki niedostatek gazu. [3]
              Opakowanie: Starannie wykonane, proste, nie zachwyca, ale jest ok. Parametry podane, brak firmowego kapsla. [4]
              Uwagi: Proste, lekkie, dość wytrawne ciemne piwo. Cudem nie jest, ale porównując do ciemnych z wielu browarów restauracyjnych, to ten dunkel jest na wysokim poziomie.

              Moja ocena: [3.5]
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              • nietzschee
                Senior
                • 07-2016
                • 319

                #8
                Wygląd: kolor mocnej herbaty, piana spora, ale grubo pęcherzykowa, więc momentalnie się redukuje do zera.
                Zapach: pusty, lekki karmel i DMS
                Smak: Pochwaliłem lagera i pilsa, ale tu już nie ma za co, pusty lager jak z pod znaku koncernu z karmelowym posmakiem, zaznaczona goryczka, niskie wysycenie.
                Attached Files

                Comment

                • Puszek_72
                  Senior
                  • 02-2012
                  • 269

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemny brąz [4.5]
                  Piana: Beżowa nie równa , dość szybko się ale trochę zostaję do końca , lekko brudzi szkło ale mało artystycznie [3.5]
                  Zapach: Słodowy, skórka pieczywa za delikatny [3.5]
                  Smak: Słodowy, delikatna nuta orzechowa laskowego, goryczka niska [4]
                  Wysycenie: OK [4.5]
                  Opakowanie: Goły czarny kapsel , prosta etykietka taka w stronę elegancji jest OK, bardzo podstawowe informacje [4]
                  Uwagi: Przyzwoite piwo, smaki proste ale się broni, warka do 08.02.2018

                  Moja ocena: [3.825]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎