Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stary Browar Rzeszów, Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Stary Browar Rzeszów, Pale Ale

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    #2
    Będzie tak na szybko, bo piłem jako któreś z kolei a i wcześniej były różne dziwne trunki.

    Piany praktycznie brak.
    Nasycenie w miarę niskie.
    W aromacie kwiatowość, karmel? i jakaś brudna ściera? może nie domyty kufel (w co wątpię)

    SMAK: pierwsze wrażenie: raczej wodniste, pełnia niska, do głosu dochodzi goryczka na dość średnim poziomie. Jest wyraźna, lekko zalegająca, lekko garbnikowa?

    Ogólnie: wydawało mi się zbyt wodniste i mało wyraźne, ale tak jak pisałem, nie zaczynałem tego wieczoru od tego piwa, bo w ogóle nie zaczynałem od piwa.

    BTW> wielki minus za jedno szkło do każdego rodzaju piwa (beczkowaty 0,4l kufel lub 1l masywny rodem z octoberfestu)
    Słabo się pije pszenicę, ciemne i ejle z takiego szkła
    Plus za szybki dostarczenie piwa i ładny wystrój lokalu.


    Muszę podejść kupić buteleczkę i wypić w spokoju w domu, wtedy strzelę fotkę i więcej info.
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemno mahoniowo-bursztynowy, lekka mętność [5]
      Piana: ecru, drobna, gęsta, dość zwarta, opada powoli oblepiając lekko szkło, zostaje w szkle po wypiciu piwa [4]
      Zapach: słabiutki ale miły, wytrawno-owocowo-słodowy [3.5]
      Smak: pełne, treściwe, dominuje fajna, dość mocna, lekko cierpka (pestkowa), chmielowo-owocowa goryczka okraszona wyraźnymi słodowymi akcentami, całość dobrze zbalansowana [4.5]
      Wysycenie: bez zarzutu [5]
      Opakowanie: fajna etykieta, prosta bez pompy, gładki kapsel [4.5]
      Uwagi: brawo Rzeszów, pale ale smakowało mi wybornie, na samo wspomnienie aż się oblizuję

      Moja ocena: [4.15]
      Attached Files
      Last edited by becik; 20-11-2013, 21:47.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • GreenFox
        Senior
        • 12-2013
        • 273

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo ładna opalizująca miedź, piwo lekko mętnawe [4.5]
        Piana: Średnio- i grubopęcherzykowa, szybko opada nie pozostawiając wiele śladów na ściankach [3]
        Zapach: Bardzo przyjemna estrowość od drożdży i może lekka kwiatowość angielskich chmieli [4.5]
        Smak: Piwo dość wytrawne, przez brak wyraźnej słodowości może się wydać nieco zbyt goryczkowe, mi jednak odpowiada, w posmaku wyraźne również nuty owocowe - bardzo przyjemne [4.5]
        Wysycenie: Średnie, troszkę zbyt wysokie jak dla mnie na ten styl [4]
        Opakowanie: Kufel z grubego szkła, ten sam rodzaj do wszystkich gatunków w lokalu - tu bym wprowadził zmiany [3]
        Uwagi: Bardzo przyjemny angielski bitter, na pewno wart degustacji

        Moja ocena: [4.25]

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złotobursztynowy zmętniony. [4]
          Piana: Brudnobiała, drobna, dość wysoka, średniotrwała. [4]
          Zapach: Słód, karmel, i dalekie ślady owoców. Taki powiew, trochę typowy dla browarów restauracyjnych. [4]
          Smak: Lekka goryczka, chwilowe muśnięcie warzywne, potem to znika pod karmelem i słodem. Wyważony. [4]
          Wysycenie: Niezbyt wysokie, odpowiednie. [4]
          Opakowanie: Pękaty kufel browaru, widok na kadzie, ale brak wafelka . [4]
          Uwagi: Piwo smaczne, ale nie podejmuję się ocenić, czy "całkiem w stylu" - byłem bardzo spragniony po kilku godzinach jazdy i język chciał mi uciec... wiadomo, dokąd .

          Moja ocena: [4]

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4538

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowo-ciemnopomarańczowy, lekko mętne. [4.5]
            Piana: Szczątkowa, tylko w postaci grubszej obręczy i mgiełki na powierzchni. [1.5]
            Zapach: Lekki, słodowy i nic poza tym. [2.5]
            Smak: Nie za wiele to piwo ma wspólnego z Pale Ale... Jest równomiernie słodowo-owocowe z przyjemną chmielową goryczką ale nic ponadto. Niezbyt treściwe, wręcz nawet wodniste, wypada jak lekki lagerek. Da się wypić bez skrzywienia, szczególnie w upale, ale zachwytu nie ma. [3.5]
            Wysycenie: Dość niskie ale mi takie pasuje. [3.5]
            Opakowanie: Kufel firmowy 0,4 l jak i do innych piw, brak podkładek. [3.5]
            Uwagi: Piwo próbowane 28.08.15 w browarku, cena 8 zł/0,4 l.

            Moja ocena: [3]

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4538

              #7
              Tak się przedstawia lane:
              Attached Files

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎