Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stary Browar Rzeszów, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23790

    Stary Browar Rzeszów, Pszeniczne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #2
    Byłem w Rzeszowie w dzień otwarcia browaru dla VIPów i niestety nie udało mi się wbić do lokalu.

    Zainteresowała mnie jednak informacja na tablicy przed lokalem: "piwo pszenne"
    LP

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bursztynowy, mętne [5]
      Piana: biała, drobna, zwarta, opada powoli ale zauważalnie, nie osadza się na szkle [3.5]
      Zapach: przyjemny choć dla mnie za lekki, słodowo-zbożowy [4]
      Smak: treściwe, pełne, bardzo wyraźne smaki, dominuje pszeniczno bananowy posmak, na dalszym planie posmak chlebowy, w tle i kącikach ust slodowe posmaki z minimalna goryczką, całość bardzo dobrze skomponowana [4.5]
      Wysycenie: dla mnie bomba [5]
      Opakowanie: fajna eta na małpce, brak mi tylko firmowego kapsla [4.5]
      Uwagi: Można w tym kraju uwarzyć świetną pszenicę? Można, wreszcie klasyczne piwo w świetnej formie, bez tych chmielowych palących gardziel chmielaków

      Moja ocena: [4.275]
      Attached Files
      Last edited by becik; 22-11-2013, 20:04.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19163

        #4
        Mocny banan, bardzo dojrzały w aromacie. Dla mnie wręcz przejrzały. Gożdzika nie czuć. Reszta bez zarzutu. Dość osobliwe, ale pijalne.

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #5
          Eee! Prezes! Kupił żeś na miejscu czy gdzie w sklepie w regionie?
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19163

            #6
            Na giełdzie krakowskiej ktoś miał przegląd piw w baczkach.

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #7
              Ja raz piłem na miejscu, ale byłem po Ataku i po desce konesera, więc pogląd mam słaby.

              Wybieram się tam już kolejny miesiąc, ale ani czasu ani zdrowia nie ma :/

              Ale jak już pójdę to kupię wszystko na wynos, a co. Bo znowu mi się "sensoryka" przekrzywi.

              Jak wtedy byłem, to wydawało mi się wodniste i bananowe, ale po Ataku Chmielu i kilku innych, pszeniczne zawsze wyjdzie "biednie"
              Last edited by dlugas; 25-02-2014, 18:42.
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9730

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bladozłoty, mętny. [4]
                Piana: Biała, drobna, wysoka i trwała. [4]
                Zapach: Intensywny. Trochę fenolowy, trochę brzeczkowy. A gdzie zapachy piwa pszeniczego? Nie podoba mi się... [2.5]
                Smak: Lekki kwasek, słód i banan. Dość dalekie posmaki cytrusów, które w trakcie picia narastają, i pojawia się grejpfrutowa, pestkowa goryczka. [3.5]
                Wysycenie: Zaskakująco wysokie, jak na browar restauracyjny. Ale pszenicy pasuje... [4]
                Opakowanie: Bączek, goły czarny kapsel. Dość tradycyjna, może nawet prymitywna etykieta. Ale - browarowi restauracyjnemu uchodzi, poza tym - dobrze, że można kupić na wynos. [3.5]
                Uwagi: Hm, ta pszenica ma potencjał, w upalny dzień spokojnie do wypicia, ale można też pewnie coś poprawić.
                Aha, na mojej ecie była nazwa "Pszeniczny Rzeszowiak", ale to chyba to samo piwo...?

                Moja ocena: [3.25]

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4552

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Słomkowo-żółty, całkowicie mętne, osadza osad na dnie kufla. [4.5]
                  Piana: Mikroskopijne oczka, gęsta jak krem, biała, równomierna, wysoka na około 2 cm. Po dwóch łykach pozostał kożuszek, gruba obręcz przy szkle, a nad nią 0,5 cm "firanka". [4.5]
                  Zapach: Lekki, bananowo-drożdżowy. [3.5]
                  Smak: Kwaskowo-owocowy. Są mirabelki, cytryny, morele, sporo także bananów w tle również z goździkami. Piwo orzeźwiające, dobrze się sprawdzało w upale 33°C. W zasadzie miało prawie wszystko co powinno być w pszenicy lecz jednak nie ustrzegło się wodnistości, brakło odrobiny nutki słodowej. [3.5]
                  Wysycenie: Jak na pszenicę niskie, choć mi odpowiadało. [4]
                  Opakowanie: Kufelek firmowy 0,4 l jak do innych piw, podkładek brak.
                  Minibrowar restauracyjny powinien jednak postarać się o szklanki do pszenicy. [3.5]
                  Uwagi: Piliśmy 28.08.15 na miejscu w browarku, 8 zł/0,4 l.

                  Moja ocena: [3.675]

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4552

                    #10
                    Tak wygląda w wersji lanej:
                    Attached Files

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎