Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Fortuna Śliwkowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Fortuna, Fortuna Śliwkowa

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Krushvarrok
    Junior
    • 09-2013
    • 1

    #2
    Pierwsze wrażenia

    Cóż, podchodziłem do tego piwa z dużymi oczekiwaniami. Jest to mój pierwszy post na tym forum więc pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

    Co do piwa Fortuna Śliwkowa

    Piana- dość ładna, średnio pęcherzykowa, szybko umyka,ale pozostaje do końca na obrzeżach szkła.

    Barwa- Cóż- rzekłbym śliwkowa- wygląda jak trochę przyciemniony sok śliwkowy.

    Zapach- i tu mam mieszane uczucia. Pierwsze co poczułem to bardzo bardzo maślany aromat. Może to te śliwki,ale nie jest to zapach przyjemny- nie mam nic do śliwek,ale ten aromat bardziej przywodzi na myśl masło, albo mocno przejrzałe śliwki. Nie znam się na tym,ale słyszałem,że może to być objaw diacetylu. W związku z tym proszę starszych i bardziej doświadczonych kolegów o zweryfikowanie tej hipotezy. Potem już jest lepiej. Jest śliweczka,ale nie jest to wędzona śliwka, tylko świeża i mocno dojrzała.

    Smak- Jak dla mnie to piwo jest przede wszystkim sokiem śliwkopodobnym. Piwa w smaku jak na lekarstwo,a goryczka występuje jedynie na etykiecie, gdzie browar mówi mi,że ją poczuję. Niestety po jednym łyku jest mega słodko, po drugim jeszcze słodziej, a pod koniec już nie wiesz czy pijesz syrop, czy piwo.

    Reasumując, jeżeli ktoś lubi syropy owocowe to polecam,ale ja spodziewałem się trochę goryczki oraz mniej słodkości.

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Między brązem a rubinem. Opalizuje. [4]
      Piana: Gęsta, jakby pszeniczna, beżowa, bardzo ładna. Trwała, choć z czasem redukuje się znacznie. Nie zostaje na szkle. [4]
      Zapach: Śliwkowy, średnio intensywny, lekka wędzonka [3]
      Smak: No nie najgorszy. Śliwka, lekko podwędzana - przez co smak nie jest całkiem piwnie abstrakcyjny. [3]
      Wysycenie: Niezłe. [4]
      Opakowanie: Brak ekstraktu, ten fiolet etykiety też taki sobie. [2.5]
      Uwagi: No lepsza od Wiśniowej, ale nie mój gust. Zaliczone.

      Moja ocena: [3.175]
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • michael50
        Senior
        • 06-2013
        • 325

        #4
        Nawet mi ta Fortuna podeszła, choć muszę przyznać, że sączyłem ją chyba ze 30 minut - inaczej bym szybko się zasłodził. Jak dla mnie, to właśnie typowe piwo deserowe, na łyknięcie bez pośpiechu po obiadku, przy komputerze albo TV.

        Comment

        • Derbeth
          Senior
          • 04-2013
          • 337

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: czarny [4]
          Piana: dość obfita, ale nietrwała, zostawia ślady na szkle [3.5]
          Zapach: średnio intensywny; śliwka, karmel, cola, trochę chmielu [3.5]
          Smak: na szczęście nie smakuje jak sok śliwkowy, jest trochę piwnych akcentów: delikatna paloność, trochę karmelu i coli; średnia słodycz, piwo nie jest kwaśne [4]
          Wysycenie: średnie, nie jest tak wysokie, żeby przeszkadzać w piciu [4]
          Opakowanie: ładne, wskazówki dotyczące podania, na minus brak informacji o składzie [4.5]
          Uwagi: Bardziej napój piwny niż piwo, ale nie jest źle. Bardziej podchodzi mi niż Śliwka w piwie Kormorana.

          Moja ocena: [3.8]

          Comment

          • H0LL0W
            Junior
            • 02-2013
            • 17

            #6
            Dorzucę jeszcze parę słów od siebie. Piana na mojej partii jest zerowa. Nie przesadzam tutaj, w ogóle jej nie ma. Piana tworzy się przy agresywnym nalewaniu, ale po około 5 sekundach znika do 0. Nasycenie jest dobre... Hmm...

            Comment

            • badejza
              Senior
              • 03-2009
              • 277

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ładny. Głęboki, bordowy, pod światło rubinowy. Taki, jakiego bym oczekiwał po ciemniaku z sokiem śliwkowym. [5]
              Piana: Przy nalewaniu bujna, utrzymuje się kilka minut, po czym znika, nie pozostawiając ani obrączki. [2.5]
              Zapach: Nic odkrywczego nie napiszę - śliwka. Dobrze, że aromat nie jest syntetyczny. [4.5]
              Smak: Smak soku śliwkowego oraz cukierków - śliwek maczanych w alkoholu, trochę pestkowy. Lekki kwasek po przełknięciu. Nie czuć ciemnego piwa jako bazy, a całość lekko zalepia. [4]
              Wysycenie: W normie. [4]
              Opakowanie: Etykieta fajna, ale krzywo naklejona.. Dodatkowo ta krawatka "125 lat Browaru Fortuna" jakoś nie pasuje mi do całości. Brak podanego pełnego składu, ekstraktu. [3]
              Uwagi: W kategoriach piw smakowych niezłe. Na pewno lepsze od wynalazków ze sztucznymi aromatami.

              Moja ocena: [4.025]
              Chamstwo w państwie, Panie.

              Comment

              • Browar_Jezyce
                Senior
                • 10-2010
                • 131

                #8
                W zapachu karmel, kawa zbożowa i kompot śliwkowy. Piwo słodkie, ale nie ulepkowate - kwasowość robi swoje. Niestety śliwka nie jest aromatycznym owocem, więc zbyt wiele w smaku się nie dzieje. Tutaj kilka słów więcej: http://birofile.blogspot.com/2014/03...-sliwkowa.html
                Birofile - vlog o piwie
                Birofile na Facebooku

                Comment

                • Mocho
                  Member
                  • 01-2014
                  • 92

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: miedziany wpadający w czerwony, klarowne [4.5]
                  Piana: dość obfita ale szybko się redukuje, zostaje cienka warstewka, trochę brudzi szkło [3.5]
                  Zapach: śliwka, ale jakaś dziwna trochę, na początku jakby słodka, później przechodzi w suszoną/wędzoną, ogólnie nie jest źle ale trochę mało intensywnie [3.5]
                  Smak: w smaku podobnie, piwo dość słodkie ale pozostaje na języku posmak wędzonej śliwki, bardziej piwne niż fortuna wiśniowa [3.5]
                  Wysycenie: umiarkowanie wysokie, dobrze się komponuje [4.5]
                  Opakowanie: zwrotna butelka, dedykowany piwu kapsel, brak składu, brak ekstraktu [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.625]
                  Last edited by Mocho; 26-04-2014, 20:32.

                  Comment

                  • Mario_Lopez
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 991

                    #10
                    Powiem szczerze, że jak na piwo smakowe to dobre (zresztą jak prawie cała seria)- wyjątkiem jest wiśniowa, która mi nie podchodzi.

                    Fajny, naturalny smak śliwki węgierki, nie przesłodzone, miło się to pije.

                    Dobre, na równi z mirabelkową wersją
                    Last edited by Mario_Lopez; 30-03-2015, 13:20.
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                    EBE EBE

                    Comment

                    • slyboots
                      Senior
                      • 03-2014
                      • 292

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Metny, ciemno - brązowy, pod światło rubinowy, po prostu śliwkowy [4]
                      Piana: Obfita, lecz bardzo szybko opada i lekko oblepia szkło [2]
                      Zapach: Śliwka, palony słód, rodzynki, słodkość [4]
                      Smak: Śliwka, cytryna, lekko kwaskowe, palony słód, dymny wędzony smak, kawa zbożowa, mniej słodkie niż Fortuna Czarne co jest jak najbardziej na Plus choć wolałbym gdyby było bardziej wytrawne, naprawdę bardzo fajny smak śliwki wędzonej [5]
                      Wysycenie: Poprawne [4]
                      Opakowanie: Poprawne, pozytywne [4]
                      Uwagi: Warka:

                      04.08.2015 17:42

                      Ekstr. 13.4% wag. Alc. 5.5% obj.

                      Tak jak nie lubiłem nigdy Piw smakowych, tak po degustacji serii Piw Fortuna Smakowe zaczynają mi się podobać. Dobre deserowe Piwko
                      Fortuna Śliwkowa jak najbardziej pozytywna.

                      Polecam jako coś innego w Piwnym świecie i swoista odskocznia.

                      Pozdrawiam

                      Moja ocena: [4.2]

                      Comment

                      • slyboots
                        Senior
                        • 03-2014
                        • 292

                        #12
                        Aktualna Fotka
                        Attached Files

                        Comment

                        • Relik
                          Junior
                          • 07-2011
                          • 11

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: brązowy, śliwkowy [4]
                          Piana: gęsta, drobna ale szybko zanika [3.5]
                          Zapach: suszona śliwka, [4]
                          Smak: na początku wydaje się za słodko, z czasem coraz lepiej, intensywna śliwka [4.5]
                          Wysycenie: Poprawne [4]
                          Opakowanie: kolor pasuje pod śliwkę, dodali na etykiecie ektsrakt i skład którego chyba wcześniej nie było [4]
                          Uwagi: Zestaw z pokalem w rozsądnej cenie

                          Moja ocena: [4.15]

                          Comment

                          • Jack75g
                            Senior
                            • 02-2009
                            • 555

                            #14
                            Bardzo solidne, treściwe, gęste piwo smakowe, owocowe w tym przypadku śliwkowe.
                            Piwa smakowe Fortuny to moim zdaniem NO.1 w wąskim wyborze prawdziwych piw owocowych. Na uwagę jeszcze zasługują produkty browarów Kormoran, Jagiełło i Ciechan.
                            Polecam.
                            Degustowane tym razem w barze w Kazimierzu Dolnym (kamienica obok Rynku z Muzeum Złotniczym w podziemiach) w cenie 8 zł/but. Na zewnątrz parasole Browaru Fortuna, w sezonie także piwa beczkowe.
                            Kto piwa nie pije ani nie smakuje, ten już jest wariat albo zwariuje.

                            Wódeczka? Nie dziękuję, żony i piwa nie zdradzam ...

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎