Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reden, Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Reden, Pszeniczne

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • azazel82
    Senior
    • 01-2012
    • 146

    #2
    Click image for larger version

Name:	IMG_1416sm.jpg
Views:	1
Size:	28,0 KB
ID:	2045863

    Barwa ciemnopomarańczowa wpadająca w brunatną, oczywiście mętne tak jak powinno. Piana początkowo imponująca szybko się zredukowała. Pachnie raczej słabo. W moim odczuciu nieco zbyt wodniste, za mało intensywne w smaku - trochę goździka i banana. Piję ją drugi raz i znowu nie zachwyciła mnie.
    http://piwnepodroze.blogspot.com/

    Zapraszam też na FB!!
    https://www.facebook.com/PiwnePodroze

    Comment

    • Warchlando
      Member
      • 06-2012
      • 94

      #3
      Kolor - Ciemno pomarańczowy, mętny
      Piana - bardzo wysoka (nalewane na 3 razy), biała, ładnie skwiercząca przy opadaniu, ziarnista, wolno opadająca, pozostawia ładny kożuch, lekko oblepia szkło
      Zapach - pierwszy plan to typowe pszeniczne aromaty - banan, goździk, słód pszeniczny, lekkie aromaty drożdżowe oraz kwaskowy zapaszek
      Smak - słodowo-chlebowy, kwaskowy, czuć drożdże, banana oraz lekką ziołowość, wyczuwalna lekka goryczka
      Wysycenie - średnie
      Opakowanie - piękna etykieta ze starym zdjęciem Hali Targowej w Chorzowie, na etykiecie również się znajduje krótka notka Jana Długosza o piwie, krótka historia piwa pszenicznego. Podany jest również ekstrakt, zaw. alk., podstawowy skład. Kapsel złoty goły.
      Uwagi - dobry pszeniczniak (ale bez jakiś specjalnych doznań). Pomimo tego, iż pite piwo jest 6 dni po terminie, nie wyczuwam jakiś większych wad tym spowodowanych, jedynie większą kwaskowatość
      Warka do 25.10.2013 - pite 31.10.2013 (butelka)

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemny bursztyn, jak na pszenicę zbyt ciemny ale mi się podoba [4.5]
        Piana: ecru, gęsta, drobna, opada powoli, osadza się na szkle malymi grupkami, zostaje w szkle po wypiciu piwa [4.5]
        Zapach: zbyt delikatny, czuć zboże i słód [4]
        Smak: pełne, treściwe, dominuje fajny zbożowy smak, leciutki banan, chlebowy akcent, w tle delikatne cytrusy, w dalszym tle minimalnie wyczuwalne kwaskowate nuty, brakuje mi czegoś do współgrania tych wszystkich smaków, tej przykładowej kropki na d "i" [4]
        Wysycenie: odrobinę za duże [4]
        Opakowanie: bardzo łądna etykieta, do szczęścia brak firmowego kapsla [4.5]
        Uwagi: Całkiem niezła pszenica, warta ponownego spróbowania mimo leciutkich niedociągnieć

        Moja ocena: [4.1]
        Attached Files
        Last edited by becik; 29-01-2014, 21:07.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎