Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Jurajskie Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Browar na Jurze, Jurajskie Stout

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    #2
    Dlaczego nie zrobisz tego samego co w przypadku Wesołych Świąt i Dobry Wieczór
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Myślałem, że to klon skoro nie tak dawno zmieniali już mu nazwę.

      Możesz zgłosić wyższej administracji do zmiany.
      Last edited by Pendragon; 23-09-2013, 21:29.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • corsano
        Senior
        • 05-2013
        • 182

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, pod światło z rubinowymi refleksami, klarowny [4.5]
        Piana: Słaba, drobnopęcherzykowa, nietrwała [2.5]
        Zapach: Średniointensywny, palony, kawowy, lekko kwaskowy [3.5]
        Smak: Słabo intensywna gorzka czekolada, goryczka chmielowa słabo wyczuwalna [3]
        Wysycenie: Dobre [4]
        Opakowanie: Etykiety fajna, klimatyczna, dobry opis na kontr etykiecie, fajny firmowy kapsel [4.5]
        Uwagi: Pite w temperaturze 15°C

        Moja ocena: [3.325]

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny, niepotrzebne lekkie rubinowe refleksy pod światło. [4]
          Piana: Beżowa, gęsta, średnio-słaba intensywność i trwałość, zadowalająco brudzi szkło. [3.5]
          Zapach: Słabo intensywny. Słodowo-kwaskowy, daleko w tle leciutka gorzka czekolada. [3]
          Smak: Nikła pełnia (czyli OK ), lekki kwasek, średnia goryczka najpierw z palonego słodu, potem z chmielu; czuć brak palonego jęczmienia. Lekko wytrawne. Trochę brakuje mu charakteru (można byłoby chociaż owca dorzucić), ale pijalność wysoka. [4]
          Wysycenie: Może ciutkę za słabe. [4]
          Opakowanie: Estetycznie niezłe, informacje kompletne, ale z opisu wynika, że m.in. "duża dawka chmielu" (obok "ciemnych słodów") nadaje piwu "ciemny kolor" i/lub "smak gorzkiej czekolady"... [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.6]
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • Czapayew
            Senior
            • 10-2002
            • 1966

            #6
            Pełna nazwa piwa to "Jurajskie Stout czekoladowy"

            Jak dla mnie bardziej ów stout jest chlebowy niż czekoladowy, ale co do reszty nie wnoszę większych zastrzeżeń.
            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

            www.zamkoszlaki.com
            www.piwnekapsle.net

            Comment

            • Janek_1
              Member
              • 05-2011
              • 46

              #7
              Piwo jak dla mnie słabe niestety. Poprzednia wersja była lepsza.

              Comment

              • chechaouen
                Senior
                • 01-2011
                • 1180

                #8
                Warka z datą 07.03.2014 niezła, ale nieco bardziej wodnista, mniej treściwa niż dotychczas przeze mnie pite sztuki, jeszcze w poprzedniej szacie - jako Czekoladowe. Trochę też jakby mniej czekoladowych akcentów, ta stoutowa goryczka jest zdecydowanie bardziej kawowa. Słodowa podbudowa jakby uboższa, mniej pełna, bardziej płaska. Nie mniej jednak pije się dość dobrze, choć jednak słabiej niż wcześniejsze warki, które zdarzyło mi się spróbować.
                Last edited by chechaouen; 01-01-2014, 18:05.

                Comment

                • PociungWidmo
                  Senior
                  • 11-2012
                  • 109

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny z rubinowymi refleksami pod światło, w małym stopniu klarowne. [4]
                  Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa, dosyć gęsta i w miarę trwała, oblepia ścianki szklanki. [4.5]
                  Zapach: Nie za bardzo intensywny, zapach kawowo-kwaskowy, lekka gorzka czekolada. [3.5]
                  Smak: Lekko kwaskowate, kawa i leciutka gorzka czekolada, treściwość nie za wysoka, "ciałem" bardziej przypomina guinnesa niż piwo o ekstrakcie 13,1 Plato. Plus za bardzo wysoką pijalność. [4]
                  Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [5]
                  Opakowanie: Butelka zwrotna, podany podstawowy skład, wzór etykiety bardzo mi się podoba. [4.5]
                  Uwagi: Dla mnie to piwo jest dobrym reprezentantem budżetowych wynalazków, idealne kiedy mam ochotę na coś innego niż lager, ale nie aż tak zobowiązującego jak Pinta czy inne Artezany.

                  Moja ocena: [3.95]

                  Comment

                  • WojciechT
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 2546

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Niemalże idealnie czarne. [4.5]
                    Piana: Nawet ładna, ale nieprzesadnie wysoka, dosyć szybko opada redukując się do grubego kożucha. Osadza się na ściankach. [4]
                    Zapach: Mimo usilnego wwąchiwania się w to piwo trudno wyczuć jakikolwiek konkretny zapach. Jest lekka kawa, trochę paloności i gorzkiej czekolady, ale to wszystko na poziomie ledwo wyczuwalnym. Do tego kwasek. [2.5]
                    Smak: Piwo jest mocno wodniste. Nie ma kremowości i aksamitności za które cenię stouty. Niestety, mało wyrazisty smak powoduje, że piwo pije się ze wzruszeniem ramion. Trochę posmaków czekoladowych, kawowych i palonych, ale wszystko jest tak mało intensywne, że aż szkoda. [3]
                    Wysycenie: Nic do zarzucenia. [5]
                    Opakowanie: Dobrze, że to piwo już nie nazywa się czekoladowe - stara nazwa wprowadzała w błąd sugerując kolejnego aromatyzowanego lagera. Niemniej etykiety piw z Browaru na Jurze (poza świątecznym) są dla mnie do bólu nudne, a ilość informacji w porównaniu z "rzemieślnikami" pozostawia wiele do życzenia. [3.5]
                    Uwagi: Zapamiętałem to piwo jako znacznie smaczniejsze; może po prostu warka do 20 marca 2014 jest kiepska?

                    Moja ocena: [3.125]

                    Comment

                    • chechaouen
                      Senior
                      • 01-2011
                      • 1180

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                      Zapamiętałem to piwo jako znacznie smaczniejsze; może po prostu warka do 20 marca 2014 jest kiepska?
                      Piję właśnie to piwo z tej warki (20 marca) i mam dokładnie takie same wrażenia. Niestety rozczarowanie. Kiedyś to piwo jeszcze w starej odslonie było dużo lepsze. Teraz niby jest poprawne, ale nie ma tego czegoś, za co je bardzo lubiłem - tej fajnej głębi i treściwości. Niepokojące jest też to, że wcześniejsza marcowa warka również mnie rozczarowała

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ja tam nic pod światło nie zobaczyłem. Może ślepnę na starość. Piwo jest czarne. [5]
                        Piana: Za szybko opadła. Jest biała, pozostawia trochę śladów na szkle. [3]
                        Zapach: Gorzka czekolada, kawa i i to wszystko. Mało co od słodów i nic od chmielu. [3]
                        Smak: Piwo jest wytrawne. Nie ma tu żadnej słodyczy. Czuć tu coś palonego na języku, ale bardziej czuję zwykłą wodę. Jest minimalna goryczka. [2.5]
                        Wysycenie: Niskie. [4]
                        Opakowanie: Typowe Jurajskie. Wyróżnia się na półce sklepowej w tłumie razem z innymi Jurajskimi. [3]
                        Uwagi: Stout powinien być wytrawny, ale ten wyraźnie ociera się o wodnistość.
                        Czekolada rzeczywiście jest.
                        Moje piwo jest z datą do maja 2014 roku. Nie podali konkretnego dnia.

                        Moja ocena: [2.95]

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          #13
                          Widzę, że nie ma zdjęcia, to je tu wrzucę.
                          Attached Files

                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            #14
                            Chyba napiszę do nich maila z pretensjami, że zepsuli mój ulubiony "budżetowy" stout.

                            Comment

                            • nie_wiesz
                              Member
                              • 01-2013
                              • 45

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czerń, ale nie pełna. [4]
                              Piana: Brązowa, drobna, wysoka. Trwała. [5]
                              Zapach: Palony, gorzka czekolada, kakao. Dość intensywny. Typowy stoutowy, ale bez wad. [4.5]
                              Smak: Wytrawny, bardzo palony. Goryczka głownie od słodu palonego, natomiast od chmielu nie wyczuwam. Lekka kwaśność. Czekolada gorzka. Bardzo pijalne [4.5]
                              Wysycenie: Średnie. [4.5]
                              Opakowanie: Mało czytelne zlewające się napisy, kontra już lepsza, ale za prosta. [3]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.45]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎