Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Young's, Special London Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Young's, Special London Ale

    Piwo z angielskiego koncernu YOUNG'S (czyli YOUNG & CO'S BREWERY). Zakupione w BOMI w Warszawie. Cena prawie 12 złotych. Opakowanie - butelka 0,5 l. o nietypowym kształcie. Zawartość alkoholu - 6,4% objętości, ekstraktu - 16% wagowo.

    Barwa - ciemny bursztyn, piana - jasnokremowa, dosyć gruba, trwała, gazu - sporo, zapach - bardzo przyjemny, jakby miodowo-kwiatowy, smak - typowy dla takich piw - gorzkawy z lekką nutą słodyczy.

    Poprawne piwo, ale bez uniesień. Ja w każdym razie więcej go nie kupię. Opisywane wcześniej na FORUM inne piwko z tego browaru (DIRTY DICK'S ALE) było o wiele smaczniejsze.
    Last edited by Cezar; 19-11-2001, 22:12.
  • piwo
    Senior
    • 08-2001
    • 810

    #2
    Dla mnie obok dirty dicka i old nicka najlepsze (ale to już barley wine) z youngs'a!

    Ulubione moje londyńskie piwo.
    Daję 6 punktów.

    Comment

    • pjenknik
      • 08-2001
      • 3388

      #3
      Nabyte we Wrocławskim Piwoszu za 11,50 zł.
      Nie powaliło mnie na kolana, ale nie jestem smakoszem angielskich piw i podobnie jak Cezar pozostanę przy jednorazowym zakupie.
      W moim piana była niezbyt zachwycająca, pozostała w postaci samotnych wysepek. Kolor bursztynowo rubinowy.
      Ja w smaku dopatzryłem się winnego posmaku, jakby wiśnie?
      Stawiam 4-.
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Bez rewelacji. Na pewno nie warte swej ceny - 12 zł. Trzy z plusem. Właściwie to spodziewałem się czegoś więcej po tym piwie.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • Viktor
          Senior
          • 04-2002
          • 617

          #5
          Special London Ale, Young's

          Kolor ciemnobursztynowy, przyjemny zapach drożdżowy, wyraźna goryczka przypominająca whisky, zbyt mała piana, szybko znika. Gazowanie ładne , małe bąbelki. Pije się przyjemnie, cena dosyć wysoka : 7,69 zł ( E.Leclerc).Ładna butelka z wytłoczeniami.
          Ogólna ocena 4+

          Comment

          • Viktor
            Senior
            • 04-2002
            • 617

            #6
            I jeszcze scan etykiety :
            Attached Files

            Comment

            • Gollum
              Gość
              • 09-2002
              • 307

              #7
              Bardzo dobre piwo. Zwłaszcza ten intrygujący posmak, mający w sobie coś z róży. Jednak raczej więcej go nie kupię. 8,49 zł to zdecydowanie za dużo za butelkę pół litra.

              Comment

              • lzkamil
                kierowca bombowca
                • 01-2003
                • 3611

                #8
                Butelka i parametry jak powyzej, z tym ze u mnie nie podano ekstraktu. Miedziana barwa, minimalnie metne (dofermentowane w butelce), calkiem trwala piana. Mocno chmielowy zapach, w smaku zdecydowana goryczka, najpierw leciutko owocowa, przechodzaca w jeszcze wytrawniejszy posmak. Mimo praktycznie zupelnego braku nut slodowych jest to smak bardzo intensywny i tresciwy, swiadczacy o mocy i gestosci tego piwa. Ocena 4/4+
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • kishar
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 1691

                  #9
                  Kolejne piwo z browaru Young's, mi najmniej posmakowało, troche dziwny miało smak cięzki do opisania, mi przeciętnie podpasował, choć były przyjeme elemnty takie jak silna chmielowa goryczka. spróbować można, a czy powtórze to nie wiem.
                  ocena 4,2

                  Comment

                  • Viktor
                    Senior
                    • 04-2002
                    • 617

                    #10
                    Young's, Special London ale

                    Zakupione w Lublinie ( Alkohole Świata) za 11,60 zł ( 0,5 l). Butelka brązowa - "zgrabniejsza" od poprzednich wersji ( wytłoczone baranie rogi) - taki sam znak na kapslu.
                    Piwo ma kolor bursztynowo - miodowy, mętne, piana lekko kremowa , dziurawa , chociaż trzyma się dość długo, piękne gazowanie drobnymi bąbekami na całej objętości, bardzo wytrawne, inrensywna goryczka, ładny zapach chmielowo -owocowy.
                    Parametry : 6,4 % ( to się czuje), e.v. -16 st. Jedyna wada to cena.
                    Zamieszczone w Galerii / Piwo

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Viktor, był już wątek o tym piwie. Owszem, niewłaściwie nazwany, ale w porządkach nie dojechałem jeszcze do Wielkiej Brytanii. Twój post ląduje więc tutaj, a zmiana nazwy tematu wkrótce.

                      Comment

                      • moonjava
                        Senior
                        • 11-2006
                        • 109

                        #12
                        Kupione w Angli za 1,5Ł

                        Piana - dużo drobnych pęcherzyków, długa.
                        Kolor: ciemna słomka, mętne.
                        Zapach: intensywny, przyjemny, przeważa chmiel (żywiczny, balsamiczny), w tle troche słodu, owoców; i nic więcej. Troche mało.
                        Smak: słodkawe, wyraźna goryczka, troche słodu; długi.

                        Ocena: 4.

                        Comment

                        • franekf
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 944

                          #13
                          Całkiem ciekawe piwo, choć dobierając się do niego nie do końca chyba oczekiwałem tego, co dostałem. Zapach bardzo przyjemny, chmielowy, za to lubię angielskie ale'e. Smak na początku lekko słodkawy, później do głosu (smaku) dochodzi chmiel. Piwo staje się dość mocno wytrawne i cierpkie, pozostawiając bardzo miły posmak na języku. Patrząc na zawartość alkoholu spodziewałem się większego udziału nut słodowych, ale mimo tego piwo jest niezłe. Kupione za niecałe 9 złotych, więc nieco taniej niż u Przedmówców.
                          Pozwolę sobie jeszcze dołączyć fotkę (jakość średnia, ale nie chciało lepiej..):
                          Attached Files
                          Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                          http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                          Piwny Janusz bez Teku

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            #14
                            Smak wyrazisty, w pierwszym planie jakby kolendry, korzenny, przechodzący w wyrazistą goryczkę. Posmak delikatny, owocowo-cytrusowy. Zapach również bardzo przyjemny - szlachetny chmiel, żywica, łąka...
                            Kolor herbaciany; nasycenie spore; piana średnia.
                            Bardzo dobre ale. Jedno z lepszych jakie piłem. Warto!
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19159

                              #15
                              W ramach wydawania kwartalnej nagrody skusiłem się na to piwo za 11,49 zł w Stokrotce. Akurat to, bo wszystkie inne już piłem, a wybór mizerny.

                              W zapachu czuć coś ostrego, czy żywicznego, nie wiem, ale zapach kojarzy mi się z mocnymi belgami. Po pewnym czasie czuć bardziej cytrusowe akcenty. Nie jest bardzo wytrawne, łagodnie rozlewa się po podniebieniu ejlowo-cytrusowy posmak. Piana nad wyraz okazała jak na ejla, czyli średnia i przyzwoicie trwała (obrączka pozostaje do końca). Nasycenie nie zalegające, umiarkowane. Barwa jak u przedmówców.

                              Dla porównania skosztowałem swojego ejla ciut bardziej chmielonego i bukiet London Ale jest ciekawszy. Polecić można!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎