Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Bojan Black IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marcin_wc
    Senior
    • 09-2005
    • 2115

    Bojanowo, Bojan Black IPA

    Piwo jak na razie znane wszystkim z tego, że nie jest to Black IPA. Idealną nazwą byłby Period Bitter.

    Kolor miedziany, piana dość słaba.

    Słaby aromat chmielowy miesza się z delikatną gumą, taką jak w taśmach izolacyjnych.

    W smaku metaliczne, ale dzięki sporej dawce chmielu pijalne.

    Jak dla mnie piwa z Bojanowa, to najgorszy debiut tego roku.
  • chechaouen
    Senior
    • 01-2011
    • 1180

    #2
    Fota:
    Attached Files

    Comment

    • chechaouen
      Senior
      • 01-2011
      • 1180

      #3
      Alkohol: 6 proc. Ekstrakt: 14 proc.
      Kolor ciemnobrązowy, mętny.
      Piana minimalna, ale ten typ tak ma.
      Zapach - no właśnie, ten typ tak nie ma. Kompletny brak jakichkolwiek akcentów charakterystycznych dla IPA, nic kompletnie, ani cytrusów ani żywicy. Po prostu słabo wyczuwalna słodowość złamana karmelową owocowością
      W smaku jest lepiej, ale znów doskwiera brak żywicznych nut (no może odrobinka, gdzieś tam w tle, ale kto wie czy to nie autosugestia), na które nastawiałem się bardzo przed degustacją. Za to porządna porcja chmielowej goryczki wynagradza nieco to rozczarowanie. Goryczka jest kawowo-grejpfrutowa i nawet całkiem przyjemna.
      Wysycenie bardzo niskie. Niby powinno być niskie, ale zdecydowanie nie aż tak niskie, bo wobec braku ciekawych słodowych akcentów pozostawia wrażenie wodnistości.
      Piwo jako takie złe nie jest, konsumpcja dostarcza przyjemnych doznań dzięki tej kawowej całkiem wyraźnej i pełnej goryczce. Ale ocena może być pozytywna tylko jeśli nie oceniamy go przez pryzmat standardów związanych z gatunkiem. Bo jak wspomniał kolega wyżej, do Black IPA i w ogóle do IPA to piwo ma cholernie daleko, mniej więcej tyle, ile nasi piłkarze do Brazylijczyków...
      Skład na etykiecie: woda, słody jęczmienne: monachijski, pale ale, karmelowy, chmiel.
      Słody wymieniają dokładnie, a o użytych chmielach ani mru mru, tylko enigmatyczne "chmiel". Znamienne...
      Piwo z datą 3.01.2014 albo 3.02.2014 (data wydziurkowana na etykiecie i dziurka informująca o miesiącu jest dokładnie w połowie drogi między I a II )
      PS. W tytule wątku jest literówka (jeśli piszemy o tym samym piwie, a chyba tak )

      Comment

      • baroN1
        Senior
        • 08-2011
        • 181

        #4
        a mi to piwo smakowało
        w aromacie jakieś słody ciemne, lekko jakby przypalane, fajny aromat chmielowy, przez chwile czułem też jakieś owoce. W smaku czuć też ciemne słody goryczka przyjemna.

        Nie jest to mocno nachmielone piwo na jakie ostatnio panuje mania.

        Comment

        • chechaouen
          Senior
          • 01-2011
          • 1180

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika baroN1 Wyświetlenie odpowiedzi
          a mi to piwo smakowało
          w aromacie jakieś słody ciemne, lekko jakby przypalane, fajny aromat chmielowy, przez chwile czułem też jakieś owoce. W smaku czuć też ciemne słody goryczka przyjemna.

          Nie jest to mocno nachmielone piwo na jakie ostatnio panuje mania.
          Bo to piwo jest smaczne, owszem. Pije się je całkiem przyjemnie. Ale może lepszą nazwą zamiast "Black IPA" byłaby "Ce n'est pas Black IPA"

          Comment

          • hajnowka
            Junior
            • 04-2012
            • 16

            #6
            Jaka jest cena tego piwka?

            Comment

            • Sekator
              • 06-2013
              • 269

              #7
              6,90 płaciłem plus butelka.
              http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

              Comment

              • fuliano
                Senior
                • 07-2010
                • 1825

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hajnowka Wyświetlenie odpowiedzi
                Jaka jest cena tego piwka?
                Jakoś poniżej 5 zł w Leclercu na Bielanach

                Comment

                • chechaouen
                  Senior
                  • 01-2011
                  • 1180

                  #9
                  W Outlecie Piwnym chyba za 5,30

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    Smak w Gdańsku - równe 5.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • Hapek
                      Senior
                      • 03-2013
                      • 100

                      #11
                      Jak dla mnie bardzo dobre piwo i z taką ceną na pewno będę do niego wracał. Piana mizerna, kolor miedziany. W smaku owoce, chmielowa goryczka utrzymująca się jeszcze długo po wypiciu. Kawowych posmaków się nie doszukałem. Generalnie polecam!
                      Last edited by Hapek; 15-10-2013, 19:49.

                      Comment

                      • Komar_Pafnucy
                        Senior
                        • 08-2005
                        • 1114

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Brązowy, pod światło czerwony. Piwo jest niefiltrowane. [4]
                        Piana: Zabarwiona od piwa, kremowa. Niezbyt obfita, ale cieniutkim kożuszkiem utrzymuje się do końca. [3]
                        Zapach: Na początek cytrusy i żywica. Przyjemny, ale mógłby być bardziej intensywny i trwały, szybko ustępuje nieco chlebowej słodowości i umiarkowanym estrom. Czuć także drożdże. [4]
                        Smak: Chlebowy, nieco słodkawy, owocowy. Odrobina karmelu w tle. Bardzo wyraźna goryczka, która dobrze balansuje słodowość, zostaje w posmaku, ale nie jest zalegająca. Piwo o wysokiej pijalności. Pełnia na średnim poziomie. [4]
                        Wysycenie: Nieco za wysokie. [4]
                        Opakowanie: Tu muszę odjąć, bo etykieta ma się nijak do zawartości. [3]
                        Uwagi: Ciężko ocenić piwo, które jest w innym stylu niż sugeruje to etykieta. Przyjmuję więc, że to Extra Special Bitter i cieszę się smakiem. Brakowało takiego piwa na polskim rynku.

                        Moja ocena: [3.85]

                        Multitap Crawl
                        Multitap Crawl na Facebook

                        "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                        Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                        Comment

                        • x57
                          Senior
                          • 05-2011
                          • 247

                          #13
                          Kolor miedziany.
                          Piana bardzo niska i nietrwała.
                          Aromat słodowość, karmel, estry, aromat typowy dla ESB.
                          Smak słodowość, karmel, lekki chmiel, goryczka średnio-wysoka, lekko ściągająca i bardzo pozostająca, nieprzyjemna z trawiastym posmakiem, wysycenie średnio-niskie.

                          Niestety piwo mocno przeciętne, w ogóle nie w stylu, bardziej taki ESB z niezbyt udaną goryczką.

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #14
                            Mam podobne odczucia jak Komar i x57. Piwo takie mocno bitterowate, tylko za ciemne i za mocno przypalone
                            Gdyby jeszcze cena była bliższa zawierciańskiemu Bursztynowemu.

                            Żeby była jasność to w stylu BIPA/CDA byłoby mało punkcików...

                            PS: czy Bojanowo oferuje beczki, a jeśli nie to kiedy zamierza?
                            Last edited by leona; 15-10-2013, 23:02.

                            Comment

                            • Komar_Pafnucy
                              Senior
                              • 08-2005
                              • 1114

                              #15
                              Na pewno ma taką możliwość oraz zamiar.

                              Multitap Crawl
                              Multitap Crawl na Facebook

                              "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                              Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎