Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hook Norton, Haymaker

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Hook Norton, Haymaker

    ESB ze środkowej Anglii. Hook Norton, założony w połowie XIX wieku jest jednym z ostatnich działających wiktoriańskich browarów, które stosują tradycyjne metody produkcji i dystrybucji swoich piw. Haymaker, czyli Żniwiarz, a w zasadzie Sianokosiarz ma 5% alkoholu. W opisie składu nie rozwodzono się niestety nad szczegółami.

    Barwa bursztynowa. Zauważalne delikatne zamglenie.
    Piana w tonacji jasnego ecru, o drobnej teksturze. Opada po kilku minutach do trwałej, zwartej, cienkiej pierzynki, przy okazji pozostawiając wyraźne wzorki na szklance. Jak na ESB całkiem przyzwoita.
    Aromat dość stonowany. Wyczuwalne słodowe nuty i chmielowe nastroje, zaś w tle mamy siarkowe odcienie.
    Smak dobrze zbalansowany. Piwo ma wyczuwalną lecz nie nachalną goryczkę. Po stronie chmielu nieznaczna, ale odczuwalna ziemistość i lekko kwiatowe nuty. Na podniebieniu rozkłada się wyraźna słodowa chlebowość. W tle obecne karmelowe klimaty.
    Nasycenie jest na średnim, odpowiednim poziomie. Treściwość średnia plus, po trzech zapewne czułbym się bardzo nasycony.
    Butelka 500ml ze stylowym firmowym kapslem. Bardzo ładna samoprzylepna etykieta z tytułowym bohaterem na wozie pełnym siana. Piwo naprawdę przyjemnie wziąć do ręki. No ale to raczej wyspiarski standard.

    Nad wyraz estetyczna oprawa, a przede wszystkim zacny smak czynią z tego ejla piwo w pełni godne polecenia koneserom stylu. 8,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Last edited by wpadzio; 15-10-2013, 21:09.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Przyzwoity angielski ejl. Słodowy z delikatną nutą chmielu. Wypity na giełdzie, więc tyle zapamiętałem.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎