Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Poznań, Taczaka 21, Rozlewnia Pub

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • olie
    Senior
    • 06-2011
    • 777

    Poznań, Taczaka 21, Rozlewnia Pub

    Nowy pub w miejscu, w którym wcześniej znajdowało się U Honzika. 5 nalewaków (2x Obołoń, 2x Primátor, Chmielarz Pilsner) - ceny 5-8 zł. Mam pewne wątpliwości co do adresu, ale zakładam, że na Facebooku podali poprawnie (21a zamiast 21).
  • piwomaniak
    Junior
    • 10-2013
    • 2

    #2
    Tak to tam, gdzie kiedyś Honzik, na kiju Primatory Leżak 11 i Premium dark, Obolony Biłe i Premium i Chmielarz z Kłodawy, do tego dwie lodówy - jedna z czeskim i słowackim piwem i trochę polskiej smakówki i druga z Ukrainą i Litwą, czasem coś z Niemiec. Ceny piwa od 5 do 9 zł. W weekend ostatnio są oblężeni, w tygodniu luźniej.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwomaniak Wyświetlenie odpowiedzi
      Chmielarz z Kłodawy
      A nie z Bartka?

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • piwomaniak
        Junior
        • 10-2013
        • 2

        #4
        Zmieniali browar podobno, bo Bartek w lipcu im sie psuł i generalnie był "nierówny", fakt,że z kwaskiem róznie bywało, z Kłodawy jest lżejszy, taka dziesiątka typowa

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Chmielarza z daleka czuć Zodiakiem. Kwaskowato-ścierowaty aromat, w smaku zaś lepiej - lekka słodowość, minimalna goryczka.

          Lokal wygląda na studencki ale w środku tygodnia wieczorem raptem 4 stoliki zajęte. Przy lepszej pogodzie bardzo chętnie spróbowałbym lane Biłe z Obołonia.

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2292

            #6
            Nic się tu pod kątem piwnym nie zmieniło od pierwszego wpisu olie z października 2013.
            Wciąż mamy te same nalewaki- jasny (11-tka) i ciemny Primator, Obołoń Biłe i Premium oraz Chmielarz z Zodiaka. Ceny również nie drgnęły- 5-8 zł.
            W lodówkach ukraińskie, czeskie i polskie piwa, ale mało zróżnicowane, dominują lagery. Brak polskich rzemieślników.
            Knajpa niby czynna od 15-tej, ale chyba umownie, bo jak byłem w weekend to otworzyli po 16:00. Popołudniu było pustawo. Na plus, że barmanka piwnie ogarnięta.

            Comment

            • Rzeszowiak
              Piwny Radykał
              • 04-2009
              • 1596

              #7
              Fajny klimat, trochę przypominający niektóre puby na żiżkovie w Pradze, dobrze, że są jeszcze miejsca, gdzie można napić się smacznego pilsa w rozsądnej cenie (7 zł). Brak craftów absolutnie mnie nie odstraszył. Podobnie jak wystrój bez modnego teraz nowoczesnego nadęcia z plastikowymi krzesłami.
              Last edited by Rzeszowiak; 09-05-2017, 21:47.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎