Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grybów, Pilsweizer Trzcinowe słodowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Grybów, Pilsweizer Trzcinowe słodowe

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brejowatobrązowy, mętny, co najmniej mało apetyczny. [2.5]
    Piana: Biała, średniowysoka, średniodrobna, nietrwałą - po chwili zostaje po niej milimetrowy kożuszek... [3]
    Zapach: Intensywnie chmielowy, ale... z jakimś (niefajnym) tłem, tak trochę, jak... piwo... przetrawione... [2.5]
    Smak: Piwo jest słodkie z lekkimi absmakami, kojarzy m się z piwami miodowymi i tymi nutami charakteryzującymi rodzaj użytego miodu. W sumie przyzwoity, jeśli ktoś lubi takie piwa. [3.5]
    Wysycenie: Niewysokie, w dolnej granicy akceptacji - trochę więcej gazu chyba by piwu pomogło. [4]
    Opakowanie: Trochę zmieniona nazwa, nowa szata graficzna w barwie starego złota - jakoś do mnie nie przemawia. [3.5]
    Uwagi: Lubię piwa słodowe, czasem sięgam po piwo miodowe, więc i to wypiłem. Ale chyba będzie to przeżycie niepowtarzalne.

    Moja ocena: [3.075]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bursztynowy, lekko mętny, nawet mi się podoba [4]
      Piana: ecru, drobna, zwarta, opada powoli, do końca zostaje w szkle [4]
      Zapach: prawie nic czuję, nie wiem jak pachnie trzcina ale to trawiaste coś co czuję to musi być ona [2.5]
      Smak: leciutka goryczka okraszona mocnym, trawiasto-trzcinowym-słodowym posmakiem, czuję się jak krowa żująca siano z kwiatkami bo tak to coś a'la piwo smakuje [2]
      Wysycenie: trochę za dużo [4]
      Opakowanie: każde piwo w przezroczystej "białej" butelce jest u mnie kazane na porażkę [1]
      Uwagi: To piwo jest jak karma dla wszelkiej maści kóz, krów, baranów, owiec....ja wole cos normalnego

      Moja ocena: [2.525]
      Attached Files
      Last edited by becik; 12-11-2013, 22:05.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • otvirak
        Senior
        • 04-2005
        • 766

        #4
        krowa w trzcinach

        Widzę, że Kolega becik z bydlątkami za pan brat To poją je już piwskiem? Piwo jako karma... Patrz Pan... No, ale co poradzić - taka karma Ponieważ jednak tak mało konkretów na temat ocenianego piwa pojawia się w poście (przypomina się inżynier Mamoń patrzący w 'Rejsie' na łąki przez lornetkę) pozwolę sobie podsumować wypowiedź Kolegi w zaproponowanej poetyce: BULLSHIT
        niepoprawny czechofil


        Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
        WISŁA MISTRZ!

        Comment

        • otvirak
          Senior
          • 04-2005
          • 766

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: przydymiony bursztyn [5]
          Piana: po 25 minutach degustacji stale trzyma poziom - tj. widać na powierzchni ok. 0,5 cm warstwę [4]
          Zapach: niepowtarzalny, słodkawy, mnie kojarzy się z brazylijskimi klimatami [4]
          Smak: konkretny; co prawda niewiele goryczki, ale jej trudno się spodziewać w piwie z cukrem trzcinowym [4]
          Wysycenie: jak dla mnie w sam raz: lekkopółśrednie [4.5]
          Opakowanie: wreszcie nowy styl w Grybowie: konkret z odrobiną szaleństwa (te krzoki ) [4.5]
          Uwagi: Warto zwrócić uwagę, że to jedyne w PL, a może i na świecie piwko 'sugercane' Cieszmy się z naszego! Jeśli potrafimy nie hejtować...

          Moja ocena: [4.1]
          niepoprawny czechofil


          Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
          WISŁA MISTRZ!

          Comment

          • Aanruvo
            Member
            • 11-2012
            • 66

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Delikatnie ciemniejszy odcień koloru "eurolager", mętne. [4.5]
            Piana: Z początku dosyć wysoka, średniej gęstości czapa. Do końca utrzymuje się kilkumilimetrowa warstwa; oblepia ścianki szkła. [4.5]
            Zapach: Zapach jest wprost kapitalny. Czuję chyba przede wszystkim chmiel o profilu zdaje się trawiastym, bardzo delikatnie cytrusowym. W tle delikatnie wyczuwalny słód. Ogólnie po pierwszym 'wciągnięciu' pojawiły się skojarzenia do tego, jak piwa pachniały z jakieś 15 lat temu, chociaż zapewne jest to tylko moje subiektywne odczucie. [5]
            Smak: Tu już niestety nie jest tak fajnie. Piwo zdecydowanie słodowe, rzekłbym nawet słodkawe. Goryczka na granicy percepcji; wraz z ubywaniem trunku jej ilość jednak zwiększa się. Coś jest w tej słodyczy egzotycznego, może to ta trzcina? [3.5]
            Wysycenie: Dosyć wysokie, tak jak lubię. [4.5]
            Opakowanie: Opakowanie bardzo ładne i estetyczne, biała butelka (które lubię). Z ważniejszych informacji brakuje ekstraktu. Rażą tylko te teksty typu "XIX-wieczna tradycja", czy też "100% jakości". [4]
            Uwagi: Ogólnie całkiem przyjemne piwo, warte spróbowania.

            Moja ocena: [4.25]

            Comment

            • TraczJanusz
              Member
              • 04-2011
              • 74

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jakiś nietypowy kolor jak na piwo. Wygląda dziwnie, taki brązowawo-szarawy i nieco mętny. [4]
              Piana: W miarę fajna pianka. Dotrzymała prawie do końca, chociaż fakt faktem że wypiłem bardzo szybko to piwo, więc niewiem co by było 10 minut później [4]
              Zapach: Przyjemny delikatny zapach, z nutami karmelowymi. [4]
              Smak: Bardzo fajny słodkawy smak, trochę brakuje chmielowych nut, ale i tak wchodzi świetnie. Bardzo nietypowy smak dzieki zawartości trzciny cukrowej. [4.5]
              Wysycenie: Okej. [4]
              Opakowanie: Byłoby 5 gdyby nie przezroczysta butelka. [4.5]
              Uwagi: Polecam na spróbowanie, trochę przeraża cena ale warto.

              Moja ocena: [4.225]

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                A moje piwo jest z zielonej butelki.

                Barwa: Bursztynowa w kierunku do miedzi. Piwo jest mętne.
                Zapach: Prawie nic tu nie czuć, może lekka ścierka.
                Piana: Właściwie to brak piany.
                Smak: Piwo jest nieprzyzwoicie słodkie, jednak smakuje mi. Żadnych, wyraźnych wad w tym piwie nie ma. Jak na chłodny marzec na Mazurach w sam raz, jednak latem nie będę pił.
                Opakowanie: Zielona butelka. Najbardziej śmieszy napis z etykiety- 100% jakości.
                Moje piwo jest z datą do 30.10.2014.
                Attached Files

                Comment

                • Czapayew
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 1966

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnożółty, wpadający w miód, mętnawy. [4]
                  Piana: Niezbyt obfita i równie niezbyt trwała. Rzekłbym - śladowa [2]
                  Zapach: Dominują nuty słodowe, inne prawie niewyczuwalne. [2.5]
                  Smak: Słodki lager, którego jedyną zaletą jest to, że nie jest mdły. Momentami za to pojawia się wodnistość. [3]
                  Wysycenie: Niezłe, co najważniejsze - piwo nie jest niedogazowane. [3.5]
                  Opakowanie: W klimatach "rzemieślniczo-regionalnych", kapsel goły. [3.5]
                  Uwagi: Zakupione w sklepie firmowym przy browarze 1 maja. Wypić się od biedy dało, ale nie zachęciło do siebie. Raczej bez powtórek.

                  Moja ocena: [2.825]
                  "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                  www.zamkoszlaki.com
                  www.piwnekapsle.net

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Brązowo-bursztynowy, dość mętne. [4]
                    Piana: Słaba, szybko prawie znika, minimalnie brudzi szkło. [2]
                    Zapach: Delikatny, syrop cukrowy, lekki karmel, lekka piwnica, lekka skarpeta. Nie pachnie najlepiej... [2]
                    Smak: Słodko-słodowo-karmelowy. Brakuje kontry. Lekka wodnistość. Nuda i średnia pijalność. [2.5]
                    Wysycenie: Spore, ale pasuje do słodkości. [4]
                    Opakowanie: Biała butelka, brak ekstraktu; estetyka zachęcająca. [3]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [2.45]
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • nietzschee
                      Senior
                      • 07-2016
                      • 319

                      #11
                      Wygląd: kolor ciemno bursztynowy mętne, piana teoretycznie ładna, drobna, kremowa, ecru, ale szybko się redukuje, nie zostawiając śladu lacingu.
                      Zapach: specyficzny, bo dosyć chmielowy, ziołowy, po słodkim piwie deserowym się go nie spodziewałem, słodowy, jakaś nuta ciasta i melasy.
                      Smak: Słodkie, słodowe, niezbyt wyrafinowanie cukrowe, a do tego chmielowe, ziołowe, z wyraźną goryczką. Jakichś wad nie ma, ale nie wiem dla kogo jest to piwo? Jak ktoś lubi piwo, to raczej będzie za słodkie, a jak kto lubi piwa słodkie z syropem (czytaj, niezbyt lubi piwo) to może być zbyt goryczkowe, a na pewno zbyt chmielowe.

                      Comment

                      • Browar-Besko
                        Senior
                        • 06-2011
                        • 317

                        #12
                        Przyzwoite, naturalne piwo do picia !
                        Smak słodowo-chmielowy z nutą landrynek, dość słodkie. Piana średnia, zbyt szybko opada. Kolor bursztynowo-miodowy, trochę mętny, bo niefitrowane, jak widać na zdjęciu.
                        Cena 5,50 zł.
                        Attached Files

                        Comment

                        • Browar-Besko
                          Senior
                          • 06-2011
                          • 317

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: bursztynowo-miodowy, trochę mętny, bo niefitrowane [4]
                          Piana: średnia, zbyt szybko opada [3.5]
                          Zapach: b. przyjemny, mandarynkowo-chmielowy [4.5]
                          Smak: słodowo-chmielowy z nutą landrynek, dość słodkie [4]
                          Wysycenie: prawidłowe [4.5]
                          Opakowanie: etykieta taka sobie, jest ważna informacja dla osób żyjących w zgodzie z naturą dotycząca butelki, tutaj akurat bezzwrotna, jest podana temperatura spożycia [4]
                          Uwagi: naturalne piwo do picia (nie unijne)

                          Moja ocena: [4.15]

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎