Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ursa Maior, Megaloman

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Ursa Maior, Megaloman

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • domaluj
    Senior
    • 04-2012
    • 303

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: bursztynowy (z tych jaśniejszych bursztynów), klarowne [4]
    Piana: po nalaniu średnio obfita, drobne pęcherzyki, szybko opada, nie pozostał mi po niej niestety ślad [2.5]
    Zapach: piękne cytrusy - mango, brzoskwinia, ananas, mango, brzoskwinia, mango, mango, ale tylko cytrusy [4]
    Smak: owocowy raj, trochę jednak za mało "piwnej" podbudowy, piwo lekkie, za mało goryczy, natomiast wcale nie czuć tego alkoholu [3.5]
    Wysycenie: wysokie, trochę za wysokie [3.5]
    Opakowanie: opakowanie i nazwa bardzo mi się podobają, [5]
    Uwagi: kupione w "Piwoszu", Warszawa, róg Żelaznej i Twardej

    Moja ocena: [3.675]

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika domaluj Wyświetlenie odpowiedzi
      drobne pęcherzyki, szybko opada, nie pozostał mi po niej niestety ślad [2.5]
      Zapach: piękne cytrusy - mango, brzoskwinia, ananas, mango, brzoskwinia, mango, mango, ale tylko cytrusy [4]
      To w końcu cytrusy, czy mango, ananas i brzoskwinia?
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • domaluj
        Senior
        • 04-2012
        • 303

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
        To w końcu cytrusy, czy mango, ananas i brzoskwinia?
        mango, ananas, brzoskwinia. okazało się, że nie wiem co to cytrusy... Tyle lat w nieświadomości, dziękuję @Marusia

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, delikatnie mętny. [5]
          Piana: Początkowo drobna, średnio obfita. Szybko opada do cienkiej warstwy, która utrzymuje się do samego końca. Zostawia ślady na szkle. [3.5]
          Zapach: Średnio intensywny, cytrusowy w charakterze. Mógłby być silniejszy. [4]
          Smak: Początkowo czuje się lekką słodycz, która od razu skontrowana jest goryczką. Ciekawa jest ta złożoność smaku, a zbalansowanie zasługuje na uznanie. Wyraźna orzeźwiająca cytrusowość i umiarkowanie silna goryczka, lekko pozostająca na języku. Bardzo smaczne. [5]
          Wysycenie: Optymalne, piwo utrzymuje odpowiednie wysycenie do samego końca. [5]
          Opakowanie: Z tą nazwą było ryzyko - Megaloman z takim sobie piwem zasługuje na drwinę. A tu okazuje się, że piwo zdecydowanie warte uznania. Za stylistykę i pełne info pięć. [5]
          Uwagi: Na obecną chwilę chyba najlepsza polska AIPA na rynku.

          Moja ocena: [4.5]
          Attached Files
          Last edited by docent; 26-10-2013, 06:50.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty. [5]
            Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, utrzymująca się przez około 5 minut. Średnio obficie oblepia ścianki szkła. [4]
            Zapach: Niezbyt intensywny ale również nie przechmielony na aromat amerykańskimi chmielami. Dzięki czemu z łatwością można wyczuć górnofermentacyjne estry oraz słodową podstawę. [4]
            Smak: W smaku jest podobnie, jednak trochę bardziej do głosu dochodzi chmiel, który ukazuje się w postaci mango i żywicy. Czuć również dużą słodycz, która jednak kontrowana jest bardzo szybko dochodząca do głosu goryczką, nieściągającą i tylko trochę zalegającą. [4]
            Wysycenie: Niskie, idealnie pasujące do całości. [4.5]
            Opakowanie: Jak zawsze ciekawe, choć jak na razie najsłabsze z wszystkich. Na minus brak pełnego składu surowcowego. [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.075]
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              #7
              Foto z butelką.
              Attached Files
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Matowe złoto . [4]
                Piana: Biała, bardzo drobna, średniowysoka i średniotrwała. [3.5]
                Zapach: Wali sosną i czymś słodowym. A może to te dziwaczne owoce...? [4]
                Smak: Oj. Ciekawa mieszanka ziołowo-kwaskowa z jakimś ekscytującym posmakiem. Czyżby znowu te owoce? Sam jestem zdziwiony, ale piło mi się super, olewając smaki-posmaki i inne taki(e) [4.5]
                Wysycenie: Całkiem niewielkie, nie zaburza doznań smakowych. [4]
                Opakowanie: Kapsel browaru, fajna stylistyka, ale trochę brak i żal mi tutaj klimatów bieszczadzkich z pozostałych piw Niedźwiedzicy. [3.5]
                Uwagi: Dawno wypicie AIPA-y nie sprawiło mi takiej przyjemności .

                Moja ocena: [4.125]

                Comment

                • rowdy
                  Senior
                  • 03-2013
                  • 121

                  #9
                  Bardzo pijalne. Mi w smaku przypomina bardziej dwa smoki niż którąkolwiek z "polskich" aipa

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: za bardzo "koniakowy" [4]
                    Piana: drobniutka, mizerna, nie osadza się na szkle, szybko opada [3]
                    Zapach: skarpetkowo-slodowy, czy to ma być chmiel o zapachu skarpetek? [3]
                    Smak: brakuje moim zdaniem piwu treściwości, w smaku goryczka, goryczka, lekkie słodowe posmaki i dopiero gdzies w tle, daleko miks owoców [3]
                    Wysycenie: za bardzo nagazowane [4]
                    Opakowanie: pite w Piw Paw, zero wafli jedynie etykieta nad nalewakiem, jakoś mizernie jeśli chodzi o ugłaskanie kotka [3]
                    Uwagi: Po Royzbawionym to piwo wypada dość mizernie

                    Moja ocena: [3.1]
                    Attached Files
                    Last edited by becik; 29-10-2013, 18:43.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Pomarańczowozłoty, zmętniony. [5]
                      Piana: Ładna i dosyć wysoka, jednak nieprzesadnie trwała. [4]
                      Zapach: Nieprzesadnie intensywny, ale bardzo przyjemny. Typowy dla AIPA'y - cytrusy, sosna, słodowość. [4]
                      Smak: Piwo ma dosyć mocną (łał, co za zaskoczenie) i przyjemną goryczkę. Czuć marakuję, grapefruita i taką dziwną cierpkość, jakby z owoców goi. Goryczka kontrowana jest przez lekką słodowość. [4]
                      Wysycenie: W porządku. [5]
                      Opakowanie: Coraz bardziej podobają mi się etykiety z tego browaru. Podoba mi się kształt oraz fakt, że nie są nudne. Jest informacja, w jakiej pić temperaturze oraz do jakich posiłków pasuje. Tylko znowu jest źle naklejona. No i przydałoby się dokładniejsze info dotyczące składu. [4.5]
                      Uwagi: Nie jest to najlepsza AIPA jaką piłem, ale i tak piwo jest smaczne i przyjemne, a o to przecież chodzi.

                      Moja ocena: [4.125]

                      Comment

                      • cap-n-go
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 273

                        #12
                        Na butelce czuc odrobine owocow ale znikaja prawie natychmiast wraz z chmurka uchodzacego gazu. Po przelaniu do szklanki zapachow chmielowych praktycznie nie ma. Czuc odrobine słody, gdzieś miga mi też warzywo rodem z wyrobów Fortuny. Szukam informacji kiedy butelkowane bo może za długo stało gdzieś na półkach ale przecież to chyba nowy wyrób. Niestety nieudane jest to piwo.

                        Comment

                        • nie_wiesz
                          Member
                          • 01-2013
                          • 45

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasno miedziany, klarowny. [5]
                          Piana: Biała, drobna, ale niska i nietrwała. [3.5]
                          Zapach: Dziwny słodki zapach - początkowo jak kukurydza z puszki, później bardziej przypominał wspomnianego na etykiecie ananasa. Prócz tego dużo żywiczności i cytrusy. Gdyby nie te DMSowe wątpliwości, byłoby dobrze. [3.5]
                          Smak: Intensywna, ale nie zalegająca goryczka. Jest owocowa, nie grejpfrutowa, lecz bardziej złożona i ciekawa. Odpowiednia słodowość kontruje goryczkę i wypełnia trunek. [4.5]
                          Wysycenie: Średnie. [4.5]
                          Opakowanie: Pstrokate, punkowe. Dużo informacji. Ciekawy projekt jak i inne z UM. [5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.1]

                          Comment

                          • opons91
                            Member
                            • 09-2013
                            • 30

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bursztynowe, mętne. [5]
                            Piana: Niezbyt okazała ale utrzymuje się do samego końca jednocześnie zostawiając ślady na szkle. [4]
                            Zapach: Z początku mocno wyczuwalny ananas w późniejszej fazie łączy się z dominującymi cytrusami co daje przyjemną, lekko słodkawą woń. [4.5]
                            Smak: Z początku lekko słodowe zostaje zdominowane przez wyraźną goryczkę, która jak dla mnie jest bardzo przyjemna. [5]
                            Wysycenie: Niezbyt wysokie ale nie obniża to pijalności piwa. [4.5]
                            Opakowanie: Interesująca etykieta z dodatkową informacją z czym łączyć ten trunek [4.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.675]

                            Comment

                            • corsano
                              Senior
                              • 05-2013
                              • 182

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty, klarowny [4]
                              Piana: Średniopęcherzykowa, z dużymi bąblami na wierzchu, dość trwała [4]
                              Zapach: Słabo wyczuwalny, słodowy, bardzo lekko owocowy [2.5]
                              Smak: Gładkie, smak słodowy z goryczka średnia jak na AIPA, goryczka niezbyt przyjemna [3]
                              Wysycenie: Dobre [4]
                              Opakowanie: Etykieta kiepska, a'la undergroundowa, naćkana obrazkami, zupełnie się nie komponuje, plus za kapsel [3]
                              Uwagi: Naprawdę słabiutko, zupełny brak aromatu cytrusowego, jak ktoś sobie życzy tyle za butelkę to mógłby się bardziej przyłożyć, pite w temperaturze 15°C, warka do 22.12.2013

                              Moja ocena: [3.025]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎