Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rybnik, Hindenberg Premium Strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Rybnik, Hindenberg Premium Strong

    Czy aby tego piwa nie robił kiedyś Krotoszyn?
    Akl do 7,8% obj., eks 15,1EW, butelka 0,5l.
    Ładny złoty kolor, piana pojawia się tylko na chwilę. Nagazowane, aż szczypie w język.
    Ogólnie da sie wypić, pomimo jakiegoś małookreślonego, odległego posmaku.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Zjadłem jedną literkę, za co przepraszam - miało być Hindenberg
    Last edited by adam16; 31-07-2002, 20:52.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • Cezar
      Senior
      • 05-2001
      • 1349

      #3
      W Rybniku muszą chyba mieć straszne kompleksy wobec Niemców, wcześniej Hermann Müller, teraz Hindenberg.

      Ciekawe, co jeszcze wymyślą?
      Last edited by Cezar; 01-08-2002, 13:12.

      Comment

      • iommi
        Senior
        • 07-2003
        • 1522

        #4
        Hermann Muller miał uzasadnienie, bo pierwszym właścicielem browaru był właśnie Hermann Muller. Ale z tym Hindenbergiem, to faktycznie poszli na całość... A problemem rybniczan jest to, że ani jednego ani drugiego u nas nie uświadczysz. Choć po konsumpcji tego pierwszego w Krakowie, wcale nie żałuje!
        *****************************

        Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

        *****************************

        Comment

        • Pepek
          Senior
          • 04-2003
          • 1499

          #5
          Wypiłem to "cudo" w 2. dzień świąt. Już kolor jasnobursztynowy, zupełnie nie pasujący do deklarowanego ekstraktu był ostrzeżeniem. Potem nastąpił już tylko koszmar. Nos i język czuły przede wszystkim wszechobecny spirytusik . Do tego szybko zanikający gaz i też szybko opadająca piana. Jeśli ktoś jest zwolennikiem butelkowanych u-bootów to może będzie i zadowolony, natomiast tym, którzy liczą na mocne piwo szczerze odradzam konsumpcję tegoż "wyrobu".

          Comment

          • maki
            Senior
            • 07-2003
            • 186

            #6
            To Rybnik znowu zaczął warzyć piwo? Jakieś 2 m-ce temu ktoś wspominał na forum ze w Rybniku nic sie nie dzieje a słynnego Hermana Mullera to pi`lem ale z ... Koszalina. Czy aby i w tym przypadku nie jest to produkt któregoś browaru z grupy Brok-Strzelec???

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              Coś wątpię ażeby był to Rybnik. Już nawet sama nazwa kojarzy się raczej z Zabrzem.
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • kiszot
                Senior
                • 08-2001
                • 8081

                #8
                Cooper napisał(a)
                Już nawet sama nazwa kojarzy się raczej z Zabrzem.
                Trochę naciągana teoria
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • grzes_ch
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 612

                  #9
                  Zabrze nazywało się Hindenburg , natomiast Hindenberg ,jeżeli już tak szukać przynależności z konkretną lokalizacją w Polsce to najbardziej można podciągnąc czy naciągnąc na Pszczynę ( twórca pierwszej i zachowanej do dziś mapy Pszczyny ) .

                  Comment

                  • Pepek
                    Senior
                    • 04-2003
                    • 1499

                    #10
                    Uzasadnienie ocen podałem parę postów wyżej. W ramach uzupełnienia dodam, że piwo to zakupiła Wiktoria pod koniec listopada w małym sklepiku ogólnospożywczym koło dworca PKP w Lublińcu, a opakowanie stanowiła butelka euro z dość przeciętnym wzorem etykiety, który już "wylądował" w Kolekcjonerstwie.
                    Aby lokalizacja tego piwa była jeszcze bardziej zamieszana, to na kontrze podpisane jest jako browar Rybnik, a napełniane dla Hortaqua SA. Zatem może warzy je jakiś inny browar grupy Brok-Strzelec?

                    Moja ocena: [1.575]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎