Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Watra, Helles

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Watra, Helles

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, klarowny. [4]
    Piana: Biała, bardzo drobna, bardzo wysoka, trwała, ładnie się osadza. [4.5]
    Zapach: Chmiel, dość silny, jak na hellesa, śladowy powiew karmelu i baaardzo daleki cień owoców (jabłek?). [4]
    Smak: Oj, tu przez chwilę ślad warzywny, potem słód i echo chmielowe. Trochę się zawiodłem... [3]
    Wysycenie: Niewysokie w kierunku średniego. [4]
    Opakowanie: Bączek z gołym kapslem i etą z kalkomanii z Tatrami, identyczny, jak dla innych piw browaru. Rodzaj piwa oznacza metka z datą na kapslu. [3.5]
    Uwagi: Ech, napaliłem się na polskiego restauracyjnego hellesa, jak śmierć na poetę... Trzeba chyba jeszcze poczekać...

    Moja ocena: [3.625]

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, opalizujący [4]
      Piana: Biała, średniowysoka, krótka [3.5]
      Zapach: Zbożowa słodowość, średni chmiel i ociupinka DMSu. [4]
      Smak: Jasny słód, zboże i słodycz. A wszystko wsparte niską goryczką i delikatnym chmielowym posmakiem. Byłoby niemal idealnie gdyby ta delikatność na końcu nie została zmącona kwaskiem, orzeźwiającym i przyjemnym ale chyba jednak niestylowym [4]
      Wysycenie: Za wysokie, szczypie i buzuje w ustach [3.5]
      Opakowanie: Niby browar, niby warzelnia ale... [4]
      Uwagi: Dobre choć gdyby je nieco wygładzić i uwypuklić zwłaszcza w smaku, w końcówce słodowy profil byłoby pysznie!

      Moja ocena: [3.925]

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemno-złociste, ładny [5]
        Piana: biała, drobna, osadza się na szkle, opada powoli, do końca zostaje kożuszek [4]
        Zapach: lekki, przyjemny, chmielowo-słodowo-owocowy [3.5]
        Smak: w miarę pełne i treściwe, fajna goryczka, wyraźna, w tle lekkie owocowe akcenty, całość dobrze zbalansowana słodowym posmakiem [4.5]
        Wysycenie: bez zarzutu [5]
        Opakowanie: nadruk na bączku, gatunek rozróżnia metka na kapslu [4]
        Uwagi: Smaczny klasyk takich mi brakuje

        Moja ocena: [4.125]
        Attached Files
        Last edited by becik; 31-03-2018, 21:00.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎