Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Všeradice, Všerad Světlý Speciál

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    Všeradice, Všerad Světlý Speciál

    O tym piwie wspominał Dadek:



    Ale teraz już nie warzy się u Matusków tylko na miejscu przez piwowara, który nabywał doświadczenie u Martina Matuski.

    Jest to 13%, alk. 5,5%

    Niefiltrowane, bez pasteryzacji.

    Aromat - wyczuwalne drożdże, chlebowość, lekki chmiel
    Piana - umiarkowanie wysoka, dość gęsta i trwała
    Barwa - ciemna słomka, mętna
    Wysycenie - średniowysokie
    Smak - na początku chlebowość, z lekkim drożdżowym kwaskiem. Szybko dochodzi do głosu wyraźna goryczka, ziołowa i początkowo dominuje zdecydowanie. Wraz z ogrzaniem ładnie koresponduje z przyjemnym posmakiem chlebowym.
    Treściwość - pełne

    Klasyka na wysokim poziomie. Warto.
    Last edited by darekd; 11-11-2013, 12:58.
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Właśnie piję. Uczucia mam mieszane. Trochę dobrze, trochę źle. Przede wszystkim bardzo wysoki... diacetyl Taki porównywalny z Lubuskim. Generalnie ja nawet go lubię, ale na niższym poziomie. Ale tutaj ta wysoka dawka mi nie przeszkadza gdyż jest skontrowana wysoką goryczką. Na minus to wyczuwam także jakieś delikatne akcenty jakby... mydlane. Całość sprawia więc wrażenie bardzo harmoniczne. Pierwsze co wyczułem w zapachu to właśnie to "masło", po przelaniu do kufla doszedł jeszcze jakiś zapach kwiatowo-owocowy. Niby co on tu robi, ale jest to wręcz przyjemne dla nosa, więc czemu nie.
    Piana jest ok, co prawda w postaci cienkiej kołderki , ale zostaje do końca, nieco oblepiając szkło. Mam lekkie zmętnienie w postaci pływających małych odrobinek, prawdopodobnie białka. Litrowy PET z datą 10 grudnia, więc coś się mogło wytrącić niedawno.
    Generalnie piwo z wadami, ale nie przeszkadzającymi. Plusy przysłaniają minusy. Polecam.
    Last edited by Pendragon; 05-12-2013, 20:47.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎