Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

De Ranke, De Ranke Hop Harvest 2013

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    De Ranke, De Ranke Hop Harvest 2013

    Rzemieślniczy browar De Ranke jak co roku uraczył nas limitowaną serią piw z dodatkiem świeżego chmielu z ostatniego zbioru. Hop Harvest 2013 to belgijskie piwo górnej fermentacji, o zawartości alkoholu 6%, refermentowane w butelce, niepasteryzowane i niefiltrowane. W składzie dodatkowo pojawia się cukier.

    Barwa złota, z jasnobrązowymi i pomarańczowymi refleksami pod światło. Mocno mglista.
    Piana średniowysoka po nalaniu, o mięsistym zrazu charakterze. Strzępi się niebawem wyraźnie, pozostając do końca delikatnym naśnieżeniem na powierzchni.
    Aromat miękki, ciepły, złożony. Wyraźne kwiatowe odcienie, sporo słodkich owoców, figi. W drugim planie nuty słodowe, nieco karmelowe. Wyczuwalna również drożdżowa nuta.
    W smaku zaś uderza wyraźna goryczka, o całkiem wytrawnym, trawiastym charakterze, dość diametralnie zmieniając (po aromatach) profil piwa. Mamy również klimaty cytrusowe, grapefruitowe, które jednak ustępują przewodniej goryczce. Ta ostatnia długo wygasa w posmakach, wraz z ziarnistymi i drożdżowymi odcieniami.
    Nagazowanie jest stosunkowo wysokie, odbiera się wrażenie lekkiego musowania, choć wraz z upływem czasu wrażenie to ustępuje.
    Zielona butelka 750ml, z prostą, estetyczną etykietą. Wielojęzyczność wskazuje na eksportowe ambicje. Kapsel z datownikiem, goły, nieco większy od tradycyjnego. Co ciekawe na kapslu data przydatności to EXP:05/10/18, a na etykiecie Best before end of: 2017

    Ciekawe piwo, o niespodziewanie świeżej, wytrawnej goryczce i bogatym profilu zapachowym bardzo przyzwoitego belgijskiego ejla. To połączenie czyni z niego trunek, który zaskakuje niebanalnością, choć niektórzy mogą ową wytrawność potraktować jako cechę ujemną. 8,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Rocznik 2012:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎