Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła - Zwierzyniec, Zwierzyniec Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, klarowne. Idealny. [5]
    Piana: Początkowo obfita jednak szybko opada na co wpływ ma jej mało zwarta konsystencja. Praktycznie nie oblepia ścianek kufla. [3]
    Zapach: Dominuje przede wszystkim słód oraz aromaty zbożowe. Chmiel wyczuwalny w ilościach śladowych. Lekki diacetyl. [4]
    Smak: W smaku podobnie jak w zapachu, na pierwszy plan wychodzi słód. Chmiel również się pojawia, jednak praktycznie na granicy percepcji. Cechuje się ziołowo-trawiastym smakiem. Goryczka dość wysoka jednak niezharmonizowana z całością, ostra, zalegająca. [4]
    Wysycenie: Zdecydowanie za wysokie. [2.5]
    Opakowanie: Rewelacyjna szata graficzna. Etykieta prezentuje się pięknie. Jedyne do czego można by się przyczepić to rycina kufla w jej centralnej części. W zasadzie nie wiadomo po co został tam umieszczony. [5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.9]
    Last edited by YouPeter; 15-12-2013, 03:01.
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasnobursztynowy, klarowne [5]
      Piana: ecru, średnie pęcherze, opada powoli, nie osadza sie na szkle [3.5]
      Zapach: leciutki ale dobrze wyczuwalny, fajny świeżutki zapach chmielu i słodu zbożowego [3.5]
      Smak: pełne i treściwe do końca nie jest, sprawia wrażenie leciutkiego, może minimalnie rozwodnionego, dominuje fajna, miła chmielowa goryczka, aż czuć świeżość chmielu plus fajnie zbalansowane posmaki słodu [4]
      Wysycenie: minimalnie za duzo [4.5]
      Opakowanie: świetna etykieta, dedykowany piwu kapsel [5]
      Uwagi: Bardzo fajne piwo, aksamitnie, delikatne, orzeźwia, gasi pragnienie, pozostaje miły posmak w ustach. Warte ponownego sięgnięcia bo jest to kandydat na świetnego pilsa

      Moja ocena: [3.9]
      Attached Files
      Last edited by becik; 15-12-2013, 17:08.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #18
        W Wawie można nabyć?
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #19
          Oczywiście, 24 alkohole na rogu Reymonta/Broniewskiego obok chińczyka, tam nabyłem, ceny nie pamiętam

          aha, i stoi w lodówkach po stronie kas nie tych vis a vis wejścia
          Last edited by becik; 15-12-2013, 17:11.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • VanPurRz
            Senior
            • 09-2008
            • 4229

            #20
            Ok, znam sklep. Całkiem dobry tam wybór.
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              #21
              Całkiem, całkiem udane piwo. Trzeba trochę popracować nad goryczką, w dwóch aspektach: po pierwsze dać jej więcej i poprawić jakość (jest trochę ściągająca i piołunowa) oraz dodać w ogóle na aromat (bo w aromacie jest prawie tylko słód, a aż prosi się o chmiel aromatyczny).
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #22
                Aromat wybitnie słodowy ze śladami karmelu. Chmielu na granicy wyczuwalności.
                Smak pełny, słodowy, bardzo mocno zaburzony przez wysokie nasycenie, które zmusiło mnie do odstawienia szklanki na dobre 10 minut. Chmiel słabo wyczuwalny. Goryczka jest ale raczej niska.
                Etykieta świetna tylko zamiast kufla aż prosi się włożyć rycinę browaru. Choćby taką jak na krawatce.

                Dobre piwo obiadowe. Jeśli w kolejnych warkach zwiększy się goryczka i posmak chmielowy śmiało pokonkuruje w segmencie koncernowych piw sesyjnych... bo będzie bezkonkurencyjne. Tylko woltaż i cena są niesesyjne

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6130

                  #23
                  Powinni zrobić wersję czarno etykietową... i dowalić full chmielu...

                  hhhe no na ile? - dobra choć z 50 IBU

                  No ale byłby to prawie bitter... JAK POLACY TO PRZYJMĄ? więc to tylko złudne noworoczne życzenia - pragnienia....
                  Last edited by Javox; 21-12-2013, 18:04.

                  Comment

                  • Derbeth
                    Senior
                    • 04-2013
                    • 337

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: złoty, klarowny [5]
                    Piana: dość trwała, drobnopęcherzykowa [4.5]
                    Zapach: mało wyraźny, głównie słód [3.5]
                    Smak: słód, trochę chmielu; goryczka nie jest bardzo wysoka, ale daje radę - piwo nie jest słodkie; gdy zimne czuć było metal, po ogrzaniu zniknął [4]
                    Wysycenie: nalewałem z dużą pianą, więc możliwe, że się wygazowało; w każdym razie nasycenie średnie w kierunku wysokiego, dla mnie jeszcze akceptowalne [4]
                    Opakowanie: mnie się bardzo podoba i według mnie wyróżnia piwo; są podstawowe informacje o piwie [4.5]
                    Uwagi: Butelka z datą ważności 06.05.14. Nawet przyjemnie się piło, mogę w sumie je powtarzać. Możliwe, że przy 0,5 litra znudziłbym się. Oczekiwałem czegoś gorszego, bo Perły jakieś dwa miesiące temu nie mogłem dopić.

                    Moja ocena: [3.95]

                    Comment

                    • Dewasto
                      Member
                      • 01-2014
                      • 65

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, klarowny. [3.5]
                      Piana: Biała, słabo trwała [1.5]
                      Zapach: Drożdże, chleb. Zapach słodki, jakieś nuty owocowe są, ale mało wyczuwalne. [2.5]
                      Smak: Spora goryczka, ale nic poza tym. [2.5]
                      Wysycenie: Spore wysycenie. [3.5]
                      Opakowanie: Oldskulowe, tradycyjne, ładne. [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [2.575]
                      https://www.facebook.com/browarstarowiejski

                      Comment

                      • expel
                        Member
                        • 01-2013
                        • 63

                        #26
                        Ktoś widział je może w okolicach Sosnowca, Katowic, Gliwic?

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          #27
                          Lipa kompletna! i tragedia. Opakowanie super-hiper, ale cała reszta... Piana duża, gruboziarnista, szybko opadająca praktycznie do zera. Czuć gryzące nasycenie i posmak wody sodowej. Jak już ujdzie trochę gazu to delikatnie słodowe, a chmielu jak na lekarstwo.

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #28
                            Chmielu jak na lekarstwo ale mimo to najlepszy wyrób "regionalnej" Perły.

                            Comment

                            • Seta
                              Piję piwo
                              • 10-2002
                              • 6964

                              #29
                              To piwo jest nierówne. Bywają (bywały?) bardzo dobre warki, bywają katastrofalne.
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              • zgreg
                                Member
                                • 01-2013
                                • 60

                                #30
                                Jak to bywały warki,jak to piwo jest w ed. specjalnej czyli1 warka.Chyba, że chodz ci o piwo Zwirzyniec, ktore jest dostępne cały czas-to rzeczywiście cienkusz.
                                Last edited by zgreg; 09-01-2014, 01:24.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎