Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła - Zwierzyniec, Zwierzyniec Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
    Moja ocena: [4.85]
    Wklejasz moją pierwszą ocenę na browar.biz (przyznaję bardzo naiwną), sprzed 8-miu lat, nieistniejącego piwa z nieistniejącego browaru, który sam chciałeś kupić.
    Czego to ma dowodzić?
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      #77
      Czyli to tyle komentarza? Chodziło tylko o dokopanie mi, bo mówię niewygodne rzeczy?
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • TTOP
        Senior
        • 03-2013
        • 449

        #78
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi

        PS Czemu nie używasz ARTomatu? Masz dobry gust, urealniałbyś średnie.
        Na wszystko przyjdzie czas, jeszcze nie czuje się na siłach wystawić ocenę danej cechy w odniesieniu do stylu

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TTOP Wyświetlenie odpowiedzi
          Na wszystko przyjdzie czas, jeszcze nie czuje się na siłach wystawić ocenę danej cechy w odniesieniu do stylu
          Nowofalowe, nowoczesne ocenianie jest mile widziane jeśli nie odnosisz się do stylu. W stopce napiszesz sobie, że BJCP, PSPD i NSDAP to nie twoje systemy religijne i będziesz miał poważanie nie dzielnicy

          Comment

          • TTOP
            Senior
            • 03-2013
            • 449

            #80
            No dobra, przy następnej degustacji zapoznam się z ARTomatem nieco bliżej w takim razie - zobaczymy co z tego wyjdzie

            Comment

            • Derbeth
              Senior
              • 04-2013
              • 337

              #81
              Drugie podejście. Ponownie - gdy zimne lekki metal, znika po ogrzaniu. Da się nalać z naprawdę ładną pianą, chociaż jej trwałość mogłaby być lepsza. Aromat głównie słodowy, ale szlachetny, plus jest goryczka, która go kontruje, więc pije się przyjemnie. Być może przy pół litra bym się znudził, ale 0,33 jest jak znalazł do popijania do komputera albo książki. Powiem nawet, że ostatnio denerwuje mnie DMS, do którego mam pecha w czeskich piwach, i Zwierzyniec w zestawieniu z niektórymi z nich wypada lepiej. Cieszę się, że takie piwo jest na rynku; zwłaszcza, że w Krakowie upolowałem je za 1,90 za sztukę.

              Comment

              • drapek
                Junior
                • 03-2014
                • 1

                #82
                Zwierzyniec Pils

                Gdzie można go nabyć w Warszawie w okolicach śródmieścia?

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4312

                  #83
                  No i były narzekania na zbyt mało wyrazistą goryczkę, to teraz w drugą stronę. Goryczka plus wodnistość, brak tej ładnej nuty słodowej. Gdyby nadal była, to nawet mogłoby to być piwo do częstego, codziennego użytku. Coś się chyba zmieniło. Warka do maja 2014, nie zdołałem rozszyfrować do którego.

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    #84
                    Po krótkiej przerwie znów degustacja i jeszcze większe rozczarowanie. Prostacka goryczka, zalegająca, czuje się ją na wargach. Pod spodem nic. A właściwie "coś" w postaci wodnistego i lekko kwaskowego posmaczku koncernowego lagera.

                    Comment

                    • uranium
                      Member
                      • 05-2003
                      • 77

                      #85
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złotawy, ciemniejszy od pilsów klasycznych [4]
                      Piana: Średnio - słaba, drobne pęcherzyki ale kożuszek utrzymywał się do końca [3]
                      Zapach: Zdecydowanie bardzie słodowy, chmielu to tam prawie się nie czuje [3]
                      Smak: Bardziej treściwe od pozostałych produktów Perły w tej klasie, słodowy z jakimś dziwnym ale nie nieprzyjemnym podbiciem po prostu dawno takiego czegoś nie smakowałem, może gdzie to lekki posmak taki piw tańszych z Belgii? [4]
                      Wysycenie: Jak dla mnie Ok. Ani za duże ani za małe [3]
                      Opakowanie: Schludna buteleczka 0,33 l, etykieta przyjemna, kapsel dedykowany, pełna informacja o składzie [4.5]
                      Uwagi: Stary Zwierzyniec i ten nowy to zupełnie dwa różne piwa. Poza tym starsza butelka cudownie gulgotała przy wlewaniu w szklankę a jeszcze przyjemniej pogłębiało bulgot gardło.

                      Moja ocena: [3.525]

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4312

                        #86
                        Wygląda na to, że nie tylko stary i nowy to różne piwa, ale nowy i nowy też...

                        Comment

                        • toto
                          Senior
                          • 12-2006
                          • 949

                          #87
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemnożółty, klarowny [5]
                          Piana: bardzo wysoka, wyraźnie grubiejąca z czasem, dość długo się trzyma, trochę oblepia szkło [4]
                          Zapach: owocowo-utleniony, silnie słodowy (śruta) [2.5]
                          Smak: słodowy, ale też owocowo-ostry (estry) z nutą opiekaną jak w lagerze wiedeńskim, dość wyraźna, choć lekko schowana goryczka [3]
                          Wysycenie: duże (może trochę za duże) [3.5]
                          Opakowanie: smukła, bezzwrotna butelka 0,33 l, kapsel browarowy, znośna czerwono-kremowa owalna etykieta, są wszystkie potrzebne dane plus tekst o zastosowaniu dekokcji, dopisek "Edycja limitowana" (?) [4]
                          Uwagi: Do 17.06.2014. Gdyby nie to utlenienie to byłoby całkiem przyzwoite piwo.

                          Moja ocena: [3.1]

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #88
                            Kolor: jasne złoto
                            Piana: średnia, średnie i drobne pęcherzyki. Opadłą do sporego kożuszka, trzymała się do końca
                            Zapach: głównie słodowy, ale da się wyczuć chmiel.(pokrzywa, siano, suche łodygi ziół itp.)

                            Smak: Pierwsze odczucie jest wyraźnie słodowe, ale zaraz po nim przychodzi wyraźna i jak na polskie "koncerno warunki" mocna chmielowa goryczka. Jest i siano, zioła, jest ogólnie całkiem dobrze.
                            Przypomina czeskie piwa na żateckim. Dobrze zbalansowane bo ta wyraźna goryczka jest kontrowana wyraźną i w miarę przyjemną słodowością. Taki PU z mniej szlachetną słodowością i dłuższą goryczką. Czyli jest dobrze.
                            Smakuje jak o wiele lepsza wersja lwówka książęcego bez nut piwnicy.

                            Wysycenie: jest ok. średnie
                            Opakowanie: ładna etykieta, kapselek też dobrze dopracowany. Pełny skład, brakuje dokładnego info o chmielach i IBU, ale to by była rozpusta. Wzmianka o dekokcji itp.
                            Jest nieźle

                            Uwagi: warka 07.07.2014
                            kupione w Tesco za 2,40zł
                            pojemność 0,33l moja ulubiona, buteleczka ładna itp.
                            Minusem jest 6%. W upalne lato więcej i łatwiej piłoby się piwo o mniejszym % najlepiej ok 5%

                            Jak zejdzie gdzieś do 1,99zł za sztukę, będzie to moje tzw. codzienne piwo.
                            Nie jest to cud piwowarstwa, ale wydaje się być porządnym polskim pilsem
                            szok :]
                            Last edited by dlugas; 06-04-2014, 10:24.
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              #89
                              Na kanale Kuchnia TV (czy jakoś tak) w programie Jakubiaka (ale tego od jedzenia pokazali wnętrze browaru, poopowiadali coś o warzeniu, fermentacji itp.
                              Najciekawsze było zmontowanie materiału. Zdjęcia przed wejściem do starego browaru bez pudła sugerowały, że to co zaprezentowali w środku to właśnie wnętrza zabytkowej części. To raz. Dwa - kucharz opisując proces powiedział i pokazał, że poza słodem jasnym używa się też palonego, żeby podkręcić kolor. I faktycznie wyglądało to na coś mocno przypieczonego. Ale czy to dla podniesienia napięcia filmu czy naprawdę...?

                              Generalnie modne ostatnio lokowanie produktu

                              Comment

                              • Prusak
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 4312

                                #90
                                Lokowanie trwa w najlepsze.
                                Jednak - poza tym, biorąc pod uwagę tylko browarbizowe standardy - nie mogę oprzeć się wrażeniu (bez urazy Panowie), że to mocno nierówne piwo jest nieco przeceniane.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎