Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Legenda, Jokerface IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dryx
    † 1966-2017 Piwosz w Raju
    • 04-2002
    • 1735

    Legenda, Jokerface IPA

    Butelka 0,5 l. zakupiona w browarze.
    Etykieta podobna jak w serii. Kapsel bez nadruku.
    Alkoholu i ekstraktu nie podano. Ale alkohol wynosi 6,5 % Skład standardowy.
    Pian wysoka, długo pozostaje w szkle.
    Barwa kasztanowa, mętna, nie jest klarowna.
    Mocny żywiczny aromat oraz cytrusowe akcenty.
    Mocno żywiczny i chmielowy smak. Wyraźnie wytrawne, ściągające. W tle owoce cytrusowe.
    Dla fanów mocnej i żywicznej goryczki. Jak dla mnie zbyt mocno chmielone amerykańskimi chmielami.
    Nagazownie w sam raz.
    Attached Files
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    U mnie barwa była zdecydowanie jaśniejsza, nawet przy założeniu, że zdjęcie było w słońcu. Piana również wzorowa, jak w Brutal Bitter, choć mniej osadzająca się. W aromacie podobnie dominują chmiele amerykańskie, cytrusowe. Goryczka zdecydowana i nie nachalna. Wypite błyskawicznie. Smaczne!
    Attached Files

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #3
      Kolejne piwo pite przeze mnie 21.06.2017 w browarze, obecnie ma również 6,5% alkoholu.
      U mnie kolor był ciemnobursztynowy (choć na fotce w niezbyt mocnym świetle baru może wydawać się ciemniejszy), piwo mętne.
      Piana gęsta, drobniutkie oczka. Choć jak zwykle na tutejszych piwach nie było jej wiele (1,5-2 cm) i szybko opadła, to na szkle zostawia ładną firankę i kręgi.
      Pachnie mocno słodowo i intensywnie żywicznie.
      Podobnie jest w smaku - choć słodowość jest przełamana wyraźną owocowością bardzo dojrzałych mango, melona, śliwek i sporą goryczką jak z sosnowych igieł, to jednak piwo sprawia wrażenie ciężkiego. Takie też jest w piciu i choć smaczne na upał 32°C mało się nadaje. Ja piłem je już po godzinie 22 gdy po zmroku pojawił się lekki chłodek, inaczej mogło by zmóc .
      Sądzę, że ekstrakt to jakieś 16-17°Blg.
      Cena 700/450 ft 0,5/0,3 l.
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎