Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ursa Maior, Ursa Bombina Blues

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Ursa Maior, Ursa Bombina Blues

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Radekw
    Junior
    • 09-2009
    • 20

    #2
    bombina blues

    Kolor: brazowy przejrzyste z rubinowymi refleksami pod swiatło, mieści się w stylu choć osobiście lubię ciemniejsze portery, klarowne. Piany brak, dosłownie. Przy nalewaniu pojawiły sie cztery bąbelki i było po wszystkim. Wysycenie bardzo niskie co mi akurat nie przeszkadza. Aromat bardzo słaby. Słodowy. Smak mdły, gdzieś tam majaczy jakaś suszona śliwka i w smaku to wszystko, nie ma nic więcej. Jedyna informacja z etykiety jaka się zgadza to ta, że ma rozgrzewać i faktycznie to robi. Jest treściwe.
    Ogólnie jestem mocno rozczarowany, opis stylu mówi że powinnno to być:

    "Solidne, słodowe ciemne ale, o złożonym i pełnym smaku palonym charakterze."


    Tymczasem o żadnej złożoności i palonym charakterze nie ma tu mowy. Zapomniałem dodać że chmielu nie stwierdziłem.

    Kupione w Łodzi na Retkini za 8 i pół zlotego.
    Last edited by Radekw; 02-12-2013, 22:02.

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny rubin, klarowne. Za jasne jak na robust porter. [3.5]
      Piana: Nawet przy nalewaniu z pompy tworzy się średnia warstwa dość szybko redukującej się piany. Jednak cienka warstwa która pozostaje jest trwała i zostawia ładne ślady na szkle. [4]
      Zapach: Wyczuwalna owocowość, lekka kwaskowość, trochę karmelu i wanilii. Zero kawy, czekolady, paloności. [3]
      Smak: Pierwszy łyk to smak...truskawki. Potem przechodzi w bardziej kompleksową owocowość i trzeba stwierdzić, że to akceptowalny owocowy ejl. Ale zapomnijcie o robust porterze. Nie ma tu ani paloności, ani goryczki, nie mówiąc o jakiejkolwiek treściwości. Piwo jest niemiłosiernie wodniste. [3]
      Wysycenie: Niskie, dla ejla w porządku. [5]
      Opakowanie: Stylistyka etykiety w klimacie Ursy ale duży minus za to, że opis z kontry nijak nie przystaje do rzeczywistych walorów smakowych tego piwa. [3.5]
      Uwagi: Jakby było napisane: Bombina Blues - brown/fruit ale, to byłoby w porządku. Ale dla fanów robusta takie piwo to totalne nieporozumienie.

      Moja ocena: [3.25]
      Attached Files
      Last edited by docent; 04-12-2013, 08:53.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Ciekawe, miałem zupełnie inne odczucia. Moje piwo było pełne, treściwe, za to w smaku przypominało nie truskawkę, a inny płód ziemi - pietruszkę.

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #5
          Moje BB miało treść. Pierwsze łyki to faktycznie ejlowe owocki, ale później wszedł taki zbożowy stout. W każdym razie nie było mowy o wodnistości. A czy tak smakuje robust porter, to już nie mam pojęcia, nie znam się na tym gatunku.

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            Docenta nie zmiotła goryczka to i mu nie smakuje

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
              A czy tak smakuje robust porter, to już nie mam pojęcia, nie znam się na tym gatunku.
              Nie musisz się znać, wystarczy przeczytać opis piwa z kontry:

              Ursa bombina blues to piwo o czekoladowo-kawowym aromacie z przyprawowo-ziołową nutą pochodzącą od chmielu. Umiarkowana pełnia, słodowo-kawowy smak podkreślany przyjemną, przyprawową goryczką sprawiają, że piwo jest swietnie pijalne. Uwaga - jest także przyjemnie rozgrzewające! Poczuj bluesa!
              No bynajmniej nie poczułem
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #8
                I bardzo dobrze, może oduczysz się szlajania po knajpach, zamiast grzecznie pić w domu.

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                  I bardzo dobrze, może oduczysz się szlajania po knajpach, zamiast grzecznie pić w domu.
                  Nie ma opcji. Dziś sprawdzę raz jeszcze tego robusta na Piwnej Fieście w PDSL
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #10
                    Wiesz czego ci życzę.

                    Comment

                    • perłyfan
                      Senior
                      • 02-2003
                      • 1244

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny kasztan jakby zmieszany z niewielką ilością czerni. [4]
                      Piana: Od początku słaba, dziurawa. O dziwo te ochłapy piany trzymają się do końca picia. [3.5]
                      Zapach: Początkowo dość intensywny karmel z ledwie wyczuwalnym kawowym akcentem. Później nieco słabnie. [3.5]
                      Smak: Mało treściwe. Czuć minimalnie czekoladę, karmel. Jest troszeczkę paloności. Wszystko to jednak zbyt słabe. Goryczka nieobecna. [3.5]
                      Wysycenie: Niskie, chyba pasujące do tego typu piwa. [4.5]
                      Opakowanie: Etykiety Ursy zdecydowanie oryginalne i zdecydowanie mi się podobają [5]
                      Uwagi: Tym razem przeciętny produkt. Na pewno najmniej udane piwo tego browaru.

                      Moja ocena: [3.65]
                      JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

                      Comment

                      • zgoda
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 3516

                        #12
                        Słodkie i gładkie. Porter tak, robust nie.
                        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                        Comment

                        • Mason
                          Senior
                          • 02-2010
                          • 3280

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                          Docenta nie zmiotła goryczka to i mu nie smakuje
                          Eeee, to już nie ten sam Docent co dawniej, już mu goryczka nie w smak.
                          JEDNO PIVKO NEVADI!

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #14
                            Bardzo owocowy i mało palony ten porter. Przez tą owocowość kojarzy mi się ze średnio udanymi domowymi stoutami/porterami, leżakującymi w blokowych piwnicach - a takich mam na skrzynki zdecydowanie taniej niż za 7 zł

                            Comment

                            • Vortex
                              Senior
                              • 12-2011
                              • 153

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: rdzawy/brunatny [3.5]
                              Piana: skromna, nietrwała, utrzymywała się jedynie na obrzeżach a i to przez dość krótki czas. [3]
                              Zapach: słabo wyczuwalny, lekka kwaskowatość, słód i jakaś dziwna domieszka która najbardziej kojarzy mi się ze szczypiorem (?!) [2.5]
                              Smak: ubogi, brak akcentów palonych, trochę da się wyczuć karmelu i minimalnie owoców. [2.5]
                              Wysycenie: raczej niskie [4]
                              Opakowanie: utrzymana w stylistyce do której Ursa zdążyła nas już przyzwyczaić [4]
                              Uwagi: Zdecydowanie słabsze piwo puszczone w obieg przez Ursę, ciężkie, raczej wymęczone do końca niż wzbogacające piwnie, relacja jakość-cena wypada niekorzystnie.

                              Moja ocena: [2.75]
                              Last edited by Vortex; 09-12-2013, 20:36.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎