Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dodanie brzeczki niechmielonej do fermentującej?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rasuh
    Junior
    • 11-2013
    • 7

    Dodanie brzeczki niechmielonej do fermentującej?

    Zrobiłem pierwszą warkę i pomyliłem się przy chmieleniu i to mocno. Na około 40 litrów brzeczki nastawnej dałem w sumie 320 gram chmielu. 160 gram Marynki w 0 min. i 80 gram Sybilli w 40 minucie i drugie 80 gram Sybilli w 50 minucie. A powinienem dać wszystkiego odpowiednio Marynki 80 gram, i Sybilli 40 gram i drugie 40 gram. Robiłem IPA a co wyjdzie nie wiem. Czy warto dodać chociaż z 20 litrów, a może więcej brzeczki niechmielonej do już fermentującej i tym samym zmniejszyć goryczkę w przyszłym piwie? Czy jest za duże ryzyko infekcją? A może nastawić brzeczkę bez chmielenia odfermentować i dopiero po zlewaniu na cichą wszystko wymieszać?
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    teraz to zostaw. IPA na Marynce to dziwaczny pomysł.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • fidoangel
      Senior
      • 07-2005
      • 3489

      #3
      Czemu dziwaczny?
      "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

      Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

      Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
      Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
      Sprawdź >>>Przewodnik<<<

      Comment

      • rasuh
        Junior
        • 11-2013
        • 7

        #4
        Może dziwaczny pomysł z IPA na Marynce ale miałem tylko te dwa chmiele więc użyłem Marynki na gorycz i Syblli na aromat w sumie to bardziej PIPA powinno się nazywać czyli coś jak IPA ale na polskich chmielach, martwię się czy przy takich dawkach chmielu będzie w ogóle to piwko pijalne?

        Comment

        • Aanruvo
          Member
          • 11-2012
          • 66

          #5
          Bardzo szacunkowo masz tutaj około 123 IBU. Z tego co mi wiadomo, to istnieją piwa, które mają nawet więcej goryczy (Hardcore IPA browaru Brew Dog ma np. 150 IBU). Zupełnie nie wiem co Ci z tego wyjdzie, ale jeżeli lubisz porządną gorycz to chyba będzie się dało wypić

          Comment

          • Marcin_wc
            Senior
            • 09-2005
            • 2115

            #6
            Będzie bardzo dobrze. Jak będziesz miał problemy z wypiciem, to podaj adres na PW.

            Dodawanie całkowicie nienachmielonej brzeczki to nie jest dobry pomysł. Dodanie lekko nachmielonej brzmi nieźle, ale polecam Ci zostawić tak jak jest.
            Last edited by Marcin_wc; 25-11-2013, 20:43.

            Comment

            • rasuh
              Junior
              • 11-2013
              • 7

              #7
              Czyli mam rozumieć że można dodać brzeczkę lekko nachmieloną z zachowaniem maksymalnej sterylności jak na warunki domowe, czyli ściąganie i spuszczanie za pomocą wysterylizowanej rurki z pompką bez udziału paszczy i przy minimalnym wzburzeniu piany z fermentujących już drożdży i oczywiście przy podobnej temperaturze? Teraz tylko ile jej najlepiej dodać i z jaką ilością chmielu? 20 litrów brzeczki z 20 gramami chmielu starczy? Może ktoś robił coś podobnego?

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #8
                Zostaw to piwo w spokoju i rób następne. Tylko przedtym napisz sobie na kartce punkt po punkcie co masz zrobić i ile czego dać.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • rasuh
                  Junior
                  • 11-2013
                  • 7

                  #9
                  Zrobiłem to czyli wziąłem urlop w pracy i zatarłem około 23 litry nowej brzeczki w ogóle nie chmielonej po czym z dwóch fermentatorów przechmielonych co już chodziły dwa dni stworzyłem trzy. Musiałem z dwóch ściągnąć przeliczoną wcześniej ilość brzeczki do pustego, jak też pobrać drożdże w fazie wysokich krążków wraz z chmielinami, a potem dodać świeżej, wszystko przez wężyk z gruszką, bez udziału paszczęki, mam nadzieje że się uda i nie będzie infekcji.Dalsza faza eksperymentu to czekanie na cichą i przy cichej ewentualnie nie wiem? Dodać chmiel na zimno?

                  Comment

                  • Marcin_wc
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 2115

                    #10
                    Po co pytasz na dwóch forach, skoro i tak nie słuchasz odpowiedzi? Jak na razie zrobiłeś spory błąd dodając nienachmielonej brzeczki.

                    Comment

                    • rasuh
                      Junior
                      • 11-2013
                      • 7

                      #11
                      Słucham odpowiedzi zgadza się na dwóch forach, analizuję i sam ostatecznie podejmuję decyzję, także trudno może i źle zrobiłem ale biorąc pod uwagę wcześniejsze nachmielenie nie wiem czy do końca złą może być dobrze. Najwyżej następnym razem tego nie powtórzę. Dlaczego dodanie nienachmielonej jest błędem?

                      Comment

                      • wilko
                        Senior
                        • 07-2008
                        • 226

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rasuh Wyświetlenie odpowiedzi
                        Dlaczego dodanie nienachmielonej jest błędem?
                        Bo jest o wiele podatniejsza na infekcje.

                        Comment

                        • Marcin_wc
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 2115

                          #13
                          Ogólnie niechmielenie jest błędem. Gotując z chmielem tworzysz osad(wytrącasz z brzeczki niechciane substancje), z nad którego potem możesz piwo zlać. To tak ogólnie. Poczytaj o gotowaniu na forum. Może przyda Ci się dodatkowo to:

                          Last edited by Marcin_wc; 26-11-2013, 15:02.

                          Comment


                          • #14
                            Jak nie zainfekowałeś, to piwo wyjdzie dobre.

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rasuh Wyświetlenie odpowiedzi
                              ... Dlaczego dodanie nienachmielonej jest błędem?
                              Bo nie jest gotowana z chmielem, a więc nie zajdą właściwe rekacje, między innymi strącanie białek i podobne. tu nie ma innych prawidłowych odpowiedzi, jeśli ktoś twierdzi ciś innego, to jest zwykłym ignorantem.

                              Wojmata74 w ogóle nie czytaj, to jakaś krzyżacka niedojda. Powtarza jakieś banały, ale nigdy nie wie, co jest najważniejsze.
                              Last edited by Krzysiu; 26-11-2013, 23:02.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎