Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Grand Prix AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zAjkA
    Senior
    • 12-2004
    • 1089

    Ciechanów, Grand Prix AIPA

    Dodaje, jako iż nie znalazłem tematu.

    ALK. 5,4 %, Ekstr. 15,5%

    Piwo nabyłem za 6,40 w Ósemce na warszawskim Zaciszu. Etykieta jak dla mnie nijak nie podobna do tych z Ciechana. Zwykła, stonowana ogólnie neutralna. Zapach cytrusowy z przeważającą nutą grejpfruta, kręci w nosie aż miło. Smak typowy dla AIPA. Pozytywnie zaskakuje mnie goryczka. Jest mega intensywna, podobna do tej z Rowing Jacka jednak zdecydowanie lepiej utrwala się na podniebieniu. Z każdym kolejnym łykiem, czuję się jakbym konsumował szyszki wytrawnego chmielu. Wysycenie idealne. Piana raczej przeciętna. Reasumując piwo jest REWELACYJNE. Daje 5+. Chciałbym aby zagościło na stałe w palecie Ciechana.
    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu
  • Pankracy
    Senior
    • 10-2007
    • 2767

    #2
    Odbieram to piwo pozytywnie.

    Moim zdaniem poprawnie zrobione. Nie ma generalnie się do czego przyczepić. Kolor pomarańczowy. Jest wspaniały aromat cytrusowo-żywiczny. Jest goryczka. Jest też wyczuwalna pod koniec biszkoptowa słodkość.
    Last edited by Pankracy; 29-11-2013, 19:04.

    Comment

    • chechaouen
      Senior
      • 01-2011
      • 1180

      #3
      Zwraca uwagę bardzo wyrazisty klasyczny AIPA-owy żywiczno-cytrusowy zapach. Więcej w nim chyba jednak cytrusów, ale żywica też bardzo wyraźna. W smaku jest też naprawdę dobrze. Porządna porcja amerykańskich chmieli, która - co dla mnie w AIPA ważne - nie przytłacza pozostałych akcentów. Słodowe warstwy, cytrusy (głównie grejpfrut, mango i ciekawa ziołowość) też mają dużo do powiedzenia, choć tou mam wrażenie dzieję się troszeczkę mniej niż np. u Kormorana. Ale ogólnie bardzo udana AIPA, do tego cena mniej ekskluzywna niż w przypadku wspomnianego Kormo. Ja kupiłem dziś za 6,50 zł.

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy, umiarkowanie mętny. [5]
        Piana: Po nalaniu o drobnej konsystencji i średniej obfitości. Zostawia ładne ślady na szkle, cienka warstwa utrzymuje się przez cały czas. [4.5]
        Zapach: Aromat tropikalnych owoców, grejpfruta. Fajnie w końcu takie rzeczy wyczuć w piwie z Ciechana [4.5]
        Smak: Pierwszy łyk to mocna goryczka dopełniona pyszną słodyczą tropikalnych owoców w typie mango. W miarę picia docenia się niesamowite zrównoważenie goryczki i słodowości. Treściwość średnia, piwo nie zapycha i spokojnie nadaje się do wypicia w ilości większej niż dwa w ciągu wieczoru. [5]
        Wysycenie: Średnie, optymalnie podtrzymujące smak i pijalność. [5]
        Opakowanie: Jeśli chodzi o butelkę to jest to najsłabsza strona tego piwa. Eta wygląda po prostu biednie i kontrastuje z tak wspaniałą zawartością. Na plus zasługuje wyłącznie autograf piwowara. [2.5]
        Uwagi: Rewelacyjna AIPA, gratulacje dla Czesława Dziełaka za wspaniałe piwo i dla Marka Jakubiaka za tę inicjatywę. Mam nadzieję, że piwo na stałe zagości w palecie piw BRJ.

        Moja ocena: [4.65]
        Attached Files
        Last edited by docent; 30-11-2013, 09:17.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • canigggia
          Senior
          • 10-2009
          • 451

          #5
          Zgadzam się z Docentem - super piwo!
          Browarnik Tomek
          TomCani

          Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

          Comment

          • wasyll
            Senior
            • 09-2008
            • 1823

            #6
            Pojemność 0,5l? Po zdjęciu ciężko stwierdzić, bwygląda na 0,3...
            www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

            Comment

            • chechaouen
              Senior
              • 01-2011
              • 1180

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
              Pojemność 0,5l? Po zdjęciu ciężko stwierdzić, bwygląda na 0,3...
              0,5 l.

              Comment

              • gramak
                Senior
                • 08-2012
                • 267

                #8
                Brawo dla piwowara i browaru. Bardzo udane piwo, mocno trzymające się standardów stylu. Można byłoby popracować nad opakowaniem. Może więcej fantazji? Ale to szczegół i rzecz gustu. Samo piwo bez zarzutu
                http://www.ohbeautifulbeer.com/

                Comment

                • Janek_1
                  Member
                  • 05-2011
                  • 46

                  #9
                  Bardzo dobre piwo. Moim zadaniem jest to najlepsze AIPA na rynku. Mam nadzieję, że niedlugo będzie takich piw więcej.

                  Comment

                  • wpadzio
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 2645

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowy, wpadający w intensywny pomarańczowy. Wyraźne zamglenie. [4.5]
                    Piana: O drobnej teksturze, długo stojąca w szkle, o sporej lepkości. Po kilku minutach nadal trzymilimetrowa pierzynka. Do końca obecny cienki kożuszek. [4.5]
                    Zapach: Intensywny, przyjemny, mocno aromatyczny, o kwiatowo-perfumowo-żywicznym charakterze. W tle wyczuwalna zbożowa słodowość. [5]
                    Smak: Goryczka zrazu delikatna atakuje po chwili swą mocą - cierpką, grejpfrutową, może nawet lekko piołunową. Chmielowość o wyraźne trawiastych odcieniach. Drugi plan to słodowość, nieco słodkawa, ziarnista. W posmakach goryczka po pewnym czasie ustępuje nutom, charakterystycznym dla piw o silnych drożdżowych i chlebowych konotacjach. [4]
                    Wysycenie: Na średnim poziomie, pasujące, choć o ton wyższe absolutnie by nie zaszkodziło. [4]
                    Opakowanie: A mnie się opakowanie, pomimo oszczędnej formy, bardzo podoba. Ma dyskretny urok elegancji (to drobne faliste tło, niczym w papierach wartościowych, czy podpis domowego piwowara ) Jest przez to nieco bardziej winne niż piwne. Na kontrze pełny skład. No i kapsel firmowy. [4.5]
                    Uwagi: Smaczne piwo. Na pewno warte polecenia. Piwowar domowy i spory browar regionalny. Dobrze, że piwna rewolucja zostawia po sobie takie pomniki.

                    Moja ocena: [4.45]
                    Last edited by wpadzio; 30-11-2013, 19:51. Powód: literówki
                    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                    Serviatus status brevis est
                    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                    Comment

                    • gramak
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 267

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dobrze, że piwna rewolucja zostawia po sobie takie pomniki
                      Ładnie powiedziane
                      http://www.ohbeautifulbeer.com/

                      Comment

                      • pawelszu
                        Junior
                        • 07-2013
                        • 23

                        #12
                        bardzo dobre piwo
                        Próbowałem dzisiaj z beczki... rewelacja.
                        Aczkowliek w porównaniu do próbowanego w czwartek AIPA z Artezana minimalnie przegrywa.
                        Ale kolejne rezewlacyjne piwo na rynku.
                        Mam nadzieje że zagości na dłużej na rynku i bedzie łatwiej dostępne.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9729

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Mętne stare złoto. [4]
                          Piana: Biała, bardzo drobna, dość wysoka, średniotrwała, redukuje się do półcentymetrowego kożuszka. [4]
                          Zapach: Intensywny żywicznie chmielowy, daleko ślady owocowe. [4]
                          Smak: Aksamitna, delikatna goryczka, która, mimo swej delikatności, przykrywa prawie wszystko. W trakcie picia ujawniają się jednak karmelowe echa. [4]
                          Wysycenie: Umiarkowanie średnie , OK. [4]
                          Opakowanie: Przychylam się do opinii, że jest to najsłabsza strona piwa, co nie znaczy, że jest do... ...niczego, po prostu - najsłabsza . [3]
                          Uwagi: Za brak orgazmicznych jęków mnie zadziobiecie, ale ja nie jestem fanem IP-ów.
                          Mimo to, szapoba i dla piwowara, i dla MJ za odważne i skuteczne "zlicencjonowanie" pomysłu .

                          Moja ocena: [3.95]

                          Comment

                          • mat89
                            Junior
                            • 06-2011
                            • 2

                            #14
                            Barwa - Bursztynowe, dość mocno zmętnione
                            Piana - Średnio obfita, średnio pęcherzykowa, dość szybko opada, lecz zostaje do końca
                            Aromat - świetny! mocno cytrusowy, żywiczny, bardzo rześki
                            Smak - piwo dla mnie jest ogromną niespodzianką, pozytywną niespodzianką, po świetnej bombie zapachowej przyszedł czas na smak, i tutaj również mocno cytrusowy, lekki, świetnie zbalansowany między słodowym ciałem piwa a wyraźną goryczką.

                            Jest to jedno z lepszych piw, które pokazało się na rynku w ostatnim czasie

                            Comment

                            • PociungWidmo
                              Senior
                              • 11-2012
                              • 109

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Nieklarowny, bursztynowy [5]
                              Piana: Gęsta, wytrwała, drobnopęcherzykowa [4.5]
                              Zapach: Grejpfruty i coś podobnego do brzoskwini. Bardzo przyjemna kompozycja. [5]
                              Smak: Umiarkowana treściwość. Na pierwszym planie owocowość, ustępująca wyważonej goryczce. Pięknie zharmonizowane. [5]
                              Wysycenie: Prawidłowe [4.5]
                              Opakowanie: Butelka zwrotna in plus, ascetyczna etykieta z całością potrzebnych do szczęścia informacji. [4]
                              Uwagi: Znakomite piwo, w mojej ocenie lepsze niż warki Ataku Chmielu które miałem okazję degustować.

                              Moja ocena: [4.875]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎