Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Grand Prix AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4566

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mannix Wyświetlenie odpowiedzi
    każdy ma swój punkt odniesienia i gusta, nie ma w tej kwestii dyskusji. na jedno tylko warto zwrócić uwagę, ze nie tego oczekuje się od profesjonalnego browaru. taki osad i konsystencję warki można wybaczyć, ale wyłącznie domowemu piwowarowi. przy takiej cenie i jakości trunku, niestety jest to porażka.
    Oczywiście o gustach się nie dyskutuje, lecz skoro twierdzisz, że profesjonalny browar nie może warzyć piw niefiltrowanych a tylko domowy, to ja nie mam o czym z Tobą dyskutować. A porażką jest to, że nie potrafisz zrozumieć podstawowych zasad gatunku piwa jakiego przedstawicielem jest GP.

    Comment

    • mannix
      Member
      • 11-2008
      • 45

      chyba się nie rozumiemy. i niech tak pozostanie.
      każdy ma swój punkt widzenia i swój gust.
      poczekam na nową warke GP i zobaczymy jak to wyglada i kto miał rację.
      dziwna sprawa, że aipa w wykonaniu Kormorana i Alebrowaru jest "inna" i nie aż tak zamulona, nie wyczuwa się w nich również drożdży. a tu.... zrobilem fotkę i zamieściłem na forum- widzialeś?
      no ale jak wyżej napisałem, poczekajmy na nowe rozlanie GP, sprawdzimy, czy to byl tylko wypadek przy pracy, czy też taki urok tej aipy.

      p.s. nie rozumiem co masz na mysli piszac "zasad gatunku piwa"...? może rodzaju? jeśli tak, to rozumiem.
      poza tym rozumiem, ze można być fanatykiem jakiegoś piwa, ale w pewnych okolicznościach nalezy uderzyć się w pierś i napisać rzetelnie, czy warka jest udana, czy nie. a tu, nie zapominaj o tym, w przypadku tego rozlania GP nie tylko ja miałem uwagi.
      Last edited by mannix; 16-03-2014, 18:03.

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4566

        Ok, rozumiem że akurat ta warka nie przypadła Ci do gustu i masz do tego niezaprzeczalne prawo. Mi akurat smakuje i nie jest to spowodowane moim fanatyzmem. Ale nie możesz mieć pretensji do mętności tego piwa bo takie jest po prostu z natury i o to mi głownie chodzi. Widziałem to piwo nie tylko na Twojej fotce ale i u siebie w szklance, i jak już wspominałem zamieszałem je dokładnie w butelce przed nalaniem i wypiłem łącznie z drożdżami z dużą przyjemnością. A następnej warki również będę wypatrywał z niecierpliwością.
        Last edited by dadek; 16-03-2014, 18:19.

        Comment

        • galert
          Junior
          • 10-2009
          • 25

          Wie może ktoś z Was, czy kupię w tej chwili Ciechana grand prix gdzieś w Katowicach lub bliskiej okolicy?
          DOŚĆ WARSZAWSKIEJ CENTRALIZACJI !!!

          RUCH AUTONOMII ŚLĄSKA ---> http://AUTONOMIA.PL

          Comment

          • subaru555
            Junior
            • 09-2013
            • 19

            Grand Prix 03.05.14

            Mam wrażenie, że ostatnia warka z datą przydatności 03.05.14 bardzo odbiega od pierwowzoru :-( Zarówno w samym piwie jest mniej "ciała" jak i piana nie przypomina tej z poprzednich warek. Czyżby Ciechan zmienił nieco recepturę ???

            Comment

            • DonCarlo
              Member
              • 02-2014
              • 55

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: bursztynowe, zmętnione, bez zastrzeżeń [4.5]
              Piana: rewelacyjna, obfita, trwała i sztywna, u mnie po napełnieniu szklanki wystawała 1-2 cm ponad krawędź szkła [5]
              Zapach: od razu po otwarciu butelki atakuje intensywny aromat chmielowy, w czasie degustacji wyczuwam cytrusy uzupełniane owocami tropikalnymi i delikatną żywicą, poziom wyżej od bardziej jednowymiarowych - żywiczno-cytrusowego Rowing Jacka i owocowo-cytrusowej AIPY z Kormorana [5]
              Smak: goryczka wyraźna i przyjemna, nie zalegająca, delikatna owocowa słodycz i sporo cytrusów, ekstremalnie pijalne, zaskakuje tym jak szybko się kończy [5]
              Wysycenie: odpowienie, nie za wysokie i nie za niskie [5]
              Opakowanie: klasyczna, przeciętna etykieta, komplet informacji na kontrze [4]
              Uwagi: zdecydowanie najlepsza AIPA i chyba najlepsze piwo jakie piłem, nie ma słabego punktu, znakomite pod każdym względem (warka z datą 25.04.14)

              Moja ocena: [4.925]

              Comment

              • gebruiker
                Senior
                • 01-2014
                • 187

                Są jakieś wieści o kolejnej warce?

                Comment

                • Maciass
                  Senior
                  • 03-2009
                  • 172

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gebruiker Wyświetlenie odpowiedzi
                  Są jakieś wieści o kolejnej warce?
                  Dzisiaj leją

                  Comment

                  • gebruiker
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 187

                    Czyli "polowanie" niedługo czas zacząć. Mam nadzieję, że mój niespecjalistyczny sklep który często odwiedzam sprawi mi taką niespodziankę jak ostatnio sprowadzając to piwo. Pamietam że było to spore i bardzo miłe zaskoczenie bo nawet znane sklepy specjalistyczne miały problem z dostępnością, a tu taki niepozorny sklepik i cała półka Grand Prix (po mojej wizycie była już pusta ). Oczywiście liczę też na utrzymanie dobrej formy mojej ulubionej AIPA.

                    Comment

                    • MartensWawa
                      Junior
                      • 01-2011
                      • 11

                      Dziś nabyłem w Piwomaniaku w Warszawie. "Czwarta warka" - padła informacja zza lady - wam to powie pewnie więcej niż mnie. Data do 20.05.2014
                      Dla mnie pycha!
                      Last edited by MartensWawa; 22-03-2014, 20:56. Powód: dodatkowe info

                      Comment

                      • pawelszu
                        Junior
                        • 07-2013
                        • 23

                        Ja zakupiłem dzisiaj w Leclercu
                        Jakoś czuje że sie pogorszyło.
                        PRawie wogóle nie ma aromatów.
                        Smak nadal super ale brakuje mi tego bukietu...

                        Comment

                        • Petitpierre
                          Senior
                          • 01-2014
                          • 2560

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardziej pomarańczowa, mętnawe [4]
                          Piana: Bujna, i trwała [5]
                          Zapach: Bardzo wyraźny grejpfrut sokowy, aromat czysty, nuta dolna mniej rześka, zmian in minus nie stwierdzam [5]
                          Smak: Goryczka wyrazista, przewija się słodycz i pełność. Goryczka stopniowa, niezalegająca, b. ściągająca, tak jakby chmiel Magnum wysforował się do przodu [5]
                          Wysycenie: norma [3]
                          Opakowanie: Stonowane, ale ok [3.5]
                          Uwagi: Piwo gorsze niż w dniu premiery, ale praktycznie nie tknięte zębem czasu. Warka 27.01

                          Moja ocena: [4.775]
                          Mały porterek-przyjaciel nerek

                          Comment

                          • Petitpierre
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 2560

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bardziej cynobrowa, również mętnawe [3.5]
                            Piana: Piana krótka, oblepiająca z obwódką [2]
                            Zapach: Nie ma grejpfrutu, jest mandarynka, pomarańcza, pestki moreli. Zapach lekki, zbyt łagodny, nuta dolna ujawnia spirytus [3]
                            Smak: Goryczka lekka, bardziej żywiczna niż cytrusowa, Simcoe i Centennial wiodą prym, finisz krótki, ale psuje pijalność, bo goryczka zalegająca, a pomarańcza w smaku plus mandarynkowa mydlaność psują szyk [3]
                            Wysycenie: norma [3]
                            Opakowanie: b/z [3]
                            Uwagi: To nie jest warka nr 1. Piwo jest bardziej gorzkie,mniej złożone. Jeśli nie wrócą do źródeł, nie ma o czym mówić. Warka 17.03

                            Moja ocena: [2.925]
                            Mały porterek-przyjaciel nerek

                            Comment

                            • arturroxx
                              Member
                              • 10-2002
                              • 94

                              Pestki moreli w zapachu, brawo, geniusz po prostu geniusz.

                              Comment

                              • Petitpierre
                                Senior
                                • 01-2014
                                • 2560

                                Polecam się Można początkować uważać tę nutę za pestki brzoskwini, ale nie ma aromatu ani amaretto ani ciasteczek amaretti, więc brzoskwinię można wykluczyć, a na migdały np. aromat jest za mało ciężki.
                                Mały porterek-przyjaciel nerek

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎