Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Grand Prix AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwoteka
    Senior
    • 04-2008
    • 1209

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mętne, złote. Mogłoby być nieco bardziej klarowne. [4.5]
    Piana: Niezbyt duża, ale dość gęsta. Trzyma się długo. [4.5]
    Zapach: Żywica, iglaki, słodkie owoce tropikalne (mango?). Zapach jest świetny, bardzo intensywny. Małżonka zażądała ode mnie takich perfum... [5]
    Smak: Rewelacja! Piwo ma słodową pełnię, może minimalnie jest za słodkie (tak ciut, ciut!). Goryczka jest potężna, ale nie męcząca. Chce się wziąć kolejny łyk, i kolejny, i kolejny... [4.5]
    Wysycenie: W sam raz. [5]
    Opakowanie: W sumie dość prosta etykieta, duży plus za pełen skład. [4]
    Uwagi: To piwo powinno wejść na stałe do oferty Browaru Ciechan!!!

    Moja ocena: [4.675]
    Piwoteka
    Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
    www.piwoteka.pl
    Sklep Piwoteki na Facebooku
    Piwoteka Narodowa na Facebooku
    Piwoteka Narodowa na G+
    Дед Мороз (Dziadek Mróz)
    Browar Piwoteka

    Comment

    • TTOP
      Senior
      • 03-2013
      • 449

      #17
      Muszę przyznać, że piwo zrobiło na mnie duże wrażenie. Z początku uważałem, że aromat zbyt dużo obiecuje w porównaniu ze smakiem, jednak w miarę picia stwierdziłem, że jest to wręcz rewelacyjne połączenie pijalności z goryczką, świetnie zbalansowane piwo. Już wiem, jak daleko była moja AIPA w porównaniu z tym piwem

      Comment

      • KajusAnt
        Senior
        • 02-2013
        • 347

        #18
        Gdzie to piwo można kupić?

        Comment

        • TTOP
          Senior
          • 03-2013
          • 449

          #19
          Generalnie w sklepach sieci Alma, ale mają je też niektóre sklepy specjalistyczne, poszukaj takich w Elblągu w odpowiednim dziale. No i spiesz się

          Comment

          • KajusAnt
            Senior
            • 02-2013
            • 347

            #20
            Raczej w Sieradzu, bo tu mieszkam. Muszę się do łodzi do Almy wybrać.

            Dzięki

            Comment

            • vami
              Member
              • 05-2003
              • 34

              #21
              Serio nikt nie wyczuł solidnej porcji diacetylu? Przy zapachu z butelki czy nawet z kufla pierwszy niuch - chmiel, sosna, itd. Natomiast dajcie mu się trochę ogrzać, zamieszajcie, weźcie solidny wziew. Chmielowo-żywiczne akcenty pięknie ją przykrywają, ale jednak trochę maślanki tu jest. Poza tym bardzo smaczne, uwielbiam te żywiczne akcenty. Piana mała, ale nieźle się trzyma i oblepia kufel. Barwa bursztynowa. Dobrze zbalansowane, z przyjemną goryczką. Bez ekstremy (choć ja lubię ekstremę). Myślę że jest to piwo, które można polecić początkującym fanom stylu AIPA jako wdrożenie, a i ci, którzy na nim zjedli zęby docenią GP. Osobiście wolę AIPĘ od Kormorana, ale wciąż jest to bardzo dobra produkcja. Brawo.

              Comment

              • kibi
                Senior
                • 07-2004
                • 1875

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika vami Wyświetlenie odpowiedzi
                Serio nikt nie wyczuł solidnej porcji diacetylu?
                Nareszcie!
                Jestem człowiekiem, który jeszcze nigdy nie wyczuł diacetylu w żadnym piwie (ot taki sensoryczny analfabetyzm).
                Dlatego w tej kwestii jestem zdany na opinie innych browarbizowiczów.
                Przez chwilę się niepokoiłem, że Grand Prix będzie jedynym nowym piwem w którym nikt nie wyczuł diacetylu, ale moje obawy zostały rozwiane .
                Last edited by kibi; 04-12-2013, 19:09.

                Comment

                • kosher
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 2291

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika TTOP Wyświetlenie odpowiedzi
                  Generalnie w sklepach sieci Alma, ale mają je też niektóre sklepy specjalistyczne, poszukaj takich w Elblągu w odpowiednim dziale. No i spiesz się
                  Ciekawostka, bo ja już widziałem Grand Prixa w dwóch większych monopolach na warszawskiej Woli.
                  Czyli dystrybucja nie jest tak ekskluzywna jakby się mogło wydawać.
                  Sklepy, które mają w stałej dostawie Ciechany/Lwówki mają szanse na GP.

                  Comment

                  • jestemowca
                    Member
                    • 11-2013
                    • 43

                    #24
                    Spóbowałem dzisiaj tego piwa i zachwyciło mnie. Jedno z lepszych jakie ostatnio piłem. Cudowny aromat chmielu i owoców. Piwo równie dobrze smakuje jak pachnie. Goryczka jak dla mnie jest wyczuwalna, ale nie zbyt intensywna. Piwo bardzo pijalnie, szybko wyzerowałem szklankę i od razu miałem ochotę sięgnąć po następną butelkę.
                    Piwo Radom ;-)

                    Comment

                    • barsliw
                      Senior
                      • 08-2013
                      • 289

                      #25
                      A ktoś zna recepturę może? Fajnie byłoby choć trochę zbliżyć się do tego smaku w domu. Jeśli chodzi o sklepy to w bielańskim Leclercu jest dosyć duża ilość. I rozsądna cena. Niecałe 6zeta.

                      Comment

                      • barsliw
                        Senior
                        • 08-2013
                        • 289

                        #27
                        Podziękował:-D

                        Comment

                        • zohan666
                          Senior
                          • 11-2012
                          • 259

                          #28
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Mocno zamglone, złote. [4.5]
                          Piana: Średnio obfita. Drobne pęcheżyki przeplatane dużymi. [4]
                          Zapach: Fantastyczny. Bardzo bogaty. Słodki i chmielowy. Nuty owoców tropikalnych i cytrusowych. Grapefruit, mango, brzoskwinia i inne. Tylko King of Hop ma porównywalnie dobry aromat (z tegorocznych piw polskich) [5]
                          Smak: Spora słodycz skontrowana wysoką goryczką. Odczucie w ustach charakterystyczne dla piw z Ciechana. Bardzo dobra pijalność. Goryczka złożona. Nuty cytrusowe, tropikalne i żywiczne. Dosyć długa, ale nie ściągająca. [5]
                          Wysycenie: Trochę wyższe by nie zaszkodziło, ale jest bdb. [5]
                          Opakowanie: Najsłabsza strona piwa. Proste i "do rzeczy" (pełny, no prawie pełny skład: bez drożdży), ale zdecydowanie zbyt hmmm "ubogie" [3.5]
                          Uwagi: Jedno z najlepszych IPA jakie piłem i z pewnością najlepsze w tym roku. Moim zdaniem jeden z kandydatów do piwa roku.

                          Moja ocena: [4.8]

                          Comment

                          • Stierlitz
                            Junior
                            • 09-2013
                            • 17

                            #29
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Mętny, bursztynowy. [4.5]
                            Piana: Biała, drobna, cienka warstwa cały czas utrzymuje się na piwie. [4.5]
                            Zapach: Bardzo intensywny. Owoce tropikalne, grejpfrut. [5]
                            Smak: Grejpfrut, żywica. Świetna harmonia między goryczką a słodyczą. [5]
                            Wysycenie: Mogłoby być nieco wyższe, ale nie ma na co narzekać. [4.5]
                            Opakowanie: Opakowanie to najsłabsza strona tego piwa. Źle nie jest, ale ładnym tego też bym nie nazwała. Plus za pełne informacje i butelkę zwrotną. [3.5]
                            Uwagi: Zdecydowanie powinno wejść do oferty Ciechana na stałe.

                            Moja ocena: [4.825]

                            Comment

                            • dyczkin
                              Serce w kolorze blaugrana
                              • 05-2011
                              • 3657

                              #30
                              Do Almy w Lubinie nie dowieźli. W ogóle nikt tam nie słyszał o browarze Ciechan. Robox, daj znać czy choć do BimBeera dowieźli.
                              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                              Moje warzenie // Piwny Wojownik

                              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎