Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Grand Prix AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomolek
    Hophead
    • 05-2006
    • 1752

    #61
    Moim zdaniem trzeba uważać z osadem, mi bardziej smakowało kiedy zostawiłem większość w butelce.
    www.ohbeautifulbeer.com

    www.mateuszdrozdowski.pl

    „Kwaśny Edi herbu Koreb

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #62
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Przybrudzony pomarańczowy, opalizujący. [4]
      Piana: Drobnopęcherzykowa, początkowo obfita, następnie opadająca do cienkiej obwódki. Pozostawia ładne ślady na ściankach szkła. [4]
      Zapach: Bardzo intensywny i przyjemny. Na pierwszym planie oczywiście uderzają amerykańskie chmiele w postaci cytrusów (grejpfrut, pomarańcza), słodkich owoców tropikalnych (mango) oraz żywiczno-trawiastych akcentów. Słodowa podstawa również dobrze zaakcentowana. [5]
      Smak: Bardzo pijalne i zharmonizowane piwo. Doskonale współgra ze sobą słodowa baza oraz cytrusowo-żywiczne posmaki pochodzące od chmielu. Goryczka wysoka, delikatnie ściągająca, niezalegająca. [5]
      Wysycenie: Niskie, idealne. [5]
      Opakowanie: Dramat. Tragiczny, tandetny projekt zarówno etykiety jak i krawatki. Wstyd wypuszczać piwo, które jest zwycięzca konkursu, wychodzi w ilości mocno ograniczonej, a co za tym idzie jest produktem ekskluzywnym, z taka etykietą. [2]
      Uwagi: Rewelacyjne piwo. Ciechan powinien się poważnie zastanowić co zrobić aby trafiło ono do stałej produkcji. W Kormoranie się to udało, więc może i w Ciechanowie warto spróbować.

      Moja ocena: [4.7]
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • miclen
        Junior
        • 10-2012
        • 11

        #63
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Mętny, żółty, wpadający w lekką pomarańcz [5]
        Piana: Drobno-pęcherzykowa, rośnie do pokaźnych rozmiarów i opada do cienkiego kożuszka [4.5]
        Zapach: Igły, żywica, grejpfrut. [4.5]
        Smak: Cytrusy (przede wszystkim grejpfrut), żywica. Goryczka zdecydowana, ale mogłaby być mocniejsza, zostaje chwilę w ustach razem z kwaskowatością - mega przyjemne. Lekki posmak ziół. Bliżej końca do głosu dochodzi ciekawa słodycz, w tle bardzo delikatne chlebowe i korzenne nuty, ledwo wyczuwalne. Wysoka pijalność. [4]
        Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [5]
        Opakowanie: Nieciekawa grafika, plus za skład. [2]
        Uwagi: Świetne piwo. Prawdziwa bomba aromatów i smaków - po jednym czujesz się nasycony, ale po 10 minutach chce się kolejnego.

        Moja ocena: [4.225]

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #64
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemnobursztynowy, klarowny [5]
          Piana: ecru, gęsta, drobna, można ja jeść, opada powolutku, zostaje w szkle po wypiciu piwa [5]
          Zapach: intensywny, bardzo miły, kwiatowo-słodowo-chmielowy [5]
          Smak: pełne, treściwe, dominuje oczywiście chmielowa goryczka ale nie jest ona tak ciernista jak w pozostałych krajowych ipach-cipach, chmielowa goryczka dominuje ale jest świetne zharmonizowana z pozostałymi smakami (słodowe, kwiatowo-owocowe) przez co jest mocna ale nie nachalna, pozostawia cudowny, chmielowy posmak w ustach [5]
          Wysycenie: bez zarzutu [5]
          Opakowanie: wszystko gra ale etykieta na takie piwo powinna być godniejsza i lepiej dopracowana [4]
          Uwagi: nooo, to chyba trzecie bądź czwarte piwo w moich ocenach z tyloma 5-tkami, gratulacje, coś co daje radość i pozwala rozkoszować się wszystkimi zmysłami, za takie piwo pójdę na randkę w ciemno z Panem Markiem Jakubiakiem, a co

          Moja ocena: [4.95]
          Attached Files
          Last edited by becik; 09-12-2013, 20:45.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • szalina
            Member
            • 01-2010
            • 42

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: mleczny bursztyn, mętny [4]
            Piana: spora, średniopęcherzykowa, do końca [4.5]
            Zapach: mango, grejpfrut, liczi, sosna, ananas, słód [5]
            Smak: początek słodowo-owocowy a na koniec mocna kontra goryczkowa [5]
            Wysycenie: małe, dla stylu ok [5]
            Opakowanie: etykieta ascetyczna wręcz uboga, ale kontra z większością informacji, kapsel Ciechana [4.5]
            Uwagi: wcześniej piłem wersję z kija i było chyba jeszcze lepsza. bardzo fajne, lekkie piwko, kolejna AIPA (po Kormoranie) uwarzona w średnim browarze. a jednak można! szkoda tylko, że to jednorazowa pokonkursowa warka Panie Marku J.! A może by tak wprowadzić AIPA na stałe? VIVAT CZESŁAW!

            Moja ocena: [4.875]

            Comment

            • Komar_Pafnucy
              Senior
              • 08-2005
              • 1114

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szalina Wyświetlenie odpowiedzi
              szkoda tylko, że to jednorazowa pokonkursowa warka Panie Marku J.! A może by tak wprowadzić AIPA na stałe?
              Spokojnie. Będzie więcej niż jedna warka.
              Czy zostanie w stałej ofercie - nie wiem, ale pan Marek czyta forum i wierzę, że wyciągnie wnioski.

              Multitap Crawl
              Multitap Crawl na Facebook

              "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
              Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

              Comment

              • barsliw
                Senior
                • 08-2013
                • 289

                #67
                Byłoby genialnie, gdyby tak genialne piwo weszło do oferty na stałe. A gdyby jeszcze udało się skalkulować cenę na poziomie pozostałych piw browaru to AIPA wreszcie zawędruje pod strzechy.

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #68
                  Podchodziłem bardzo sceptycznie do tego piwa, ot tak, przez wrodzony sceptycyzm chyba.

                  Okazało się, że jest naprawdę godne polecenia. Fajny tropikalno-żywiczny aromat. Solidnie goryczkowy ale dobrze skontrowany słodowością smak.
                  Z minusów obecny niestety diacetyl ale jakoś tak mi spasował, że uznałem go jako dopełnienie aromatów.

                  W oczywistej choć nie do końca równej konfrontacji z Brackim IIPA, GP moim zdaniem wygrywa przez swój mocny i złożony aromat. Tak, wiem, że to inne style ale cóż poradzić na to, że odfermentowanie spowodowało iż GP można odbierać jako iipa a BIIPA jako AIPA?

                  Comment

                  • barsliw
                    Senior
                    • 08-2013
                    • 289

                    #69
                    Dobrze, że się nie znam na tych diacetylach to przynajmniej ich nie czuje

                    Comment

                    • zohan666
                      Senior
                      • 11-2012
                      • 259

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika barsliw Wyświetlenie odpowiedzi
                      A gdyby jeszcze udało się skalkulować cenę na poziomie pozostałych piw browaru to AIPA wreszcie zawędruje pod strzechy.
                      Raczej niemożliwe. Ale biorąc pod uwagę, że piwo jest lepsze od RJ, to przy utrzymaniu poziomu piwa, cena ~6 PLN jest ok.

                      Comment

                      • rivendel
                        Senior
                        • 06-2010
                        • 262

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika vami Wyświetlenie odpowiedzi
                        Tak jak pisałem tu i u Kopyra na blogu. Masła nie czuć w temperaturze optymalnej, ale dajcie mu się ogrzać tak do 16-18 stopni i przelejcie do sniftera.
                        A co w 22 stopniach Celsjusza? Ogrzewałeś? Jestem ciekaw! Jak dobre to sobie będę ogrzewać.
                        Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasny bursztyn, niefiltrowane a więc i mętne jest. [4.5]
                          Piana: Niezbyt bujna i niestety mało trwała. Coś tam zostało na szkle, ale raczej rachityczne to było. [3.5]
                          Zapach: Szał i Ameryka - żywiczno-sosnowe się miesza z cytrusowym i jakimiś innymi tropikalnymi fruktami. Jest trochę akcentów słodkich owoców w tle, ale nie rozpoznaję co to takiego. [5]
                          Smak: A z kolei smak trochę mnie rozczarował. Goryczka zostaje na języku, a w smaku dominuje grejfrut. Trochę go za dużo. Piwo jest przyjemnie wytrawne i świetnie się pije tak, jak ja lubię pić IPA: dużymi łykami, bez ociągania się. Nie do uwierzenia, że tak słabo jest ono odfermentowane, bo ani nie mam wrażenia nadmiernej pełni, ani nie ma tam dużo słodyczy. [4]
                          Wysycenie: Jak na IPA - idealne. [4.5]
                          Opakowanie: Info jest, szata zachowawcza, etykieta łatwa do pomylenia z jakimś szkopskim pilsem. Ładne teksty, jak to niby Czesław poleca swoje dzieło. Tylko dlaczego ta krawatka tak krzywo naklejona? [4]
                          Uwagi: Najlepsze polskie IPA do tej pory. Co nie znaczy, że bym czegoś w nim nie poprawił, ale wtedy to by było moje, a nie Czesława.

                          Moja ocena: [4.35]
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • Vortex
                            Senior
                            • 12-2011
                            • 153

                            #73
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: złocisto-pomarańczowy, mętne [4.5]
                            Piana: drobna, szybko opadająca, lecz trwała - po naprawdę dość długim czasie zredukowała się do wąskiego pierścienia wokół wewnętrznej krawędzi szklanki. [4]
                            Zapach: mocne, świeże, cytrusowe akcenty [4.5]
                            Smak: jestem pod dużym wrażeniem pijalności piwa, goryczka jest intensywna i przyjemna, doznania chmielowe fajnie przenikają się z owocową świeżością [4.5]
                            Wysycenie: niskie, optymalne [5]
                            Opakowanie: w etykiecie postawiono na czytelność i prostotę. Jak dla mnie OK. [4]
                            Uwagi: Fajnie by było, gdyby Ciechan poszedł dalej w tym kierunku.

                            Moja ocena: [4.45]

                            Comment

                            • corsano
                              Senior
                              • 05-2013
                              • 182

                              #74
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasny pomarańcz, opalizujący [5]
                              Piana: Dość słaba, drobno i średniopęcherzykowa, szybko odpadająca [4]
                              Zapach: Mega intensywny, niesamowity aromat świeżego chmielu, cytrusy, nuty sosna, przy końcu słodowy [5]
                              Smak: Bardzo pijalne, wytrawne, głównie cytrusy, przyjemna średnia grejpfrutowa goryczka [4.5]
                              Wysycenie: Idealne, niskie [5]
                              Opakowanie: Etykieta oszczędna i prosta, plus za pełen składa, całość prezentuje się dość słabo [3]
                              Uwagi: Szacun dla Ciechana, piwo miażdży tegorocznego Grand Championa, pite w temperaturze 12°C

                              Moja ocena: [4.6]

                              Comment

                              • Goglez
                                Junior
                                • 07-2013
                                • 12

                                #75
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Żółto-pomarańczowe piwo, dla mnie trochę za mętne i zbyt jasne [4]
                                Piana: Obfita, długo się utrzymująca, do końca została delikatna warstwa [4.5]
                                Zapach: Intensywny cytrusowy/chmielowy zapach wyczuwalny bez przybliżania piwa do nosa, bardzo ładny [5]
                                Smak: Dobre i bardzo pijalne, przyjemna goryczka świetnie współgrająca ze słodyczą [4.5]
                                Wysycenie: Raczej niskie, odpowiednie dla takiego piwa [5]
                                Opakowanie: Krzywo ponaklejane (od razu to widać, na pierwszy rzut oka); poza tym wszystko ok. [4.5]
                                Uwagi: Jedno z najlepszych jakie piłem do tej pory, bardzo bym sie cieszył gdyby było w stałej ofercie.

                                Moja ocena: [4.675]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎