Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Toporek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bojanowo, Toporek

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • chechaouen
    Senior
    • 01-2011
    • 1180

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Rudy i nieco mętny. Z wyglądu przypomina AIPA [4]
    Piana: Mało obfita, ale cienka warstwa jest bardzo trwała [3.5]
    Zapach: Ciekawy. Głównie słodowy, ale wyraźnie odzywa się też charakterystyczna cytrusowa nuta. W składzie chmiel cascade znany z AIPA, co wyjaśnia ten aromat. Mógłby być bardziej intensywny wyrazisty. Zapach jest przyjemny, ale zdecydowanie za słabo wyczuwalny [4]
    Smak: Pierwsze wrażenia to dość pełna słodowość, lekko podbita masełkiem, ale w dopuszczalnych ilościach. Potem do głosu dochodzi całkiem spora porcja chmielowej goryczki, która jest trochę nasiąknięta cytrusową nutą - głównie grejpfrut i troszkę mango. Amerykański chmiel wyczuwalny, ale gdyby był nieco bardziej wyczuwalny, było lepiej. Choć może się czepiam, w końcu to lager, a nie AIPA. Ogólnie całkiem poprawnie, choć mam wrażenie, że balans między słodowością a chmielem jest nieco za bardzo przegięty w stronę tej pierwszej. Chmielu mogłoby byc nieco więcej. Pomysł na wykorzystanie w małej ilości w lagerze cascade (w składzie wymieniony jest jako trzeci chmiel, za marynką i lubelskim) uważam za ciekawy. Dlatego daję 4 (wahałem się między 3,5 a 4) [4]
    Wysycenie: Odpowiednie, całkiem wysokie [4]
    Opakowanie: Czerwona etykieta przypominająca trochę naklejane w dawnych czasach na płocie plakaty reklamujące filmy czy mecze (tak mi się skojarzyło). Plus za dokładny skład [4]
    Uwagi: Jak wspomniałem wyżej, ciekawy pomysł wykorzystania w lagerze amerykańskich chmieli, choć tych mogłoby być nieco więcej, bo wyczuwalne przyjemne nuty przyjemnie łechcą, ale też pozostaje lekki niedosyt. Piwo trochę kojarzy mi się z pitym parę miesięcy w USA Boston Lagerem. Data: 26.02.2014

    Moja ocena: [3.95]
    Last edited by chechaouen; 30-11-2013, 21:06.

    Comment

    • chechaouen
      Senior
      • 01-2011
      • 1180

      #3
      I focia:
      Attached Files

      Comment

      • chechaouen
        Senior
        • 01-2011
        • 1180

        #4
        Piwo trochę kojarzy mi się z pitym parę miesięcy w USA Boston Lagerem.
        Pitym parę miesięcy temu, rzecz jasna

        Comment

        • zAjkA
          Senior
          • 12-2004
          • 1089

          #5
          Piwo ogólnie ok. Więcej niż poprawne. Bardzo miły, tropikalny aromat Cascade.
          Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

          Comment

          • hajnowka
            Junior
            • 04-2012
            • 16

            #6
            Jaka jest cena tego napitku ?

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złotolagerowy, minimalnie mętny. [4]
              Piana: Brudnobiała, drobna, dość wysoka, niezbyt trwała. [3.5]
              Zapach: Dość ostry, orzeźwiająco chmielowy, minimalne tło owocowe. [4]
              Smak: Minimalnie oleisty, konkretnie goryczkowy, ale także dalekie tło słodowe. Mnie smakuje, lubię lekko mocnawe lagery . [4]
              Wysycenie: Niskie, na granicy akceptacji. [4]
              Opakowanie: Wzornictwo w stylu browaru, ale kolor "pożarniczy". Mam ogromny szacunek dla strażaków, ale tu nie chwytam ideologii...
              Poza tym piwem dla dzielnych junaków z OSP był... ...właśnie Junak . [3.5]
              Uwagi: To piwo całkiem pozytywnie mnie zaskoczyło .

              Moja ocena: [3.925]

              Comment

              • chechaouen
                Senior
                • 01-2011
                • 1180

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hajnowka Wyświetlenie odpowiedzi
                Jaka jest cena tego napitku ?
                ja kupowałem chyba za 4,35 zł, coś koło tego. do tego kaucja za butlę
                Last edited by chechaouen; 02-12-2013, 09:37.

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty w kierunku do bursztynu, widoczny jest wyraźny osad. [4]
                  Piana: Nie za duża, ale końcówka trzyma się. Bardzo ładny osad na szkle. [3.5]
                  Zapach: Cytrusowy, głównie limonka, rześki. Cascade minimalnie góruje. Jak na lagera zapach jest intensywny. [4.5]
                  Smak: Wysoce pijalny lager. Od razu czuć różnicę między lagerami unijnymi a tym z Bojanowa. Jest goryczka i słód. Piwo jest lekko cierpkie. Pije mi się tak samo przyjemnie jak niemieckie pilsy. Piwo orzeźwia, a alkoholu nie czuć. Oby było na lato. [5]
                  Wysycenie: Jest na idealnym poziomie. Od pilsa niemieckiego wymagałbym większego, to jednak lager i tak ma być. [5]
                  Opakowanie: Etykieta skromna, kontretykieta jest lepsza, są wszystkie podstawowe informacje. [3.5]
                  Uwagi: Bardzo dobry lager. Kolejny od Pana Jakubiaka.
                  Chętnie wypiłbym go na grillu latem.

                  Moja ocena: [4.55]

                  Comment

                  • Sentinel
                    Junior
                    • 12-2008
                    • 23

                    #10
                    witam

                    z przyjemnością sięgnąłem dzisiaj po kolejne piwo z Wlkp., co prawda w Bojanowie dawno nie byłem, ale browar (budynek) kojarzę.

                    Co do piwa to smaczne, pije się bardzo przyjemnie chociaż lubię jak piana utrzymuje się nieco dłużej aczkolwiek osad na pokalu jest taki jaki lubię ;-)

                    Jak dla mnie minusem jest cena: 5 zł + kaucja. Znacząco droższe od piw, które ostatnio pijałem najczęściej czyli Ciechan Lagerowe i Raciborskie...

                    Comment

                    • dyczkin
                      Serce w kolorze blaugrana
                      • 05-2011
                      • 3657

                      #11
                      Drogo zapłaciłeś. Ja swoje zakupiłem w Galerii Piwa za 3,90.
                      Piję je w temp. pokojowej i jest słabe: utlenione i lekko stęchłe, goryczki jak na lekarstwo.
                      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                      Moje warzenie // Piwny Wojownik

                      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6077

                        #12
                        No fajne piwko!

                        Barwa - mętny, jasny pomarańcz.
                        Aromat - żywica iglasta, lekki grapefruit z cytrusami.
                        Piana - średnia, na dłużej wiele nie zostało /piłem zimne/.
                        Gaz - średni.
                        Smak - cytrus, żywice iglastych, słód... wszystko fajnie mi pasowało.

                        Piwko leje się oleiście, nie jest cienkie, goryczka fajna, wzrastająca.
                        Attached Files

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #13
                          Cytrusów żadnych nie wyczuwam; w ogóle goryczka jest tu dla mnie stonowana. Ale piwo ma taki charakterystyczny słodowy posmak, trochę jak w Ciechanie Lagerowym, który sprawia, że chce się pić dużymi łykami.

                          Smaczne, ale rzadko będę kupował, bo za drogie jak na zwykłego bądź co bądź lagera (4 zł z hakiem). Wezmę Lagerowe, a różnicę PRZEPIJĘ!
                          Last edited by żąleną; 07-12-2013, 23:08.

                          Comment

                          • fuliano
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1825

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi

                            Smaczne, ale rzadko będę kupował, bo za drogie jak na zwykłego bądź co bądź lagera (4 zł z hakiem). Wezmę Lagerowe, a różnicę PRZEPIJĘ!
                            Leclerc Bielany ma po ok 3,5zł, tak lepiej?

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              #15
                              Dużo lepiej, ale ten sklep jest chyba ewenementem (patrz ceny Pinty). Poczekam na ceny w osiedlakach - rzeczone 4 z hakiem zapłaciłem w specjalistycznym.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎