Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [PBT] StaroGdańskie Niefiltrowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gościszewo, [PBT] StaroGdańskie Niefiltrowane

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • kaszubypl
    Junior
    • 08-2013
    • 2

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny, lekko mętny po zamieszaniu z osadem. [5]
    Piana: Lekko kremowa, gęsta sugerująca piwo niepasteryzowane. [5]
    Zapach: Lekko słodowy, wyczuwalny aromat chmielowy. [4.5]
    Smak: Goryczkowy ale łagodny, bardzo przyjemny podczas picia. [5]
    Wysycenie: Łagodne, nie przesycone. [4.5]
    Opakowanie: Nietypowa biała etykieta z zielonym nadrukiem. Sugeruje produkt regionalny. [4]
    Uwagi: Dobre, godne polecenia niepasteryzowane piwo z pomorskiego.

    Moja ocena: [4.75]

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10836

      #3
      Coś mi się wydaje, że twoja ocenia nie jest do końca szczera
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • cielak
        Senior
        • 03-2004
        • 2890

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kaszubypl Wyświetlenie odpowiedzi
        Piana: Lekko kremowa, gęsta sugerująca piwo niepasteryzowane. [5]
        Ciekawa sugestia. Człowiek całe życie się uczy.

        P.S.
        Zaraz polecę po Kasztelana i zobaczę czy rzeczywiście jest niepasteryzowany.
        Last edited by cielak; 14-01-2014, 18:30.
        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

        Comment

        • Drago
          Member
          • 02-2012
          • 37

          #5
          Po wypiciu doszedłem do następujących wniosków:

          1. StaroGdańskie to wersja light Naturalnego... No i po co to robić browar kontraktowy, by warzyć to samo co właściciele browaru wynajmującego? Co prawda Naturalne piłem ostatnio ponad rok temu, może i ze dwa by wyszły, więc może podobieństwo jest większe niż ta cała wersja light.
          2. Ogólnie rzecz biorąc piło się je bez zgrzytów, a nawet z niewielką przyjemnością. Jednak biorąc pod uwagę koszt poniesiony na możliwość spróbowania tego piwa wg mnie jest zdecydowanie nieopłacalny...

          A o piwie:

          W zapachu bardzo przypomina Naturalne, czyli pełna jęczmienna słodowość, a w smaku... bez zaskoczenia pełne, sycące, treściwe. Co prawda nie można się nim najeść jak Naturalnym, ale jest nieźle. No i trochę nieoczekiwanie pojawia się lekki ziemisto-trawiasty chmiel i całe szczęście, bo jego orzeźwiające walory w posmaku wzbogacają ten smakołyk.
          Zapraszam na blog: Zakazane Piwo - o piwach zbyt dobrych, by ich nie spróbować.

          Comment

          • Drago
            Member
            • 02-2012
            • 37

            #6
            Wybaczcie, że się dubluje, ale...
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kaszubypl Wyświetlenie odpowiedzi
            Kolor: Jasny, lekko mętny po zamieszaniu z osadem. [5]
            Piana: Lekko kremowa, gęsta sugerująca piwo niepasteryzowane. [5]
            Uwagi: Dobre, godne polecenia niepasteryzowane piwo z pomorskiego.

            Moja ocena: [4.75]
            Masz szczęście, bo ja w swojej butelce nie znalazlem ani grama osadu

            Ale poza tym, to browar zrobil Cie w konia. Uwarzyli piwo z kremowa, gęsta pianą jak prawdziwe niepasteryzowane, a StaroGdańskie Niefiltrowane jest pasteryzowane.

            A co do oceny, to sam wystawilem temu piwu 4.5, ale w skali 0-10.
            Zapraszam na blog: Zakazane Piwo - o piwach zbyt dobrych, by ich nie spróbować.

            Comment

            • Seta
              Piję piwo
              • 10-2002
              • 6964

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złote. Między mętnym a opalizującym. Ładnie wygląda. [5]
              Piana: Gęsta jak w pszeniczniaku, intensywna, średnio osadza się na szkle. [4]
              Zapach: Wyrazisty, czysty słód i lekki chmiel. Przyjemny. [4]
              Smak: Niezła pełnia słodowa zakończona niestety masełkiem, ale w akceptowalnym natężeniu, lekka metaliczność, goryczka słaba ale pozostaje trochę w finiszu. Niezłe, pijalność spora. [3.5]
              Wysycenie: Średnie, pasuje do tego dość sesyjnego lagera. [4.5]
              Opakowanie: Etykiety nie najgorsza, informacje też, troche drażni mnie nazwa... [4]
              Uwagi: Pozytywne zaskoczenie, chociaż nie bez wad, ale smaczny i bardzo pijalny.

              Moja ocena: [3.875]
              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

              Comment

              • Brat_Piwny
                Senior
                • 01-2009
                • 685

                #8
                Pojawiła się wersja Niefiltrowanego z naklejką "Trzy Chmiele". Czy to inne piwo, inna wersja?. Parametry identyczne.
                Fotki:
                Attached Files

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Z terminem do lutego piwo było warzone na dwóch chmielach, późniejsze (z terminem do marca) już na trzech chmielach - bo nie wszystkie piwa na 3 chmielach mają tę etykietę z informacją. Jeśli o mnie chodzi to jest to jedno jedno piwo, nie ma co klonować. Pierwsze już piłem, drugiego jeszcze nie
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: bursztyn z nutą ciemnej pomarańczy, lekko mętne [5]
                    Piana: obfita, gęsta, ecru, opada powoli, osadza sie niedużymi kępkami na szkle, zostaje w kuflu już po wypiciu piwa [4]
                    Zapach: przyjemny choć słabiutki, słodowo zbożowy, w drugiej wersji słodowo-chmielowo-zbożowy [4]
                    Smak: pełne, treściwe, a jednocześnie lekkie, powiedziałbym, że puszyste i aksamitne, w wersji A - dominuje miła, świeża chmielowo-zbożowa goryczka świetnie zbalansowana ze słodem, w wersji B - goryczka jest mocna, wyraźna, świeżo-chmielowa, w ślad za nią idą zbożowo-słodowe posmaki, całość znakomicie współgra we wszystkich smakach [5]
                    Wysycenie: bez zarzutu [5]
                    Opakowanie: dość wyróżniające się etykiety, choć jeśli piwo ma być naprawdę starogdańskie o sugerowałbym uzycie wzoru starej gdańskiej etykiety, firmowy kapsel Gościszewa [4]
                    Uwagi: Można? Można - zrobić świetne jasne piwo, które pije się z przyjemnością i ani obejrzy - nic w szkle już nie ma. Ostatnio to tylko Plon tak mi tak smakował.
                    Pite w dwóch wariantach, A- Z dwoma chmielami, B - z trzema chmielami. Oba pasteryzowane, wersja beczkowa jest tylko niepasteryzowana. Mimo, że na zdjęciach etykiety identyczne to pierwsze piwo na 2 chmielach (termin do litego), drugie na trzech (termin do marca).
                    Żal, że tak ciężko dostępne

                    Moja ocena: [4.5]
                    Attached Files
                    Last edited by becik; 23-01-2014, 20:28.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9729

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasnozłoty, mętny. [4]
                      Piana: Biała, bardzo drobna, średniowysoka, nietrwała niestety. [3]
                      Zapach: Słodowo-piwniczny, pojawia się narastający ślad chmielu. [4]
                      Smak: Konkretna, sympatyczna (nie powalająca, znaczy się) goryczka z lekkim posmakiem cytrusowym. [4]
                      Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego. Nie przeszkadza. [4]
                      Opakowanie: Bardzo podobne do Starogdańskiego jasnego, ja lubię takie "rycinowe" klimaty. Kapsel browaru. [4]
                      Uwagi: Obawiałem się, że to będzie Starogdańskie jasne, tyle że mętne. Jednak jest inaczej...

                      Moja ocena: [3.9]

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        #12
                        Nie znam piw sprzed pięćdziesięciu lat i jestem w szoku, że smakowały jak Gościszewo sprzed kilku lat. A może bardziej jestem w szoku, że Gościszewo smakowało jak przeciętne piwo sprzed półwiecza?

                        Niemniej Starogdańskie jest dobre. Może ciut za dużo karmelu w aromacie (a raczej słodu monachijskiego) ale całość smaczna, przyjemna goryczka, zbożowa słodowość. Warto dać 4,80 zł (butelka) żeby przenieść się kilkadziesiąt lat wstecz

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎