Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ursa Maior, Ursa Śnieg na Beniowej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Ursa Maior, Ursa Śnieg na Beniowej

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pomarańczowy, zmętniony, złoty raczej nie jest. [4.5]
    Piana: Średnio wysoka, ale ładna, drobnopęcherzykowa i zbita. Opada dosyć szybko. [3.5]
    Zapach: Mało intensywny, trochę przyprawowy i jakby podwędzany. [3]
    Smak: Jak na tak lekkie piwo nie sprawia wrażenia szczególnie wodnistego. Nuta słodowa, kwiatowa, przyprawowość, w tle jakby bardzo delikatna wędzonka, której pewnie tu nie ma i sobie ją ubzdurałem. Goryczka mało intensywna i krótka, cytrusowo-ziołowa. W sumie smaczne. [4]
    Wysycenie: Mogłoby być nieco wyższe. [4.5]
    Opakowanie: Typowe dla Ursy, bardzo ładne, fajna faktura papieru. [5]
    Uwagi: Niezłe, sesyjne piwo. Z butów nie wywala, nie pachnie cytryną wytarzaną w igliwiu, nie ma co po nim oczekiwać jakichś niesamowitych wrażeń organoleptycznych. Wypite ze smakiem.

    Moja ocena: [3.7]
    Last edited by WojciechT; 15-12-2013, 22:08.

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      I foto.
      Attached Files

      Comment

      • domaluj
        Senior
        • 04-2012
        • 303

        #4
        Wypiłem wczoraj i kompletnie nie pamiętam jak ocenić.
        Kolor na pewno wpadający w pomarańczowy, piwo lekkie, dość przyjemne.
        Nic mnie w nim nie zachwyciło, za taką cenę więcej nie kupię.
        Ale chyba warto spróbować...

        Comment

        • Drago
          Member
          • 02-2012
          • 37

          #5
          Śnieg mi nie przypadł do gustu. Dla mnie nie było lekkim piwem, lekko mdłe, a charakter przypraw mi nie pasował. Może to dlatego, że cytrusy i kwiatowość prosiły się o większe pole do popisu.

          Mam pytanie o wątku ogólnym. Na etykiecie można przeczytać: "Dzięki specjalnej kompozycji różnych odmian chmielu, w smaku wyczuwalne są owoce cytrusowe, cynamon i gałka muszkatołowa. [...] Wyprodukowano z: wody, słodu, chmielu, drożdży". W jaki sposób chciano osiągnąć pożądany efekt wyczuwalnej gałki muszkatołowej oraz cynamonu, bez udziału w produkcji tych przypraw? Jakie konkretne chmiele miałyby na to wpłynąć? Coś mi tutaj nie pasuje.
          Zapraszam na blog: Zakazane Piwo - o piwach zbyt dobrych, by ich nie spróbować.

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy, mętny [5]
            Piana: Dość niska, drobna. [3.5]
            Zapach: Słodkawy aromaty pomarańczy oraz mandarynki. Ciekawe. [4.5]
            Smak: Treściwy, przyjemnie owocowy w typie owoców obecnych w aromacie czyli pomarańczy i mandarynki. Słodkiego posmaku na szczęście brak. Wręcz przeciwnie, jest lekki wytrawny finisz. [4.5]
            Wysycenie: Średnie do niskiego. [4]
            Opakowanie: Piękna zimowa etykieta w stylistyce Ursy, brakuje mi tylko szczegółów odnośnie surowców. Szkoda, że lokale serwujące Ursę nie otrzymały chociaż jednego firmowego pokala... [4.5]
            Uwagi: Oceniana wersja beczkowa, butelka zapewniła co najwyżej połowę tych wrażeń. Możliwe, że była to kwestia zbyt niskiej temperatury.

            Moja ocena: [4.4]
            Attached Files
            Last edited by docent; 20-12-2013, 09:10.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowy, lekko mętny. [4]
              Piana: Brudnobiała, niestety niewysoka i nietrwała. [2.5]
              Zapach: Po otwarciu chwilowo warzywka, potem miły, wyważony zapach chmielowo-owocowy, z lekkim wskazaniem na chmiel. [4]
              Smak: Wytrawna goryczka, taka długa , akcenty owocowe i słodowe, goryczka trochę stępia wrażenia smakowe, gdzieś daleeeeko ślad wędzonkowy. [4]
              Wysycenie: Niewysokie, robi wręcz zblazowane wrażenie . [4]
              Opakowanie: Kapsel browaru, kolejna dopracowana eta z bieszczadzkim klimatem .
              Mały minus, że dla moich steranych oczu czcionka z informacjami za mała... [4.5]
              Uwagi: Zaskakująco fajne piwo do picia, nie wiem czemu obawiałem się jakiegoś nachalnego skojarzenia ze świętami (goździki, pierniki, inne choinki), a tu... nic .

              Moja ocena: [3.875]

              Comment

              • KubaLubon
                Junior
                • 09-2013
                • 10

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Krystaliczny bursztyynowy. [4]
                Piana: Nietrwała, ale ładnie oblepia szkło. [3]
                Zapach: Ledwo wyczuwalny. [2]
                Smak: Czuć aromat charakterystyczny dla typu Ale. Jednak słabe wysycenie odbija się negatywnie na smaku. [3.5]
                Wysycenie: Słabe. [2]
                Opakowanie: Brak podstawowych informacji o słodach i chmielach. Choć szata graficzna fajna. [3]
                Uwagi:

                Moja ocena: [2.85]

                Comment

                • YouPeter
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2379

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Głęboki pomarańcz wchodzący w bursztyn. Jak na 12% ekstraktu to dość ciemne. [4]
                  Piana: Biała z beżowym przełamaniem, trudna do uzyskania przy nalewaniu, a co za tym idzie rzadka, grubopęcherzykowa i krótko się utrzymująca. Nie pozostawia większych śladów na ściankach szkła. [2.5]
                  Zapach: Przede wszystkim bardzo zbożowy. Dopiero później dochodzą aromaty górnofermentacyjne i słodowe. Chmiel w postaci słodkich pomarańczy i mandarynek wyczuwalny tylko przez kilka sekund na początku. [3.5]
                  Smak: W smaku wszystko to jest już bardziej zbalansowane. Pojawia się przyjemna słodowość i posmaki słodkich owoców. Chmiel jest zdecydowanie bardziej wyczuwalny niż w zapachu. Nad wszystkim dominuje jednak bardzo duża chlebowość. Goryczka krótka, o małej intensywności, niezalegająca. W ogóle nie czuć ani w smaku, ani w zapachu wspomnianego cynamonu i gałki muszkatołowej. [3.5]
                  Wysycenie: Niskie do średniego. [4.5]
                  Opakowanie: Wszystkie etykiety Ursy z nazwami miejscowości prezentują się zdecydowanie lepiej od pozostałych. Niestety co można im zarzucić to fakt, że zlewają się między sobą na sklepowej półce i trudno odróżnić różne piwa od siebie. [4.5]
                  Uwagi: Piłem wszystkie piwa z tego browaru i praktycznie każde z nich było poprawne. Ale niestety tylko poprawne. Po żadne z nich nie sięgnąłem po raz drugi. I to jest największy problem tego browaru. Może i piwa pszeniczne wyróżniały się na tle konkurencji, jednak za niższą cenę można zakupić lepsze niemieckie odpowiedniki. I tak kupuje nowości ale nie wracam już do tych spróbowanych, w odróżnieniu od Pinty, AleBrowaru czy też Kormorana.

                  Moja ocena: [3.525]
                  Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                  Comment

                  • expel
                    Member
                    • 01-2013
                    • 63

                    #10
                    Może to offtop. Ale kolega napisał wyżej ze piwa pszeniczne były warte uwagi. jak dla mnie to one w ogóle nie były warte uwagi i stawiał bym je na równi z pszenicznym z książęcego. Były po prostu po niżej jakichkolwiek oczekiwań, w obydwóch "piana" składała się z oczek wielkości grochu, aby po 30sec totalnie opaść do 0... piana na tyskim to przy tym bogactwo. Ani smaku, ani wyglądu... O ile początek zapowiadał się obiecująco z IPA to teraz wydaje mi się że już niczym pozytywnym mnie nie zaskoczą.

                    Comment

                    • Lesnick
                      Senior
                      • 03-2010
                      • 153

                      #11
                      Najbardziej urzekła mnie beniowska lipa na etykiecie, symbol tej nieistniejącej wsi.
                      Piwko niczego sobie. Zdecydowanie mi podeszło i pewnie nie raz spróbuję, a na pewno w przyszłym roku w Beniowej

                      Comment

                      • Gringo
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 2151

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bursztynowy wpadający w brąz. Delikatnie mętne (nie wlewałem osadu). [4]
                        Piana: Pęcherzyki mikroskopijne, niska, krótkotrwała. 3 minuty i pozostają tylko wyspy. [2]
                        Zapach: Owoce (ananas, brzoskwinia) mało wyraźny ale przyjemny, trzeba mocno wciągać nosem. [3.5]
                        Smak: Na początku mam słodowe nuty z owocami takimi jak wyczułem w zapachu (ananas, brzoskwinia) i chwilkę po przełknięciu przyjemną i łagodną goryczkę pozostającą w kubkach smakowych dość długo. Gładkie i niesamowicie pijalne. [4.5]
                        Wysycenie: Średnie, odpowiednie [4]
                        Opakowanie: Seria Ursa bardzo mi się podoba. Pełne informacje i sugestie połączeń kulinarnych. Firmowy kapsel. Klasa. [5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.875]
                        Last edited by Gringo; 23-12-2013, 20:51.

                        Comment

                        • x57
                          Senior
                          • 05-2011
                          • 247

                          #13
                          Kolor bursztynowy.
                          Piana biała, niska, w części grubopęcherzykowa, nietrwała.
                          Aromat dziwna zbożowość, lekki DMS, lekkie cytrusy, trochę ziołowości, trochę karmelu, może minimalny karton.
                          Smak cytrusy, estry, lekka ziołowość.
                          Goryczka średnia, szorstka i trochę pozostająca.
                          Odczycie w ustach pełnia średnia, trochę oblepiające, wysycenie średnie.

                          Comment

                          • Vortex
                            Senior
                            • 12-2011
                            • 153

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemny, lekko zmętniony bursztyn [4]
                            Piana: drobna, nietrwała, szybko zanikła, pozostawiając ledwo widoczne ślady przy ściankach [2.5]
                            Zapach: słabo wyczuwalny, dominacja słodowego aromatu, chmiel dopiero na dalszym planie [3]
                            Smak: w smaku bardziej wyczuwalna obecność chmielu, goryczka jest jednak delikatna i krótkotrwała, lekka słodycz owoców tropikalnych w tle, pijalne piwo [3.5]
                            Wysycenie: dość niskie [4]
                            Opakowanie: browar Ursa w odsłonie zimowej, jedyny śnieg jaki na razie widziałem tej zimy, więc OK. [4.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.325]

                            Comment

                            • nie_wiesz
                              Member
                              • 01-2013
                              • 45

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Miedziany, herbaciany. Lekko zmętniony. [4.5]
                              Piana: Praktycznie brak. [2]
                              Zapach: Przyjemny, wyraźny, głównie owocowy. Truskawkowy, ananasowy, brzoskwiniowy. Lekka słodowość. Trochę przyprawowe i kwiatowe. [4]
                              Smak: Delikatny, wytrawny. Długa, średnio wysoka goryczka. Podobnie owocowe jak w aromacie. Bardzo pijalne. [4.5]
                              Wysycenie: Trochę za niskie. [3.5]
                              Opakowanie: Urzekające. Świetna etykieta, nostalgiczna, klimatyczna - szczególnie, że tej zimy bak śniegu. Dużo info. [5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.05]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎