Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Propper, Křik

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Propper, Křik

    Bardzo fajna nazwa nawiązująca nieprzypadkowo do krieka. Bo Křik (Krzyk) to właśnie wiśniowe piwo górnej fermentacji na wzór belgijskich krieków. A dodatkowo ma ekstrakt 17%, stąd ten krzyk Będąc w browarku latem sladek Pavel Propper pokazywał mi wiśnie i przedstawił mi swój plan. Czas szybko minął...

    Aromat - są wiśnie, lekko winne, słodowa treściwość nadaje dodatkowo aromatu deseru, ciastka z nutką wiśni i troszkę czekolady
    Piana - średniowysoka, dość gęsta, dość krótka, pozostawia kożuszek i wianuszek.
    Barwa - lekko brunatna, jasno brązowo - herbaciana, dość wyraźnie mętne (bez filtracji i pasteryzacji)
    Wysycenie - raczej łagodne, delikatnie musuje
    Smak - wiśnie oczywiście wyczuwalne, ale nie dominujące. Nie są tak cierpkie jak w kriekach, ale mają przyjemny posmak. Jest trochę biszkoptów i czekolady z wiśniową konfiturą, ze stonowaną słodyczą. Alkohol niezbyt niewyczuwalny. Bardzo minimalna taninowa goryczka i generalnie wyczuwalne lekko winne akcenty. Ładnie to wszystko współgra. Piwo jest gładkie, przyjemne i lekko rozgrzewające.
    Treściwość - pełne, jak na 17% umiarkowane

    Ciekawe, smaczne, gładkie. Nie jest oczywiście typowy kriek. Jednak wyczuwalne są gónofermantacyjne smaczki znane z belgijskich piw. Wyszła z tego ciekawa hybryda belgijskiego krieka i belgijskiego bruina na sposób czeski Bardzo lubię takie piwa za oryginalność i mam nadzieję, że tej oryginalności tu nie zabraknie:



Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎