Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Kiwi IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Widawa, Kiwi IPA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • zohan666
    Senior
    • 11-2012
    • 259

    #2
    Piłem wczoraj, więc można powiedzieć, że "świeżutkie" i wyczułem lekką kanalizę. Jeżeli to jak zgaduję infekcja, to za 2-3 dni mogą posypać się płacze na forum i nie tylko.

    A co do piwa to "nasze" PIPA-y mi bardziej podeszły. (poza aromatem, tu przewagę ma Nowa Zelandia)
    Last edited by zohan666; 22-12-2013, 08:10.

    Comment

    • JAckson
      Senior
      • 05-2004
      • 6122

      #3
      Też wczoraj próbowałem i mam podobne odczucia. Słabe piwo w dodatku z lekko wyczuwalnym kanałowy aromatem.
      MM961
      4:-)

      Comment

      • yoxik
        Senior
        • 10-2012
        • 427

        #4
        Browar Widawa Kiwi IPA

        Piana słaba znika całkiem. Kolor jasny mętny. W aromacie niewiele, lekkie kwaskowe nuty. W smaku pełnia słodowa i delikatne chmielenie owoców tropikalnych ze średnią goryczką i owocowością. Wyczuwalny alkohol. Piwo pijalne dobre ale bez szału poniżej średniej IPOWEJ
        Również tutaj
        https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

        Comment

        • Pabllo
          Junior
          • 08-2008
          • 22

          #5
          Próbowane wczoraj (27.12.2013) lane w Kontynuacji. W zapachu trochę wyczuwalna ścierka podłogowa (gdzieś w tle), natomiast w smaku diacetyl dość mocny.

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #6
            Ja diacetylu nie wyczułem ale piwo mi nie przypadło do gustu i tak. Niska goryczka, słaby mało przyjemny aromat (lekko mdły) i podobny smak. Nie wiem czy to ta kompozycja chmieli dała taki mało spektakularny efekt czy problem jest inny, ale piwo jako takie nie zrobiło na mnie dobrego wrażenia.

            Comment

            • ksieciuniu
              Senior
              • 11-2013
              • 157

              #7
              Wzięte w piątek na wynos w Piw Pawie/Paw Piwie czy jak to się tam odmienia

              Na kolana nie powala – goryczka jest, ale jakaś taka mało „szlachetna”, nie pozostaje ani na języku ani w pamięci. Zapach też poniżej „średniej rynkowej” wyznaczanej obecnie chyba przez chmiele amerykańskie. Do tego wyczuwalna kwaskowość ale nie kojarząca się za bardzo z owocami tropikalnymi.

              Do wypicia, ale nie do powtórki.

              Comment

              • maciu82
                Senior
                • 02-2012
                • 100

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasny bursztyn, opalizujący, mętny z brzydką zawiesiną drobnych, czarnych kropek(chmiel?) [3]
                Piana: biała, mało obfita, szybko opada, zdobi szkło [3]
                Zapach: mało intensywny, delikatne cytrusy, nieśmiałe aromaty słodu. Trochę nijaki. [3]
                Smak: płaski, niska goryczka - bardziej posmak chmielu. deliaktna kwaskowość, mało treści, w tle słodowość. [3]
                Wysycenie: ok [4]
                Opakowanie: Najsłabsza z widawskich. [3]
                Uwagi: najsłabsze KIWI. Odnoszę wrażenie z z kija na opłatku było znacznie lepsze niz teraz z butelki.

                Moja ocena: [3.05]
                "A we mnie samym wilki dwa, oblicze dobra, oblicze zła(...)Wygrywa ten, którego karmię!!"
                galeria spożytych piw
                Najlepszy Sklep z piwem w Oleśnicy

                Comment

                • Sekator
                  • 06-2013
                  • 269

                  #9
                  Piany nie było. Barwa mętna, pomarańczowa. Aromat słaby, chmieli prawie w ogóle nie wyczuwam, jest za to ocet. W smaku chmiel ledwo zarysowany. Goryczka bardzo niska. Spory zawód dla mnie.
                  Attached Files
                  http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

                  Comment

                  • grew
                    Senior
                    • 05-2009
                    • 766

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sekator Wyświetlenie odpowiedzi
                    Piany nie było. Barwa mętna, pomarańczowa. Aromat słaby, chmieli prawie w ogóle nie wyczuwam, jest za to ocet. W smaku chmiel ledwo zarysowany. Goryczka bardzo niska. Spory zawód dla mnie.
                    http://degustacjepodplotem.blogspot....kiwi.html#more
                    A co to piwo ma z Kopyrem? Jako bloger mógłbyś chociaż etykietę przeczytać...

                    Comment

                    • maciu82
                      Senior
                      • 02-2012
                      • 100

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grew Wyświetlenie odpowiedzi
                      A co to piwo ma z Kopyrem? Jako bloger mógłbyś chociaż etykietę przeczytać...
                      A ludzie czytajo i wierzo a potem psioczo...
                      "A we mnie samym wilki dwa, oblicze dobra, oblicze zła(...)Wygrywa ten, którego karmię!!"
                      galeria spożytych piw
                      Najlepszy Sklep z piwem w Oleśnicy

                      Comment

                      • Oskaliber
                        Senior
                        • 05-2010
                        • 727

                        #12
                        Kolor: Bursztynowy, mętny.
                        Piana: Biała, niezbyt obfita, niezbyt gęsta, średnio trwała.
                        Zapach: Cytrusy, grejpfrut, lekka żywica.
                        Smak: Treściwość średnio niska. Dosyć wytrawne. Lekka podbudowa słodowa i cytrusowo-grejpfrutowy chmiel. Lekka kwaskowatość. Goryczka średnio wysoka, lekko zalegająca.
                        Wysycenie: Średnie.
                        Ogółem: Aromat i smak chmielowy nie jest jakiś powalający i dosyć jednostajny, mało treściwe jak na IPA. Mocno przeciętne. Można wypić, ale przy obecnym wyborze piw w tym stylu to końcówka stawki.
                        Uwagi: Pite w wersji lanej.
                        Last edited by Oskaliber; 17-03-2015, 21:08.
                        BeerFreak.pl

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztynowy, zmętniony, zawiesina jakby albo inna woda z kałuży... [3.5]
                          Piana: Kremowa, bardzo drobna, dość wysoka i całkiem trwała. [4]
                          Zapach: Słód, karmel nawet, no i sosna z szyszkami. Cała. [4]
                          Smak: Goryczka. Dość intensywna, ale nie agresywna. No, może trochę... Lekka oleistość, ślad słodowy. [3.5]
                          Wysycenie: Średnie z lekkim przechyłem w stronę wysokiego. [4]
                          Opakowanie: Proste. Owalna eta z nielotem. Charakterystyczne. Goły czarny kapsel. [3.5]
                          Uwagi: Pijalna, niczego sobie IPA, choć teraz tego towaru na metry mamy... .

                          Moja ocena: [3.75]

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎