Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Kiwi Dark Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Widawa, Kiwi Dark Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #2
    Piwo średnie, jeśli ktoś spodziewa się Cascadian Dark Ale to się zawiedzie bo piwo absolutnie przeszło obok stylu.
    Jak dla mnie jest to Stout lub Coffee stout bo elementy kawowe są bardzo wyraźne i przykrywające aromaty chmielowe.
    LP

    Comment

    • Ravf
      Senior
      • 06-2013
      • 264

      #3
      Po degustacji wersji beczkowej mogę tylko potwierdzić powyższą ocenę. Kiwi Dark Ale jest piwem z bardzo intensywna kawową nutą (zarówno w smaku i aromacie). Nowozelandzki chmiel w postaci cytrusów i owoców tropikalnych jest bardzo zamaskowany i gdyby nie to, że piłem Kiwi Pilsa i Kiwi IPA pewnie bym ich nie rozpoznał. Mam jeszcze wersję butelkową, którą spróbuję pewnie już w nowym roku ale nie spodziewam się istotnych różnic.

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        To i tak najlepsze piwo z serii Kiwi.
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • Ravf
          Senior
          • 06-2013
          • 264

          #5
          Być może, ale BIPA/CDA to, to raczej nie jest. Piłem jeszcze Pilsa i parę łyków IPA od kumpla i zrobiły na mnie lepsze wrażenie. Wyraźnie czuć różnicę między amerykańskim a nowozelandzkim chmielem, który jest mniej goryczkowy a bardziej owocowy.

          Comment

          • maciu82
            Senior
            • 02-2012
            • 100

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemnobrązowe z bordową poświatą. [4]
            Piana: beżow, niewysoka, szybko redukuje się do delikatnego kożuszka. Delikatnie oblepia szkło [3.5]
            Zapach: Słodki, czekoladowopalony z nutką masełka. [4]
            Smak: czekolada, kawa, przyjemna goryczka. Bardzo dobre [4.5]
            Wysycenie: Dla mnie super [5]
            Opakowanie: zacytuję sam siebie:"Zupełnie do mnie nie przemawia. Najsłabsza z widawskich." [3]
            Uwagi: dlaczego ktoś ma się spodziewać po tym piwie BIPA lub CDA???

            Moja ocena: [4.15]
            "A we mnie samym wilki dwa, oblicze dobra, oblicze zła(...)Wygrywa ten, którego karmię!!"
            galeria spożytych piw
            Najlepszy Sklep z piwem w Oleśnicy

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Foto:
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • Ravf
                Senior
                • 06-2013
                • 264

                #8
                Wersja butelkowa tylko utwierdziła mnie w tym co pisałem wcześniej. Nie jest to złe piwo, po prostu akcenty chmielowe zostały zdominowane przez kawę. Pewnie amerykańskie odmiany dały by lepszy efekt ale koncepcja była taka a nie inna. Wprawdzie nie wiem jak powinien smakować Coffee Staut ale mniej więcej tak go sobie wyobrażam.

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maciu82 Wyświetlenie odpowiedzi
                dlaczego ktoś ma się spodziewać po tym piwie BIPA lub CDA???
                No cóż, tak rzecze ta niepozorna etykieta (kontra) - "Piwo ciemne, w stylu Cascadian Dark Ale"

                Comment

                • Janek_1
                  Member
                  • 05-2011
                  • 46

                  #9
                  Bardzo dobre piwo. Po otwarciu uderza aromat świeżo zmielonej kawy i paloność. Może i nie jest do końca stylowe ale naprawdę udane.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: bardzo ciemny brąz, (przy ciemniejszym świetle, czarne), przy brzegach szkła widać, że mętne [4]
                    Piana: jasnobeżowa. drobna, opada szybko do cienkiego kożuszka, który utrzymuje się do końca, oblepia szkło drobnymi krzaczkami [3.5]
                    Zapach: dość dobrze wyczuwalny zapach paloności i kawy [4]
                    Smak: na pierwszy plan idzie tępa i mocna gorycz chmielowa z krainy Hobbita, za nią fajna paloność i posmak kawy, choć kolejne łyki przynoszą przy piciu minimalnie winno-wiśniowy posmak, tak jakby do ciemnego piwa dolać wiśniowego winka, całe szczęście, że ten posmak jest minimalny, brak piwu treściwości, monetami sprawia wrażenie rozwodnionego [3.5]
                    Wysycenie: a tu zonk, lekko wygazowane [4]
                    Opakowanie: zakupione na wynos w Piw Paw, na nalewaku logo i tyle [3]
                    Uwagi: Kolejna porcja trawiastego chmielu, który zabija dość skutecznie pozostałe smaki, a czy o chmiel nowozelandzki czy kaszmirski to nie wiem, dla mnie tak samo mocny, gorzki, trawiasty i dominujący. Ogólnie piwo złe nie jest, śmiało można wrócić ale kolejne z goryczką - nuuda.

                    Moja ocena: [3.7]
                    Attached Files
                    Last edited by becik; 30-01-2014, 19:19.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #11
                      W nawiązaniu do foty Kopyra załączonej do oceny, to seria Kiwi jest autorskim projektem Wojtka Frączyka.
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • maciu82
                        Senior
                        • 02-2012
                        • 100

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                        a tu zonk, lekko wygazowane
                        I nic dziwnego skoro
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                        zakupione na wynos w Piw Paw, na nalewaku logo i tyle
                        "A we mnie samym wilki dwa, oblicze dobra, oblicze zła(...)Wygrywa ten, którego karmię!!"
                        galeria spożytych piw
                        Najlepszy Sklep z piwem w Oleśnicy

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎