Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Poziomka, Kujański Joker Poziomkowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Poziomka, Kujański Joker Poziomkowy

    Piwo gotowe do oceny
    Last edited by dyczkin; 18-12-2013, 07:59. Powód: Zmiany w nazwie
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Sądząc po nazwie, to musi być świąteczny hit.

    Nie powinno to być w "białych porterach"?

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #3
      Wynalazki są różne, ten znalazł się w piwo - konkretnie. Jakby ktoś wiedział więcej o specyfikacji gatunkowej, prosze dać znać.
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • alterbeer
        Senior
        • 09-2011
        • 138

        #4
        Jest to aromatyzowany lager. Zasyp jest różny od wszystkich innych piw z oferty (poza słodem pilzneńskim jest jeszcze trochę ciemniejszych/karmelowych dodanych - ale nie tak dużo jak jest ich w ciemnym). Do piwa dodawany jest sok (syrop?) poziomkowy, który jednak zostaje przefermentowany i z poziomek zostaje wyłącznie dosyć intensywny aromat (piwo samo w sobie nie jest słodkie).

        Imho zdecydowanie najsmaczniejsze z całej trójki, która była dostępna jak odwiedzałem browar przez świętami (pozostałe pils i ciemne były ewidentnie wadliwe).
        Last edited by alterbeer; 01-01-2014, 12:44.

        Comment

        • NaturalArti
          Member
          • 09-2009
          • 86

          #5
          Kupiłem dzisiaj to cudo w 'Rodzince Bis' i właśnie je degustuję. Ale szczerze mówiąc nie wiem co mam o nim myśleć. Dość dziwny to wynalazek. Smakuje jak połączenie cydra z piwem.
          Dość kwaśne z jednoczesną goryczką w tle. Piwem to coś na pewno nie jest. Prędzej cydrem, chociaż też nie do końca (chociaż na przykłąd kolor ma typowo cydrowy). Osobliwy, choć na pewno oryginalny eksperyment.
          Nie będę jednak oceniał, bo ciężko to coś uczciwie ocenić w kategorii 'piwo'.
          Last edited by NaturalArti; 28-04-2014, 21:27.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9732

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy z lekkim opalizowaniem "w czerwień", mętny. Po odstaniu na dnie farfocle (drożdżowe trupy?) [3.5]
            Piana: Dość drobna, wysoka i trwała. [4]
            Zapach: No faktycznie - dominuje poziomka (albo inna truskawka?), szkoda, że to wszystko... [3]
            Smak: Smakuje podobnie do jokerowego pilsa, jest taki posmak przypalonej skórki od chleba, no i powiew poziomkowy, rzecz jasna... . Nie moja bajka kompletnie, ale doceniam konsekwencję. [3.5]
            Wysycenie: Jak na browar restauracyjny, to nawet wysokie. [4]
            Opakowanie: Bączek, nalany, zakapslowany i oetykietowany "na oczach" w browarze, wzornictwo szału nie czyni, takie "rzemieślnicze"... . [3.5]
            Uwagi: Hm, takie napoje omijam duuużym łukiem.
            Ale najechałem się do tego dość egzotycznego browarku kawał drogi, i były tylko dwa piwa - pils i to-to.
            No to wziąłem, zwłaszcza, że próbka degustacyjna w upale po paru godzinach za kółkiem wypadła nieźle.
            Mam też niejasne wrażenie, że piwo (piwo?) jest (po kilku dniach w lodówce samochodowej, potem w stacjonarnej) na granicy zepsucia... Ale może to ten posmak?

            Moja ocena: [3.4]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎