Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Imperator Bałtycki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #16
    Czuję potencjał w temacie więc od razu proponuję aby na listę tematów, których na bbizie się nie powinno poruszać, dodać zagadnienie "zgodność ze stylem".
    Pięknie by się układało np. obok tematów dotyczących cen piwa

    Comment

    • chemmobile
      Senior
      • 03-2009
      • 2168

      #17
      Bo zaraz by wyszło, że popularne koncerniaki są autorskimi wariacjami na temat pilsa, że koncerny wychodzą poza ramy BJCP i inne blablabla. Oj, zapomniałem, że w ich przypadku nietrzymanie się ustalonych ram jest dyskwalifikującą wadą
      Last edited by chemmobile; 19-12-2013, 13:28.
      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

      Comment

      • Latarnik
        Premium Lamplighter
        • 06-2004
        • 4996

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi

        Poczułem się oszukany i wykorzystany.
        Mam tylko jedno pytanie, czy informacja o IBU 109 jest na etykiecie tego piwa?
        Bo jesli tak to nie miales podstaw czuc sie oszukany gdyz portery baltyckie maja IBU 20-40.

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
        Najpewniej polecą w różne części świata za inne piwka
        Jedno mozesz wyslac do mnie
        Last edited by Latarnik; 19-12-2013, 13:36.
        5400 kapsli z wypitych piw
        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
          Mam tylko jedno pytanie, czy informacja o IBU 109 jest na etykiecie tego piwa?
          Bo jesli tak to nie miales podstaw czuc sie oszukany gdyz portery baltyckie maja IBU 20-40.
          Tak, malutkimi literkami gdzieś z boku, w sklepie niestety tego nie widziałem, dopiero w domu gdy juz dokładnie studiowałem wszelkie opisy
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #20
            Przecież każda etykieta Pinty zawiera informację o IBU, więc w czym problem , wystarczy rzut oka.
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
              Przecież każda etykieta Pinty zawiera informację o IBU, więc w czym problem , wystarczy rzut oka.

              Jestem klientem jakich jest tysiące czy miliony, a nie garstką tych co "czytają zawartość IBU w kazdym piwie".
              Ile z tej większości wie co to jest IBU? Kupując porter, oczekuję portera, a nie goryczy
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                #22
                Większość pewnie nie ma o tym pojęcia, ale Ty becik, jako wieloletni forumowicz, już wiesz, Pinty nie widzisz przecież po raz pierwszy .
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #23
                  Kontra również zawiera pełną, acz zwodniczą informację, że chłopaki bardzo lubią i cenią porter bałtycki, ale prezentują nam krok naprzód: Imperatora Bałtyckiego.

                  Dlaczego zwodniczą? Bo wymaga 2 rzeczy:
                  1. przeczytania całości tekstu, a nie tylko pierwszych słów
                  2. przeczytania ze zrozumieniem

                  Becik, możesz uważać, że to krok wstecz, a nie naprzód, ale informacja jest czytelna i nie możesz mieć pretensji do Pinty, że nie doczytałeś.

                  Edit: choć muszę przyznać, że zagrywka w stylu koncernowym: "bałtycki" implikuje w głowie dodatek "porter" - zatem na pewno "prostego klienta" wprowadzi w błąd.
                  Last edited by Marusia; 19-12-2013, 14:59.
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    #24
                    Ale to jest imperial baltic porter a nie baltic porter. Przymiotnik "imperial" tak samo jak w przypadku innych stylów pozwala na pewne odstępstwa. W Viva la wita też oszukali bo do witbiera dodali amerykański chmiel?

                    Comment

                    • Piktor
                      Senior
                      • 11-2011
                      • 109

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Kolor: piękna, pite wieczorem więc dla mnie była czarna i nieprzejrzysta [5]
                      Piana: ciemny beż, obfita, drobna, opada powoli, bardzo długo się utrzymuje, zosatje w szkle nawet już po wypiciu samego piwa [5]
                      Zapach: chmielowy zapaach w porterze baltyckim? jakas pomyłka, on dominuje ale na drugim planie czuć fajną porterową paloność i karmel [2.5]
                      Smak: Na pierwszy rzut idzie co? mocna, chmielowość i chmielowa gorycz. Nie jest tak intensywna jak w innych IPA-ach ale dominuje i razi ten cudowny porterowy smak który jest zgaszony goryczą. Z porterowości czuję fajną paloność, posmaki kawy, dość dobrze wyczuwalny typowy dla porterów miło oblepiający usta słodowo-kawowy posmak. I co z tego, tych smaków trzeba się doszukiwać za tą chmielową gorzkawością. Samo piwo bardzo pełne i treściwe. [2]
                      Wysycenie: bez zarzutu [5]
                      Opakowanie: Super, fajne etykieta, kapsel, sama buteleczka 0,33 bardzo zgrabna [5]
                      Uwagi: UWAGA, te piwo ocenialem w kategorii Portera Bałtyckiego. gdybym je ocenial jako np Black Ipa, uznałbym je za świetne.

                      Poczułem się oszukany i wykorzystany. Samo hasło rzucone przez browar - Porter Baltycki (PB), do czegoś zobowiązuje. Styl to styl, tego się nie zmienia. Dodanie nazwy Imperator i zachmielenie piwa to juz nie jest wariacja nt PB tylko jest to zupełnie inny gatunek. Osobiście uwielbiam PB i czekałem na ten produkt Pinty z utęsknieniem. Gdy się pojawił, kupiłem od razu X butelek w cenie 8.80PLN mając nadzieję na porterową ucztę w święta. Co dostałem? Dostałem kolejną czapę chmielu, która zabija wszystkie smaki, również te porterowe. Czekając na wyrąbistego PB dostałem kolejną IPĘ. Panowie z Pinty, zepsuliście nasz skarb narodowy tym swoim chmieleniem, to nie jest żaden PB tylko zwyczajna Black IPA, zmieńcie nazwę, wtedy to piwo będzie bardzo dobrze ocenione.
                      Tak Porter Bałtycki nie smakuje
                      Zdjęcie będzie później

                      Moja ocena: [2.925]

                      Brak słów. Człowieku, na etykiecie tego piwa nigdzie nie jest napisane, że to jest porter bałtycki. Z przodu masz "porter imperialny", z tyłu informację o połączeniu z amerykańskimi chmielami i podane IBU - ale co Cię to obchodzi, oceniasz piwo w kategorii klasycznego porteru bałtyckiego, bo tak sobie wymyśliłeś i czujesz się oszukany. Nie wiem nawet, jak to skomentować. Byłoby to śmieszne, ale kiedy wychodzi z ust tak wieloletniego użytkownika tego forum, to jest niestety tylko smutne.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19165

                        #26
                        A ja muszę trochę się z Becikiem zgodzić. Po pierwsze IBU nie było znane do wczoraj, gdy zarówno na FB jak i tu zamieszono o tym informację. Wczoraj (albo jeszcze wcześniej) gdy Becik kupował to piwo nie miał o tym świadomości. W materiałach marketingowych do tego piwa Pintowcy posługują się słowem "bałtycki" na równi z obrazowym przedstawieniem morza. Nawet tak "wyrobiony piwnie" człowiek jak Becik miał prawo być wprowadzony w błąd.
                        Kiedy kilka lat temu ś.p. Simon prezentował amberowską interpretację stylu piwo było bardziej porterem niż innym piwem.
                        Last edited by e-prezes; 19-12-2013, 15:16.

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          #27
                          E-prezesie, ale na kontrze jest wyraźna informacja, że to nie jest porter bałtycki, a co do reszty patrz mój post z 14:57
                          Last edited by Marusia; 19-12-2013, 15:30.
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                            Większość pewnie nie ma o tym pojęcia, ale Ty becik, jako wieloletni forumowicz, już wiesz, Pinty nie widzisz przecież po raz pierwszy .
                            Może i wieloletni ale nigdy nie doszukuję się IBU w każdym piwie

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piktor Wyświetlenie odpowiedzi
                            Brak słów. Człowieku, na etykiecie tego piwa nigdzie nie jest napisane, że to jest porter bałtycki. Z przodu masz "porter imperialny", z tyłu informację o połączeniu z amerykańskimi chmielami i podane IBU - ale co Cię to obchodzi, oceniasz piwo w kategorii klasycznego porteru bałtyckiego, bo tak sobie wymyśliłeś i czujesz się oszukany. Nie wiem nawet, jak to skomentować. Byłoby to śmieszne, ale kiedy wychodzi z ust tak wieloletniego użytkownika tego forum, to jest niestety tylko smutne.
                            Na piwo czekalem słyszawszy wcześniej wieści, że PINTA wypuści wariację PB, do łba by mi nie przyszło, że z tej wariacji wyjdzie ciemna IPA. Sama sugestia producenta o porterze bałtyckim byla dla mnie jednoznaczna, wtedy o IBU nic nie wiedziałem. Zresztą pisalem już, że dla mnie imperialny znaczy ekstraktywniejszy, a nie zachmielony. Zobaczyłem w sklepie, kupiłem, w domu podczas picia dokładnie poczytałem i to wszystko.
                            Nie należę do tych osób, które nim kupią piwo czytają wszystko drobnym maczkiem co jest napisane, bo nie mam na to czasu. I przestań mi tu imputować, że coś sobie wymyśliłem, odebrałem tylko garśc info jakie miałem przed jego zakupem i tyle.
                            Samo piwo jako piwo jest bardzo smaczne, ale jak pisałem wcześniej, niech nie powołują się na PB tylko napiszą, że puszczaja RIS-a czy cholera wie co jeszcze.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              #29
                              Samo piwo jako piwo jest bardzo smaczne, ale jak pisałem wcześniej, niech nie powołują się na PB tylko napiszą, że puszczaja RIS-a czy cholera wie co jeszcze.
                              Czyli jak powinni to piwo nazwać? RIS odpada bo to dolna fermentacja.

                              Comment

                              • e-prezes
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 19165

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                                E-prezesie, ale na kontrze jest wyraźna informacja, że to nie jest porter bałtycki, a co do reszty patrz mój post z 14:57
                                Rozumiem zatem, że dokładnie oglądasz każde piwo przed zakupem? W sklepie samoobsługowym nie stanowi to problemu, ale w specjalistycznych, gdzie pojawił się IB nie zawsze są takie możliwości. Bazuje się na informacjach pozyskanych wcześniej. W nich nie było mowy o przechmieleniu.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎