Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Imperator Bałtycki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chemmobile
    Senior
    • 03-2009
    • 2168

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
    Zresztą pisalem już, że dla mnie imperialny znaczy ekstraktywniejszy, a nie zachmielony.
    Ha, też tak odbieram przymiotnik "imperialny". A większe chmielenie ma równoważyć wyższy ekstrakt, a nie być wartością samą w sobie. Inaczej schodzimy do poziomu piwa z sokiem. Każdy gatunek może smakować tak samo, to tylko kwestia ilości dodanego soku.
    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19165

      #32
      Tyle, że porter bałtycki graniczne ma IBU na poziomie 40 i 22 blg. Wzrost blg o kilka stopni nie uzasadnia aż takiego przegięcia z IBU. Mam wrażenie, że chodziło o pokonanie granicy 100 IBU.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #33
        Zresztą, nazwa porter Imperialny jednoznacznie mi sie kojarzy z Imperialnym Porterem robionym na rosyjski rynek wiek temu, kóre były bałtyckimi porterami, niech nikt mi więc nikt nie wciska kitów, że nazwa Imperator sugeruje chmielowisko a nie klasyką gatunku - czyli Imperialnego. Zreszta nazwa amberowskiego też jest chyba dośc wymowna.
        Interpretacja imperium/Imperator jak widac obecnie ma wiele znaczeń.

        Druga sprawa co do opisów na ertykiecie, ile z Was czyta skład, opisy, etc kupowanych wedlin, nabiałów, slodyczy, napojów gazowanych etc.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Latarnik
          Premium Lamplighter
          • 06-2004
          • 4996

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          UWAGA, te piwo ocenialem w kategorii Portera Bałtyckiego.
          I wlasnie dlatego Twoja ocena powinna zostac anulowana, bo mimo tego, ze w trakcie picia doczytales co pijesz to i tak oceniles wg swojego widzimisie.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi

          Druga sprawa co do opisów na ertykiecie, ile z Was czyta skład, opisy, etc kupowanych wedlin, nabiałów, slodyczy, napojów gazowanych etc.
          Ja zawsze
          Last edited by Latarnik; 19-12-2013, 16:02.
          5400 kapsli z wypitych piw
          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            Tyle, że porter bałtycki graniczne ma IBU na poziomie 40 i 22 blg. Wzrost blg o kilka stopni nie uzasadnia aż takiego przegięcia z IBU. Mam wrażenie, że chodziło o pokonanie granicy 100 IBU.
            A co, będziesz Pintę poprawiał? . Przecież napisali, że to ich interpretacja. A że poszli, nie o pół kroku, tylko o 2 za daleko, to ich sprawa i tych, którzy piją.
            Teraz to dopiero Kopyr się zmobilizuje .

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
            ...Druga sprawa co do opisów na ertykiecie, ile z Was czyta skład, opisy, etc kupowanych wedlin, nabiałów, slodyczy, napojów gazowanych etc.
            To trzeba w sobie wypracować.
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
              Druga sprawa co do opisów na ertykiecie, ile z Was czyta skład, opisy, etc kupowanych wedlin, nabiałów, slodyczy, napojów gazowanych etc.
              W sumie ja...

              Comment

              • tomolek
                Hophead
                • 05-2006
                • 1752

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                Ja zawsze
                Ja też, może nie zawsze ale bardzo często.

                Trochę się z becikiem zgadzam a nawet trochę się nie zgadzam

                Jakbym się zafiksował na porter bałtycki to rzeczywiście mógłbym się rozczarować. Jest na to metoda - trzeba uważnie czytać forum, śledzić njusy na fejbuniu i takie tam.

                Z drugiej strony jak Ci piwo smakuje to w czym problem, chyba o to chodzi? Na bojkot już za późno

                Proponuję jeszcze inne rozwiązanie - lak, piwnica, za 15 lat na aukcje i wakacje na Karaibach
                www.ohbeautifulbeer.com

                www.mateuszdrozdowski.pl

                „Kwaśny Edi herbu Koreb

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  #38
                  Zresztą, nazwa porter Imperialny jednoznacznie mi sie kojarzy z Imperialnym Porterem robionym na rosyjski rynek wiek temu, kóre były bałtyckimi porterami
                  Nieprawda. To były piwa górnej femrentacji. Z resztą na carski dwór wysyłano kilka gatunków piwa począwszy od RISa a na regularnym brown porterze kończąc. Porter Bałtycki powstał później i był połaczeniem koncepcji RISa z nowymi metodami warzenia czyli właśnie lagerowaniem, drożdżami fermentującymi w dolnym zakresie temperatur itd.

                  Także to błędne skojarzenie. Przymiotnik imperial znaczy dosłownie "więcej wszystkiego". Więcej alkoholu, więcej ekstraktu, więcej chmielu...Każdy ma prawo zinterpretować takie piwo po swojemu.

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    Rozumiem zatem, że dokładnie oglądasz każde piwo przed zakupem?
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Druga sprawa co do opisów na ertykiecie, ile z Was czyta skład, opisy, etc kupowanych wedlin, nabiałów, slodyczy, napojów gazowanych etc.
                    Tak, oglądam i czytam od deski do deski, chyba, że kupuję parówki, to wolę nie wiedzieć W obecnych czasach absolutnie nie można sugerować się tylko nazwą.
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #40
                      Piwa nie miałem jeszcze w ręku i pewnie nie będę miał, jeśli więcej osób kupi takie ilości jak Becik , ale mam świadomość, że nie jest to zwykły porter, bo przeczytałem opis w wątku Pintowym na forum. Inna sprawa, że może powinno to być bardziej wyeksponowane na etykiecie.

                      Zresztą na razie były dwie oceny, z czego w jednej chmielenie jest określone jako dominujące, a w drugiej jako delikatne.
                      Last edited by żąleną; 19-12-2013, 17:06.

                      Comment

                      • Granik
                        Junior
                        • 08-2009
                        • 27

                        #41
                        A mi się udało zakupić dwie ostatnie butelki! dobrze, że sprzedaż była reglamentowana bo pan przede mną chciał wszystkie Jednak... zauważyłem w domu, że obie butelki różnią się trochę pojemnością...

                        Click image for larger version

Name:	IMG_5433.jpg
Views:	1
Size:	32,3 KB
ID:	2047435

                        niby nie ma o co bić piany, jednak przy tej ilości dostępnych butelek, małej zawartości butelki i jakości tego piwa nawet najmniejsza ilość jest znacząca

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                          I wlasnie dlatego Twoja ocena powinna zostac anulowana, bo mimo tego, ze w trakcie picia doczytales co pijesz to i tak oceniles wg swojego widzimisie.
                          Oceniłem piwo wg kategorii PORTER czyli takiej samej jak jest na browar biz. Porter to nie IPA, chmielu w takiej ilości nie powinno być.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nieprawda. To były piwa górnej femrentacji. Z resztą na carski dwór wysyłano kilka gatunków piwa począwszy od RISa a na regularnym brown porterze kończąc. Porter Bałtycki powstał później i był połaczeniem koncepcji RISa z nowymi metodami warzenia czyli właśnie lagerowaniem, drożdżami fermentującymi w dolnym zakresie temperatur itd.

                          Także to błędne skojarzenie. Przymiotnik imperial znaczy dosłownie "więcej wszystkiego". Więcej alkoholu, więcej ekstraktu, więcej chmielu...Każdy ma prawo zinterpretować takie piwo po swojemu.
                          I to zinterpretowalem po swojemu Porter Imperialny = Porter Bałtycki

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                          Tak, oglądam i czytam od deski do deski, chyba, że kupuję parówki, to wolę nie wiedzieć W obecnych czasach absolutnie nie można sugerować się tylko nazwą.
                          Mhmmm, juz to widzę Widzę, że wszyscy oprócz mnie na forum czytają skład, opowieści i inne opisy. Tyle, że w realu to trochę dziwnie wygląda bo prawie za każdym razem jak jestem np w dobrym sklepie z piwem i ktoś bierze rzadkie nie czyta a od razu wsadza do torby...

                          Oto oszust matrymonialny
                          Attached Files
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • Latarnik
                            Premium Lamplighter
                            • 06-2004
                            • 4996

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Granik Wyświetlenie odpowiedzi
                            niby nie ma o co bić piany, jednak przy tej ilości dostępnych butelek, małej zawartości butelki i jakości tego piwa nawet najmniejsza ilość jest znacząca
                            Jestes pesymista, optymista powiedzialby, ze w jednej dostal wiecej
                            5400 kapsli z wypitych piw
                            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                            Comment

                            • chemmobile
                              Senior
                              • 03-2009
                              • 2168

                              #44
                              W sumie to dzięki becik za recenzję. Mniejsza z tym, czy się z tobą zgadzam, ale ja również spodziewałem się ciężkiego i gęstego portera. Jeżeli pintowa interpretacja polega na zachmieleniu tak ekstraktywnego lagera, to szkoda marnować moje pieniądze i czas na szukanie tego piwa. Przechmielanie na amerykańską modłę każdego stylu staje się już nudne i monotonne. Jak przyprawianie wszystkiego toną vegety/kucharka.
                              Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                              Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                              Comment

                              • Latarnik
                                Premium Lamplighter
                                • 06-2004
                                • 4996

                                #45
                                W sumie to ja rozumiem ludzi z Pinty.
                                Jest w kraju kilka dobrych porterow, a bylo jeszcze wiecej.
                                Wielu piwoszy pamieta smaki porterow, ktore byly wybitne.
                                Po co maja ryzykowac porownywanie ich piwa do innych porterow: "ze jest prawie jak ..., albo przypomina ... itd."
                                Uwarzyli swoje, dobre piwo i chwala im za to.
                                5400 kapsli z wypitych piw
                                874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                                "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                                https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                                Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                                https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎