Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Imperator Bałtycki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #46
    Aha, jeszcze jedna rzecz dla tych wszystkich mających uwagi do mnie że nie czytam dokładnie opisu i nie widziałem IBU

    Oto etykieta

    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
      Aha, jeszcze jedna rzecz dla tych wszystkich mających uwagi do mnie że nie czytam dokładnie opisu i nie widziałem IBU

      Oto etykieta

      http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=50985
      Za ciemna, ale IBU jak we wszystkich Pintach, w tym samym miejscu.
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • Latarnik
        Premium Lamplighter
        • 06-2004
        • 4996

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
        Aha, jeszcze jedna rzecz dla tych wszystkich mających uwagi do mnie że nie czytam dokładnie opisu i nie widziałem IBU
        Nie przeszkodzilo Ci to jednak napisac wczesniej:

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
        Zobaczyłem w sklepie, kupiłem, w domu podczas picia dokładnie poczytałem i to wszystko.
        Najwazniejsze, ze Ci smakowalo.
        5400 kapsli z wypitych piw
        874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
        "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
        https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
        Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
        https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
          Za ciemna, ale IBU jak we wszystkich Pintach, w tym samym miejscu.
          Drobnym druczkiem, nie przesadzajmy już bo popadniemy w skrajności.
          Jedyne co w sklepie na szybko wyczytałem to napis po lewej stronie: "Porter Bałtycki" ale już dalej nic nie czytałem bo sądziłem, że to jest PB, a nie wariacja.

          Jeszcze jedna rzecz, Pintowcy na etykitach daja flagi państw skąd pochodzi dane piwo, jest flaga Polski, co to sugeruje? Jakiegos nachmielona dzordża czy Portera Bałtyckiego?
          Od kiedy piwa pochodzące z Polski maja takie nachmielenie i to do tego z zamorskich surowców? To tak teraz wygląda piwo z polskimi korzeniami?
          Last edited by becik; 19-12-2013, 18:40.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • magiczek91
            Member
            • 10-2013
            • 34

            #50
            @Becik:Nie wiedziałeś czym będzie imperator, wgl się tym nie interesowałeś i przypadkiem trafiłeś tak limitowane i rozchwytywane piwo w sklepie licząc, że to będzie porter? aha .... szczęściarz

            imo przy tej ilości dostępnych porterów to był dobry ruch ze strony pinty uwarzyć coś takiego
            Last edited by magiczek91; 19-12-2013, 18:51.

            Comment

            • Latarnik
              Premium Lamplighter
              • 06-2004
              • 4996

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
              Od kiedy piwa pochodzące z Polski maja takie nachmielenie i to do tego z zamorskich surowców? To tak teraz wygląda piwo z polskimi korzeniami?
              Od teraz juz takie sa, a Ty brales udzial w epokowym wydarzeniu, czyli tworzeniu nowej historii polskich piw
              5400 kapsli z wypitych piw
              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

              Comment

              • Promil03
                Senior
                • 10-2007
                • 2833

                #52
                Wy lepiej napiszcie gdzie na śląsku to piwo można kupić?

                Comment

                • Gringo
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 2151

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wy lepiej napiszcie gdzie na śląsku to piwo można kupić?
                  U Tomka w Tychach, ale spiesz się...

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    #54
                    Punktem wyjścia był porter bałtycki czyli flaga ok.
                    Pozostaje interpretacja słowa Imperialny
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • chemmobile
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 2168

                      #55
                      I mam wrażenie, że jest tu jakieś ciśnienie na forum, aby tylko jedna interpretacja była politycznie poprawna. Becik miał "nieszczęście" w nią nie trafić
                      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                      Comment

                      • grzeber
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 2867

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Drobnym druczkiem, nie przesadzajmy już bo popadniemy w skrajności.
                        Jedyne co w sklepie na szybko wyczytałem to napis po lewej stronie: "Porter Bałtycki" ale już dalej nic nie czytałem bo sądziłem, że to jest PB, a nie wariacja.

                        Jeszcze jedna rzecz, Pintowcy na etykitach daja flagi państw skąd pochodzi dane piwo, jest flaga Polski, co to sugeruje? Jakiegos nachmielona dzordża czy Portera Bałtyckiego?
                        Od kiedy piwa pochodzące z Polski maja takie nachmielenie i to do tego z zamorskich surowców? To tak teraz wygląda piwo z polskimi korzeniami?
                        W pełni zgadzam się z becikiem odnośnie niejasnego opisu na etykiecie. W moim mniemaniu flaga oraz tekst:

                        "Porter Bałtycki - ciemny, mocny lager to piwowarski skarb Polski. W klasycznej wersji - o ekstrakcie ok 20°Plato - warzony jest z powodzeniem przez kilka polskich browarów. Jako PINTA doceniamy wartość Porteru Bałtyckiego ale po swojemu robimy krok naprzód. Przygotowaliśmy Imperatora Bałtyckiego - giganta ze słodu i chmielu."


                        Sugeruje, że piwo jest bardziej w stylu porteru bałtyckiego niż jakichkolwiek innych. IBU na skanie nie widać. Analogicznie, każdy browar może napisać, że robi krok na przód i przygotowuje porter bałtycki po swojemu po czym dodać do niego np. miodu, maliny, czosnku czy czego tylko dusza zapragnie.
                        pozdrawiam
                        www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                        Comment

                        • Piktor
                          Senior
                          • 11-2011
                          • 109

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                          W pełni zgadzam się z becikiem odnośnie niejasnego opisu na etykiecie. W moim mniemaniu flaga oraz tekst:

                          "Porter Bałtycki - ciemny, mocny lager to piwowarski skarb Polski. W klasycznej wersji - o ekstrakcie ok 20°Plato - warzony jest z powodzeniem przez kilka polskich browarów. Jako PINTA doceniamy wartość Porteru Bałtyckiego ale po swojemu robimy krok naprzód. Przygotowaliśmy Imperatora Bałtyckiego - giganta ze słodu i chmielu."


                          Sugeruje, że piwo jest bardziej w stylu porteru bałtyckiego niż jakichkolwiek innych. IBU na skanie nie widać. Analogicznie, każdy browar może napisać, że robi krok na przód i przygotowuje porter bałtycki po swojemu po czym dodać do niego np. miodu, maliny, czosnku czy czego tylko dusza zapragnie.
                          Napisali, że jest chmiel? Napisali. Ba, nawet napisali, że ze Stanów. Więc nie, nie ma tu takiej analogii.

                          Nigdzie nie ma informacji, że to jest porter bałtycki, a słowo imperialny nie ma żadnej jednoznacznej interpretacji, więc wiecie, co możecie zrobić misiowi. Uparte ocenianie tego piwa w kategorii klasycznego porteru bałtyckiego, jechanie za to, że się od niego różni i zwalanie winy za własną nieumiejętność czytania ze zrozumieniem na producenta jest moim zdaniem maksymalnie dziecinne. A mówienie o oszukaniu i wykorzystaniu - zwyczajnie idiotyczne i nic tego nie zmieni.

                          Comment

                          • noodles
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 700

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Promil03 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Wy lepiej napiszcie gdzie na śląsku to piwo można kupić?

                            Jutro w sklepie Piwomania w Bytomiu ma być dostawa Imperatora. Nie wiadomo tylko czy przyjedzie rano czy w południe.
                            Moja kolekcja podstawek

                            Comment

                            • Szakali
                              Senior
                              • 08-2013
                              • 572

                              #59
                              Ja dziś w Tychach w "Świecie Piwa" na osiedlu B kupiłem jedną buteleczkę za lekko ponad 8 zł Sprzedawca powiedział , że i tak nie sprzedał by więcej niż jedną bo ma ich naprawdę malutko ...
                              Bardzo ciekaw jestem jak to piwo wypadnie , degustację zostawię sobie na wigilię bądz sylwestra .

                              Comment

                              • fuliano
                                Senior
                                • 07-2010
                                • 1825

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
                                degustację zostawię sobie na wigilię bądz sylwestra .
                                Oczywiście przynajmniej przyszłego roku?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎