Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kolejny browar pożycza materiały bez zgody :-(

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • beny
    Senior
    • 03-2001
    • 984

    Kolejny browar pożycza materiały bez zgody :-(

    Witam

    Właśnie przyglądam się nowej witrynie browaru BG i co widze ?
    Moje etykiety wykorzystane bez zgody ani żadnej informacji skąd pochodzą :-(
    Link na stronie browaru:

    u mnie:


    Przyzwyczaiłem sie już do takich zachowań po tym jak browar Konstancin pożyczył sobie przerobiony przeze mnie tekst na (podstawie książek o tematyce piwnej) o histori piwa

    Link na stronie browaru:
    Cena domeny: 6500 PLN (do negocjacji). Oferta sprzedaży znajduje się w serwisie AfterMarket.pl, największej giełdzie domen internetowych w Polsce.

    u mnie:
    Do you collect beer labels ? Please contact with me ! I have lot of them to trade.In my page you can find another interesting thing about beer and beer labels.


    Zreszta taka praktyka nie jest modna tylko u nas w kraju
    Link na stronie jugosławiańskiej:

    u mnie:
    artykuł przedstawiający hisorię polskich etykiet piwnych


    Takich przykładów pewnie mozna by mnożyć bez liku :-(

    Z jednej strony to miło, ze ktoś odwiedza moją stronę pomimo faktu, że od kilku lat nie była praktycznie aktualizowana, ale zdrugiej strony jednak szkoda, że nikt nie zadał sobie trudu i nie zapytał czy może używać na swoich stronach nie swoich materiałów
    Z piwnym pozdrowieniem
    Radosław Kwiecień

    http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    #2
    Bardzo ładnie to ująłeś - pożycza ...
    A gdzie prawa autorskie ???
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

    Comment

    • darek99
      Senior
      • 04-2002
      • 2147

      #3
      Strona Radka.

      Strona Radka od początku nie była aktualizowana, stwarza wrażenie "wymarłej", tak jakby właściciel zapomniał że ma jakąś stronę, może ludzie podchodzą do Twojej strony w ten sam sposób jak do porzuconego samochodu, każdy bierze sobie to co mu jest potrzebne wychodząć z założenia że samochód jest bez właściciela
      Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
      Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
      skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
      Epikur z Samos.

      Comment

      • beny
        Senior
        • 03-2001
        • 984

        #4
        no tak co kraj to obyczaj
        Z piwnym pozdrowieniem
        Radosław Kwiecień

        http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23791

          #5
          jaka była reakcje tychże, na Twoją prośbę o usunięcie swoich materiałów z ich stron?
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • celt_birofil
            † 2017 Piwosz w Raju
            • 09-2001
            • 4469

            #6
            beny napisał(a)
            no tak co kraj to obyczaj
            Raczej "A to Polska własnie... "
            Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #7
              Re: Strona Radka.

              darek99 napisal/a
              Strona Radka od początku nie była aktualizowana, stwarza wrażenie "wymarłej", tak jakby właściciel zapomniał że ma jakąś stronę, może ludzie podchodzą do Twojej strony w ten sam sposób jak do porzuconego samochodu, każdy bierze sobie to co mu jest potrzebne wychodząć z założenia że samochód jest bez właściciela
              Własność jest włąsnością niezaleznie od tego, czy właściciel o nią dba, czy nie.

              A opisane na początku działanie jest kradzieżą, żeby to tak nazwać po imieniu.

              Ja w podobnej sytuacji wymusiłem na "pożyczkobiorcy" zamieszczenie stosownej informacji.
              Last edited by Krzysiu; 05-08-2002, 09:16.

              Comment

              • Simon
                † 1964-2008 Piwosz w Raju
                • 02-2001
                • 993

                #8
                Nie rozumiem:
                Etykiety są własnością browaru, niezależnie od obecnego właściciela.
                A zatem każdy browar ma prawo do ich publikowania - z drugiej strony - czy publikujący ma prawo do publikowania etykiet bez zgody własciciela ?
                Prawo autorskie - prawo właściciela. Czy kupując "Pana Tadeusza" w księgarni nabieramy jednocześnie prawa do publikowania jego fragmentów np w internecie ?
                Simon

                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #9
                  Coś w tym jest. Może mamy na forum jakiegoś prawnika, który to rozstrzygnie.
                  Last edited by adam16; 05-08-2002, 14:11.
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • celt_birofil
                    † 2017 Piwosz w Raju
                    • 09-2001
                    • 4469

                    #10
                    Szybciej znalazłby się wśród nas piwowar, albo informatyk...
                    A tak poważnie, Simon ma rację. Co innego byłoby, gdyby BG zrobił podstronę "Historia browarnictwa na Górnym Śląsku" i zamieścił tam etykiety np. Browaru w Tychach...
                    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                    Comment

                    • beny
                      Senior
                      • 03-2001
                      • 984

                      #11
                      Ale czy posiada prawo do publikowania etykiet nie będących na stanie browaru, posiadających pewne cechy pozwalające na jednoznacznie określenie źródła pochodzenia etykiet (charakterystyczna poplamiona zielona etykieta Einfachbier) z mojego zbioru ???
                      Z piwnym pozdrowieniem
                      Radosław Kwiecień

                      http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                      Comment

                      • adam16
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 9865

                        #12
                        Co by o tym nie myśleć to stoisz chyba na przegranej pozycji. Z drugiej strony powinni zamieścić informację skąd mają te etykiety - tak nakazywałoby dobre wychowanie.
                        Browar Hajduki.
                        adam16@browar.biz
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                        Comment

                        • beny
                          Senior
                          • 03-2001
                          • 984

                          #13
                          Simon napisał(a)
                          Nie rozumiem:
                          Etykiety są własnością browaru, niezależnie od obecnego właściciela.
                          A zatem każdy browar ma prawo do ich publikowania - z drugiej strony - czy publikujący ma prawo do publikowania etykiet bez zgody własciciela ?
                          Czyli np jestem artystą malarzem, sprzedaje swój obraz za grube pieniądze do muzeum, a gdy muzeum chce wydać folder z "moim" obrazem nie pozwalam bo to obraz namalowany przez ze mnie a nie ich ???????

                          Obraz jest mój niezależnie od obecnego właściciela ??????
                          A zatem każdy ma prawo do reprodukowania go ?????


                          Chyba jednak nie !
                          Z piwnym pozdrowieniem
                          Radosław Kwiecień

                          http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                          Comment

                          • adam16
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 9865

                            #14
                            No cóż, wraz z nabyciem obrazu nie dostaniesz na niego praw autorskich. Obraz jest twój, ale prawa autorskie należą do twórcy - tak to widzę.
                            Browar Hajduki.
                            adam16@browar.biz
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                            Comment

                            • darek99
                              Senior
                              • 04-2002
                              • 2147

                              #15
                              etykiety

                              Ja podchodzę do tego trochę łagodniej, etykiety nie zostały skradzione lecz skopiowane ,nazywa się to "ściągnięte z sieci", jest to powszechnie stosowane, i każdy kto ma stronę musi się z tym liczyć, jeśli chce tego uniknąć to jest na to sposób- schować etykiety do wersalki i usiąść na niej , a widzę w tym wszystkim i dobrą stronę , w browarach pojawili się ludzie którzy zainteresowali się historią zakładów w których pracują, czego nie było przez kilkadziesiąt lat, a to dobrze wróży dla kolekcjonerów. Mogli poprosić Radka o zgodę, ale widocznie zapomnieli , ale sam pomysł wykorzystania staroci dla ozdobienia strony browaru jest jak najbardziej trafny.
                              Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                              Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                              skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                              Epikur z Samos.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎