Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan, Cymbopogon

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Artezan, Cymbopogon

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4568

    #2
    Ło matko, a cóż to za nazwa??

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Ty nie pijesz mocnych alkoholi ale wtajemniczeni wiedzą co to przedgon, gon i pogon

      Comment

      • Livres
        Senior
        • 04-2012
        • 324

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
        Ło matko, a cóż to za nazwa??

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4568

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
          Ty nie pijesz mocnych alkoholi ale wtajemniczeni wiedzą co to przedgon, gon i pogon
          No masz rację nie piję. Ale coś słyszałem o samogonie, więc sumując z tym co podrzucił Livres domyślam się, że będzie to niezły zajzajer z trawą cytrynową. Dziś wizytuję PDSL, więc może uda się spróbować.

          Comment

          • kiszot
            Senior
            • 08-2001
            • 8081

            #6
            A ja glupi myslalem,ze to uklon w strone Pogonii Szczecin
            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
            So von Natur, Natur in alter Weise,
            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

            Comment

            • Seta
              Piję piwo
              • 10-2002
              • 6964

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: mętne złoto [4.5]
              Piana: średnio intensywna, średnio trwała i średnio osadza się na szkle : [3.5]
              Zapach: dominuje jednoznaczne mango, w tle nieco ziół i żywicy [4]
              Smak: wow! bananowa podbudowa, po chwili długatrwała limonka wykończona delikatną goryczką nieco owocową w finiszu; całość świetnie ułożona; pijalność olbrzymia [5]
              Wysycenie: idealne! [5]
              Opakowanie: brak [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.4]
              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Żółty, mętny. Już 'słoneczna' barwa zapowiada piwo na upalny dzień. [5]
                Piana: Drobna, gęsta i całkiem obfita. Bardzo ładnie krążkuje na szkle. Trwałość dobra. [4.5]
                Zapach: Intensywny, charakterystyczny aromat trawy cytrynowej niespotykany dotąd w żadnym piwie, które próbowałem. Do tego lekka ziołowość. Nut chmielu z Nowej Zelandii nie wyczułem. [4.5]
                Smak: Pełne w smaku, lekko kwaskowe i delikatnie cierpkie, a przez to rewelacyjnie orzeźwiające. Czuć lekkość nadawaną przez słód pszeniczny. Goryczka z nowozelandzkiego chmielu niespecjalnie wyczuwalna i to trawa cytrynowa decyduje o charakterze piwa. Ciekawostką jest, że nawet pite we względnie wysokiej temperaturze nie straciło nic ze swego uroku, a wręcz przeciwnie, stało się gładkie i jedwabiste (zapewne przez większą pienistość). [4.5]
                Wysycenie: Nie obraziłbym się gdyby było jeszcze większe. [4]
                Opakowanie: Nazwa oryginalna i zaskakująca. Do tego świetny projekt laueratki ostatniej edycji Konkursu Etykiet Domowych, który odbył się w ramach WFDP. Kasia ma projektować kolejne grafiki artezanowych piw, co dobrze rokuje. [5]
                Uwagi: Bardzo dobrze orzeźwiające piwo, jak znalazł na upały które nie wiadomo czy przyjdą latem, wiosną, jesienią i czy w ogóle przyjdą

                Moja ocena: [4.525]
                Attached Files
                Last edited by docent; 07-01-2014, 17:48.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • kloss
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 2526

                  #9
                  Dla mnie smakuje jak sympatyczny witbir, co stwierdziłem nie mając pojęcia o trawie cytrynowej i nowozelandzkim chmielu, ale mając pojęcie i tak nie zmieniam zdania.

                  Comment

                  • Kalianna
                    Member
                    • 08-2013
                    • 41

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Słomkowe, mętne [4.5]
                    Piana: Biała, dość obfita, pozostaje do końca [5]
                    Zapach: Jak dla mnie nieco za delikatny, specjalnie powstrzymałam się z oceną, żeby powąchać innego dnia w innych okolicznościach [3.5]
                    Smak: Nie wyczuwałam charakterów pszenicznych, posmak raczej świeżo wyciśniętej cytryny, niesamowicie wręcz pijalne [4.5]
                    Wysycenie: Odpowiednie [4.5]
                    Opakowanie: Nazwa trudna do zapamiętania, ale przy odpowiednich skojarzeniach słownych daje radę fajna etykietka [4.5]
                    Uwagi: Miałam problem z oceną piwa, dlatego musiałam spróbować ponownie i doszłam do wniosku, że nie każde piwo musi wypalać kubki smakowe i pachnieć jak perfumeria.
                    Dość niski ekstrakt sprawia, że jest lekkie i orzeźwiające - w upalny dzień myślę, że na 1 piwie bym nie skończyła

                    Moja ocena: [4.2]
                    Respect beer.

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      #11
                      Bardzo orzeźwiające, świeże i łatwe do picia ale w maju, nie styczniu

                      Aromat egzotyki (pewnie trawy) jest ale zbyt świeżo mam w pamięci Dim Sum Mikkellera aby artezanowym się równie zachwycać.

                      Comment

                      • Derbeth
                        Senior
                        • 04-2013
                        • 337

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: bardzo jasny, zmętniony [4.5]
                        Piana: nikła, dobrze oblepia szkło, ale jak na pszeniczniaka zaskakująco mała [3]
                        Zapach: cytryna, trochę owoców tropikalnych [4.5]
                        Smak: pszenica, drożdże, cytrusy; raczej wytrawne, goryczka niska, ale wyczuwalna; nie podoba mi się jedynie uczucie w ustach - dla mnie piwo jest szorstkie i ściągające; ogólnie jednak jest dobrze [4.5]
                        Wysycenie: średnie, ok [4.5]
                        Opakowanie: ciężko mi ocenić, bo piłem lane; etykieta niezbyt mi się podoba, więc nie dam "maksa" [4]
                        Uwagi: Dobre piwo, chętnie do niego wrócę.

                        Moja ocena: [4.325]

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          #13
                          Lekki offik sorki ale tylko zapytam: pisząc o ecie macie na myśli graficzną plakietkę na nalewaka ? Piwo chyba nie jest butelkowane a nie wydaje mi się żeby Artezany pokusiły się o jakąś "moherozrywną" etę na kega.
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            #14
                            Dobre, choć mam wrażenie, że piłem już jakieś zwietrzałe, bo bukiet był zdecydowanie za słaby jak dla mnie. W smaku lajtowy witek w sam raz na lato.

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              #15
                              Bardzo orzeźwiające piwo, lekkie, pijalne, zupełnie inne od American Wheatów, które serwują nam pozostałe polskie browary - inne interpretacje mocno przypominają APA, to piwo żyje absolutnie własnym życiem. W aromacie cytryna, lekki cytrus i zioła. Charakter chmielu raczej schowany. W smaku rześka cytrynowość, kwaskowość od pszenicy najpewniej i bardzo umiarkowana goryczka. Jak ktoś szuka czegoś wytrawnie orzeźwiającego na upały niekoniecznie mocno goryczkowego to piwo Artezanów jest rewelacyjne.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎