Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec MAFIA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #16
    wybór

    pewnych piw z zasady nie tykam, wiec jeśli rzeczywiście jest wybór taki jak ostatnio w Loch Ness czyli Heineken albo Warka Strong (be ) ewentualnie słodka cola lub woda mineralna to muszę obejść się bez piwa.

    Comment

    • darek99
      Senior
      • 04-2002
      • 2147

      #17
      BIG PROBLEM.

      Facet - faktycznie mas problem, z tego co wyczytałem to gustujesz w bardzo wyszukanym piwie, skoro jeśli nie ma Twojego ulubionego pijesz wodę , zdradz tajemnicę z jakiego browaru pijesz piwa, może z Krakowskiego?
      Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
      Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
      skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
      Epikur z Samos.

      Comment

      • And69
        Senior
        • 06-2002
        • 1487

        #18
        Jeśli miałbym do wyboru wypić piwo lub wodę napewno wybrałbym piwo ( choćbym go nielubił ). Piwo to zawsze piwo

        Comment

        • szarpik
          Senior
          • 02-2002
          • 676

          #19
          Prezes napisał tylko że nie lubi Żywca czemu się wcale nie dziwię , bo akurat Żywiec jest piwem bardzo niewyszukanym. Chodzi tu oto , że juz niedługo oprócz Żywca , Lecha i Warki każde inne piwo może okazać się wyszukanym i to jest własnie problem.
          ps. Wiadomo że to ludzie piją w knajpach Żywca ale jak cieżko znależć inną to trudno wogóle nie pić piwa. Żywiec po prostu przejął lokale w najbardziej atrakcyjnych punktach miast i dla tego spożycie tego paskudnego biru jest wysokie
          WWW.EKSTRAKLASA.NET

          Comment

          • And69
            Senior
            • 06-2002
            • 1487

            #20
            Nie tylko , zobacz co się dzieje w sklepach , jak się sprzedaje Żywiec . Więc nie mówmy że ludzie piją go bo nie ma nic innego .

            Comment

            • darek99
              Senior
              • 04-2002
              • 2147

              #21
              Żywiec.

              And69 napisal/a
              Nie tylko , zobacz co się dzieje w sklepach , jak się sprzedaje Żywiec . Więc nie mówmy że ludzie piją go bo nie ma nic innego .
              To prawda, w sklepach Żywiec nie jest "monopolistą" a piwo z tego browaru ma bardzo dużą popularność, przynajmniej jest tak w markecie na Ursynowie, najlepsze branie ma Królewskie, Żywiec, Warka druga grupa piw które mają branie to piwa atrakcyjne cenowo, nieraz widziałem ludzi których nie interesuję z którego browaru jest piwo , marka piwa tylko cena, im tańsze tym lepiej się sprzedaje.
              Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
              Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
              skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
              Epikur z Samos.

              Comment

              • kangurpl
                Senior
                • 03-2002
                • 2660

                #22
                Kudłaty napisal/a

                To prawda ja już się kilka razy przekonałem , że leją coś innego. Zamiast Broka naprzykład lali Warkę , okazało się dopiero po tym jak poprosiłem o kapslocha. Pani powiedziała że Warka jest tańsza i jakoś tak
                Przecież to kryminał i należy tępić takie przypadki.
                PIH na pewno by się tym zainteresował.
                Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                Comment

                • Simon
                  † 1964-2008 Piwosz w Raju
                  • 02-2001
                  • 993

                  #23
                  Ależ jest to bardzo częsta praktyka. Zajrzyjcie czasami pod bar i sprawdźcie jakie logo widnieje na kegu, niekoniecznie na kapsel.
                  Są też browary, czy też raczej rozlewnie, które leją do cudzych kegów, zwłaszcza jeśli są to droższe piwa.
                  Zabezpieczeniem przed ww praktykami są właśnie umowy wyłącznościowe. W takich przypadkach umowy zabezpieczone są możliwością natychmiastowego jej zerwania przez browar a właściciel lokalu zobligowany jest do zwrotu wydatkowanych przez browar kwot.
                  Simon

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19159

                    #24
                    wyszukane piwa

                    co do moich piwnych preferencji to lubie ciemne, niekoniecznie lekkie i koniecznie nie słodkie . z lanych w Krakowie nie ma dużego wyboru orter Żywca lub zagraniczne za 9-11 zł, ewentualnie butelkowe (tylko zagraniczne) w równie absurdalnych cenach. lubię także Palma, niestety z mojej ulubionej (niegdyś) knajpy - Oldsmobile Pub - wycofano go zastępując Warką Strong tłumacząc, że należy wspierać polskie browary zresztą dla nich Warka Strong smakuje podobnie jak Palm, zgroza! najbardziej ubawiło mnie, że w Morskim Oku (to taka knajpa w góralskim wystroju) nie ma Tatry, które (Pils) czasem pijam. z jasnych pełnych przypada mi najbardziej Rycerskie Mocne. warunkowo jestem w stanie wypić inne nie wymienione, byle spoza grupy Żywiec SA

                    Comment

                    • nawyk
                      Member
                      • 07-2002
                      • 64

                      #25
                      Re: wyszukane piwa

                      e-prezes napisał(a)
                      [...] najbardziej ubawiło mnie, że w Morskim Oku (to taka knajpa w góralskim wystroju) nie ma Tatry, które (Pils) czasem pijam. z jasnych pełnych przypada mi najbardziej Rycerskie Mocne. warunkowo jestem w stanie wypić inne nie wymienione, byle spoza grupy Żywiec SA
                      No ale Tatra Pils pochodzi z grupy Żywiec
                      Przed mafią nie uciekniesz...
                      Jak się nie ma, to się lubi wszystko...

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        #26
                        Re: Re: wyszukane piwa

                        nawyk napisal/a
                        No ale Tatra Pils pochodzi z grupy Żywiec
                        Przed mafią nie uciekniesz...
                        to jest tak, ze moi kumple mają problem z dostaniem dla mnie piwa, więc umyślili sobie, iż będą mi kupować Tatrę, bo widzieli jak kiedyś ją wypiłem. poza tym nie ja chciałem iść do Morskiego Oka! niestety zwolennicy Żywca mają w moim gronie znajomych zdecydowaną przewagę.

                        Comment

                        • darek99
                          Senior
                          • 04-2002
                          • 2147

                          #27
                          Musisz jednak przyznać że browary z tradycjami i długą bogatą historią mają branie, to nie przypadek że tak długo i dobrze trzymają się na rynku, za tymi browarami - Żywiec, Warszawa, Okocim, Tychy stoi kikusetletnia tradycja i bogata historia, nie zawsze te browary miały dobrą passę, były wzloty i upadki, ale to może nauczyło ich właścicieli jak przetrwać na rynku, a monopol wcale nie wymyślili obecni właściciele (dyrekcja) tych browarów, aby to udowodnić zamieszczam mapkę z roku 1930-go z uwczesnymi browarami i ilością produkcii piwa.
                          Attached Files
                          Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                          Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                          skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                          Epikur z Samos.

                          Comment

                          • pulas
                            Senior
                            • 08-2001
                            • 965

                            #28
                            Simon napisal/a
                            Czyli Żywiec daje najlepsze warunki - a zatem wspiera gastronomików.
                            Czyli jaki jest Żywiec ? Dobry czy " be" ?

                            Czy wydając na lokale, na drogi do nich sprzęt, materiały reklamowe, angażując się w ich promocję jakikolwiek Browar jest dobry czy zły ?
                            Jest to tzw. "psucie rynku". Ktoś daje dużo lepsze warunki niż pozostali, robiąc w ten sposób precedens. Od tego momentu zaczyna się spirala żądań. Żywiec może sobie pozwolić na dawanie drogich prezentów, małe browary nie. I nie jest to troska o gastronomika, tylko totalna walka o rynek. Właściciel lokalu "rozbestwiony" przez duże browary żąda tego samego od małych.
                            Dla mnie więc Żywiec jest "be"!
                            Last edited by pulas; 08-08-2002, 05:45.
                            pułaś
                            ---------------------------------
                            "(...)W kącikach flechtów wieczór już
                            Lśni jak porzeczka krwawa
                            Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
                            I między bajki wkładam"

                            Comment

                            • pulas
                              Senior
                              • 08-2001
                              • 965

                              #29
                              Re: wyszukane piwa

                              e-prezes napisal/a
                              warunkowo jestem w stanie wypić inne nie wymienione, byle spoza grupy Żywiec SA
                              Grupa Żywiec robi kilka niezłych piw. Rozumiem, że ze względów moralnych możesz ich nie pić, ale niektóre są warte polecenia. Ja np. bardzo polubiłem ostanio specjala z Elbląga.
                              Jeżeli chodzi zaś o Mafię z Żywca to taką sama mafią jest Carlsberg-Okocim, Brau Union i Kompania Piwowarska. Jeżeli bojkotować to wszystkie te grupy a nie wybiórczo tylko jedną.
                              pułaś
                              ---------------------------------
                              "(...)W kącikach flechtów wieczór już
                              Lśni jak porzeczka krwawa
                              Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
                              I między bajki wkładam"

                              Comment

                              • szostak
                                Gość
                                • 02-2002
                                • 1176

                                #30
                                Niestety, nie jesteśmy Niewmcami, którzy piją swoje lokalne piwa, a te z sąsiedniej gminy uważają za zagraniczne i będziemy skazani na żywce, warki, okocimie i inny szajs. 80 procent narodu to idioci (to nie moje stwierdzenie, lecz socjologów), którym reklama wmówi dokładnie wszystko. I gdy widzą reklamę żywca, to go kupują, nie bardzo wiedząc dlaczego właśnie to. Jedyny ratunek dla innych browarów w nas...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎