Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Libocký, Šebestián 13°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    Libocký, Šebestián 13°

    ciemna pszenica pita w tym nowopowstałym browarku.

    barwa:ciemne złoto
    piana: drobne pęcherzyki, wysoka, trwała
    zapach: słodowy, pszeniczny z bardzo silnym bananem
    smak: smaczny pszeniczny z silnym bananem i lekkim cynamonem, wysoce pijalne, mało drożdżowe, goryczka niska do średniej. Bardzo dobre piwo i chyba najlepsza pszenica jaką piłem w Czechach.

    Cena za duże 28, za małe coś koło 18-20Kc
    Attached Files
    LP
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    #2
    27.03.14 piliśmy Šebestána 13° na miejscu w browarku ale była to jak najbardziej jasna pszenica. Nie zakładam nowego wątku, jeśli Sibarh uzna, że jednak trzeba - proszę o rozdzielenie.
    Piwo barwy żółtej, jak malutki kurczak po wykluciu z jajka. Całkowicie mętne.
    Piana puszysta, jak krem, pęcherzyki prawie niezauważalne. Utrzymuje się grubym kożuchem z obręczą, na ściankach pozostają geste plamy.
    Pachnie przyjemnie, bananowo słodowo i owocowo.
    Choć treściwość nie wskazuje na 13° to piwo nie jest wodniste a kanony pszeniczne są jak najbardziej zachowane. Głównie banany, nuty cytrusowe, lekka słodowość. Pije się gładko i przyjemnie tym bardziej, że jak na pszenicę wysycenie jest niskie (co mi akurat nie przeszkadza).
    Podane w grubej wysokiej szklance firmowej z dużym uchem, jest też podkładka. Cena niezmiennie 28 kč.

    A tak wygląda:
    Attached Files

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Teraz jest ciemna pszenica

      Aromat - cierpkie owoce, trochę goździka
      Piana - wysoka, w miarę gęsta, trwała
      Barwa - brunatna, mętna, wpada w ciemny brąz
      Wysycenie - niskie, za niskie jak na styl
      Smak - wyraźny owocowy kwasek, w tle trochę dojrzałych owoców, ciut goryczki
      Treściwość - dość pełne

      Brakowało mi akcentów kontrujących owocową cierpokość a związanych z ciemną pszenicą (karmel czy lekka paloność od ciemnych słodów). Poza tym powinno być wyższe wysycenie.
      Pomimo wyraźnych niedociągnięć pije się dobrze
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎