Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan, Warmer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Artezan, Warmer

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Vortex
    Senior
    • 12-2011
    • 153

    #2
    Nowy Artezan został spróbowany i... no cóż wszechobecny diacetyl skutecznie przykrył wszystkie inne doznania zapachowo/smakowe. Zdecydowanie najgorsza pozycja z Artezana jaką piłem i zarazem wpadka jaka się dotychczas Artezanom nie przytrafiła. Mam nadzieję, że innym udało się dostać piwo bez skazy i będą je mogli ocenić.

    Comment

    • yoda79
      Senior
      • 01-2013
      • 861

      #3
      Jakże się cieszę, że nie jestem znawcą Nie wyczułem żadnego masła, dla mnie bardzo dobry porter. Jakby to powiedzieć... Wszystko w tym jest "porterowskie", kolor, zapach, smak. Smakowało

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #4
        Mnie to piwo rozczarowało. Nie ze względu na jakieś wady bo tych nie wyczułem. Po prostu jest wodniste, mało jest paloności porterowej i w ogóle smaku i aromatu. Generalnie płaskie.
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • Cannabee776i99
          Senior
          • 08-2009
          • 658

          #5
          Dla mnie zdecydowanie za słodkie. W smaku głównie wyróżniał się karmel.

          Comment

          • domelon
            Junior
            • 05-2010
            • 13

            #6
            Nie jestem ekspertem ale bardzo przyjemne piwo. Dobra pijalnosc. W smaku nuty czekoladowo kawowe. Lekki porterek :-) warto spróbować :-)
            Last edited by domelon; 13-01-2014, 08:53.

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Pod światło ciemnowiśniowy, klarowny. [5]
              Piana: W wersji z kranu drobna, gęsta, obfita. Paradoksalnie w wersji z pompy jest mniej zbita. Trwałość bardzo dobra. [4.5]
              Zapach: Początek to intensywny i przyjemny aromat czekolady, palonego słodu, kawy oraz karmelu. Niestety od połowy wyczuwalne zapachy acetonowo-rozpuszczalnikowe. Wersja z pompy miała wyraźniejszy karmel. [3.5]
              Smak: Pierwsze łyki to wrażenie pełni smaku o przyjemnym czekoladowym charakterze. Piwo jest zbalansowane, nie czuć ani zbytniej słodowości ani wyraźnej goryczki. W dodatku finisz jest lekki, nie zalegający i ma się chęć wziąć kolejny łyk. Niestety od połowy piwo staje się męczące poprzez swój alkoholowy charakter. W wersji z pompy piwo sprawiało wrażenie mniej treściwego, ale jego czekoladowy profil był utrzymany. [4]
              Wysycenie: Początkowo bez zastrzeżeń - jest średnie. Jednak mam wrażenie że w połowie piwo ulega rozgazowaniu. Wersja z pompy nasycenie bardzo niskie. [3.5]
              Opakowanie: Dobrze, że pomimo dostępności wyłącznie wersji beczkowej piwo uzyskało oprawę graficzną. [4]
              Uwagi: Gdyby nie rozpuszczalnikowe akcenty to piwo byłoby w porządku. A tak przyjemność z jego picia jest przede wszystkim w pierwszych łykach. Aha, i wersja z pompy moim zdaniem ustępuje wersji zwykłej.

              Moja ocena: [3.9]
              Attached Files
              Last edited by docent; 13-01-2014, 09:22.
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • Komar_Pafnucy
                Senior
                • 08-2005
                • 1114

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cannabee776i99 Wyświetlenie odpowiedzi
                Dla mnie zdecydowanie za słodkie. W smaku głównie wyróżniał się karmel.
                Miałem podobne odczucie. Piwo jest całkiem przyjemne, ale z całą pewnością rozmija się z moim wyobrażeniem robust portera.

                Multitap Crawl
                Multitap Crawl na Facebook

                "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                Comment

                • Kalianna
                  Member
                  • 08-2013
                  • 41

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemny, pod światło rubinowe przebłyski [4.5]
                  Piana: Drobna, gęsta, redukuje się do cienkiej obrączki, która zostaje do końca [4.5]
                  Zapach: Początkowo przyjemny kaowo-czekoladowy, potem zapach gdzieś ucieka [3.5]
                  Smak: Zamiast oczekiwanej aksamitności, treściwości i jednocześnie złożoności smaków, piwo jest jakby rozwodnione, płytkie w smaku. [3]
                  Wysycenie: Jakby rozgazowane, co w przypadku wersji z pompy jest zamierzone, ale nie w wersji beczkowej [3.5]
                  Opakowanie: "Etykieta" na kran ładna, sugeruje działanie rozgrzewające piwa [4]
                  Uwagi: Nie poczułam się ani rozgrzana, ani zachęcona do zamówienia kolejnego piwa.

                  Moja ocena: [3.475]
                  Respect beer.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: miedziany, lekko mętny, taki jest kolor"robust porter"? Piłem dwa krajowe, Hausta i Ursy, obydwa czarne jak smoła, no chyba, że to odmiana o barwie miedzianej [2]
                    Piana: nawet podczas nalewania istniała zdawkowo, podane z 0.5 cm kożuszkiem który to (kożuszek) błyskawicznie się teleportował nie wiadomo gdzie, po bokach zostało kilka drobnych pęcherzy [2]
                    Zapach: słaby ale w miarę przyjemny, owocowo-śliwkowo z delikatną palonością [3.5]
                    Smak: brak piwu treściwości i pełni, sprawia wrażenie rozwodnionego, w smaku dominuje goryczka, wytrawna, owocowa, przypomina nieco smak suszonych śliwek z lekko palonym podkładem, dalej w tle minimalnie wyczuwalne delikatne słodowe akcenty [3]
                    Wysycenie: trochę za duże [3.5]
                    Opakowanie: na nalewaku Warmer z logo, jest ok, szklanka Blanche de Namur, podstawka korsykańskiej pietry [4]
                    Uwagi: jako porter, nawet robust porter to piwo mnie rozczarowało, spodziewałem się bardziej palonych i bardziej treściwych nut nie wspominając o mało porterowym kolorze

                    Moja ocena: [3.1]
                    Attached Files
                    Last edited by becik; 16-01-2014, 18:01.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Mason
                      Senior
                      • 02-2010
                      • 3280

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Kolor: miedziany, lekko mętny, taki jest kolor"robust porter"? Piłem dwa krajowe, Hausta i Ursy, obydwa czarne jak smoła, no chyba, że to odmiana o barwie miedzianej [2]
                      Coś nie teges, Warmer w KiK i Chmielarni jest znacznie ciemniejszy, co widać choćby na fotce docenta.
                      JEDNO PIVKO NEVADI!

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        #12
                        Kolor stracił?
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • Komar_Pafnucy
                          Senior
                          • 08-2005
                          • 1114

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                          Coś nie teges, Warmer w KiK i Chmielarni jest znacznie ciemniejszy, co widać choćby na fotce docenta.
                          No bez kitu, to nie to piwo.

                          Multitap Crawl
                          Multitap Crawl na Facebook

                          "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                          Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Swojego piłem w Spiskowcach Rozkoszy
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Mason
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 3280

                              #15
                              Mój znajomy też pił w Spiskowcach i też było jasne.
                              JEDNO PIVKO NEVADI!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎