Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Cieszyński Browar Mieszczański, Buszujący w zbożu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Cieszyński Browar Mieszczański, Buszujący w zbożu

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: pomarańczowo-brunatny, mętne [4]
    Piana: ecru, piana dość gruba, opada bardzo szybko do cieniutkiej obwódki wokół szkła [2.5]
    Zapach: dość miły, chmielowo-słodowy [4]
    Smak: dość wytrawne choć nie do końca, na pierwszy plan idzie mocna, wyraźna, chmielowa gorycz, zostaje w ustach do końca, potem dopiero da się wyczuć leciutkie owocowo-cytrusowo-słodowe smaczki [4]
    Wysycenie: troszkę za dużo [4]
    Opakowanie: fajna etykiea, gładki kapsel [4]
    Uwagi: No IPA, przeciętna IPA, ani rewelacyjna ani bardzo zła, kilka lat temu pewnie piałbym z zachwytu ale teraz wypije ze smakiem i....szybko zapomnę

    Moja ocena: [3.85]
    Attached Files
    Last edited by becik; 22-01-2014, 19:18.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #3
      Dość dobra, by nie rzec, że bardzo dobra AIPA. Owocowo-cytrusowy bukiet urzeka, a goryczka nie jest zbyt długa i zalegająca. No w każdym bądź razie akurat idealna do takiego piwa. Mr. Citra z Hausta było lepsze pod tym względem, ale kreacja mieszczańska warta powtórzenia. Mam tylko nadzieję, że jest to możliwe i w niższej cenie niż 10 zł

      Comment

      • emes
        Nadszyszkownik Chmielowy
        • 08-2003
        • 4275

        #4
        Napiszę nie ma temat, czytałem książkę "Buszujący w zbożu", podobała mi się

        Comment

        • Brat_Piwny
          Senior
          • 01-2009
          • 685

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
          Napiszę nie ma temat, czytałem książkę "Buszujący w zbożu", podobała mi się
          Napiszę także nie na temat, tytuł "Buszujący w zbożu" budzi moje bardzo złe wspomnienia. 8 grudnia 1980 r. czytał tę książkę w Nowym Jorku pewien świr, który zabił Johna Lennona.
          Co do piwa, które pozyskałem na warszawskiej giełdzie od Becika, to było OK.
          Z drugiej strony, to ponoć "łabędzi śpiew" tego browaru.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #6
            Słyszałem na giełdzie także odmienne opinie na temat czy to koniec browaru.
            Last edited by e-prezes; 26-01-2014, 13:53.

            Comment

            • purc
              Senior
              • 02-2009
              • 650

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Brat_Piwny Wyświetlenie odpowiedzi
              Napiszę także nie na temat, tytuł "Buszujący w zbożu" budzi moje bardzo złe wspomnienia. 8 grudnia 1980 r. czytał tę książkę w Nowym Jorku pewien świr, który zabił Johna Lennona.
              Co do piwa, które pozyskałem na warszawskiej giełdzie od Becika, to było OK.
              Z drugiej strony, to ponoć "łabędzi śpiew" tego browaru.
              Tak, a Wagnera zakazać , bo Hitler go słuchał namiętnie... Oto, jak wygląda kultura internetowa : nie czytał, ale tytuł mu się źle kojarzy... A to jedna z najwybitniejszych powięśći 2 poł. 20 w. - i co z tego, że właściwie dla dorastającej młodzieży - skoro portret psychologiczny młodego bohatera nie ma sobie równych w literaturze.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎