Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Summer Wine, Teleporter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Summer Wine, Teleporter

    A: 5 % obj.
    E: n/n

    Kolor bardzo ciemny, pod światło bordowo-brunatny. Piana drobna, kremowa, bardzo niska ale dość trwała.
    Aromat ciemnych i palonych słodów, gorzkiej czekolady i bardzo delikatny kawowy. W tle błąka się delikatny popiół i tytoń, i niestety psuje to odbiór całości.
    Smak solidnie palony, nieco kawowy, z przypalonym karmelem. Goryczka średnia, bardzo ładnie balansuje się z odsłodową kwaśnością.

    Niesamowicie pijalny porter. Aromat trochę zmącony popiołem ale pierwszy łyk rekompensuje to natychmiast. Przez stosunkowo mocną paloność, nieco cierpką, plasować go można blisko stoutów.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Dreamer
      Senior
      • 05-2003
      • 1576

      #3
      styl: porter
      alk. 5,0%

      Górnofermentacyjny porter warzony na zasypie z dziesięciu odmian słodu i z chmielem Bramling Cross. Niestety trudno znaleźć jakiekolwiek informacje jakie to słody, czy cokolwiek więcej na temat tego piwa. IBU 43.

      BARWA: brunatna
      ZAPACH: owocowy - suszone śliwki, lekko kwaskowate i wyraźnie podwędzane; pod wędzonką nieco łagodniejszej karmelowości, lekkie nuty waniliowe jakby, trochę gorzkiej czekolady... dobry, złożony aromat
      SMAK: dominują wędzone nuty suszonych śliwek, z tła przebija wyrazista czekoladowość i... właściwie to wszystko; nie dość, że ubogo tu ze smakami, to piwo robi wrażenie wodnistego, w końcówce pojawia się trochę nut kawowych i nieco popiołowej, ziemistej goryczki. Rozczarowanie.
      Attached Files
      Blog: Piwna Brytania

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎