Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Adnams, Tally-Ho

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12201

    Adnams, Tally-Ho

    Styl: English Barley Wine

    Warzone od 1880 roku

    Adnams Southwold, award-winning UK brewer, hotelier and wine merchant. Visit Adnams Hotels, enjoy our beer and pubs, as well as wine and kitchenware at Adnams Southwold.


    Alk. 7,2%

    Aromat - ciastko czekoladowe z nutą owocowego destylatu
    Piana - średnia, dość gęsta, kremowa, kożuszek trwały, gęsty
    Barwa - ciemny brąz, prawie czarne, rubinowe refleksy pod światło
    Wysycenie - delikatne
    Smak - ciemna czekolada, dopełniona wiśniami, które nadają trochę cierpkości, lekka nuta likierowego alkoholu. Na finiszu z dość wyraźną, zalegającą goryczką z nutami kakao i posmakami stoutowymi. Piwo czuć jeszcze długo w ustach.
    Treściwość - zdecydowanie wysoka

    Więcej:

    Tally-Ho is a limited-edition barley wine that has been brewed at Adnams since 1880. Bottle conditioned and dark mahogany red in colour, Tally-Ho's Christmas cake richness and warmth lends itself to wintery, fireside evenings. Each year's vintage is unique and can be kept and matured in bottle, just like a fine wine.


    Jak na barley wine zaw. alkoholu niska. Zapewne to najmocniejsze ale w browarze. Jednak
    to treściwy, zdecydowanie pełny przedstawiciel stylu, którego zdecydowanie warto poddać degustacji o tej porze roku.
    Attached Files
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    Darek degustował to jeszcze zimą, ja mam okazję w trakcie upałów. Nie zmieniła się zawartość alkoholu, choć samoprzylepną etykietę zastąpiła papierowa.

    Barwa ciemnobrązowa, pod światło miedziano-wiśniowa.
    Kremowo-beżowa piana. Króciutka. Po chwili tylko obrączka wokół szkła. I znikające resztki na powierzchni.
    Aromat nikły, słodowy, ciasteczkowy, lekko owocowy.
    Smak z lekko palonymi nutami ciemnych słodów. Jest pewna goryczka, a w zasadzie gorzkość. Z drugiej strony sporo prostej owocowej, głównie wiśniowej słodkości. Po ogrzaniu wychodzi alkohol.
    Nagazowanie bardzo niskie.
    Butelka 330ml z etykietą bardzo podobną graficznie do tej ze zdjęcia powyżej. Firmowy niebieski kapsel.

    Jak na barley wine to piwo jest nudne i pozbawione intensywności oraz bogactwa profilu, co charakteryzuje przecież styl. Od czasów Darka widać straciło również zasadniczo na treściwości. 6,5 w skali 1-10.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎