Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ursa Maior, Ursa Blonde Palisade

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Ursa Maior, Ursa Blonde Palisade

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    #2
    Palisade.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #3
      Art, przepraszam.
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        A już myślałem, że to błąd na etykiecie i będzie okazja do kolejnego bezpardonowego hejtu

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #5
          Czekajcie, to jest coś nowego? Bo kupiłem to dziś z wrażeniem, że już raz piłem i mnie nie powaliło, ale spróbuję sobie jeszcze raz, co mi tam. Nie nadanżam.

          Zapach bardzo przyjemnie chmielowy, już byłem w ogródku i witałem się z gąską, ale smak... Po tej całej dyskusji o deemesie i siarczanej wodzie nie wiem już, czy nie zacząłem się sugerować, ale gadanie o DMS jest na forum od dawna, a nie wyczułem go jeszcze w żadnym piwie ani w zapachu, ani w smaku. Więc czemu niby teraz?

          Nie wiem, jak opisać ten smak. Mydłkowo stęchły. Może jakiś sensoryk dopasuje do tego dwucycetyl lub trzysiarczek analu.

          PS Dopiłem. Taki rocznik (mój, nie piwa).

          Comment

          • strzelec_wyborowy
            Junior
            • 08-2011
            • 21

            #6
            A gdzie można go dostać w Wawie ? Rodzinek go nie ma .

            Comment

            • kniazix
              Member
              • 08-2007
              • 69

              #7
              zerknij do Piwosza wydaje mi się, że się chwalili na fb, że mają

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #8
                Na Polnej kupiłem.

                Comment

                • wpadzio
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 2645

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                  Na Polnej kupiłem.
                  O, na Polnej bywasz?
                  Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                  Serviatus status brevis est
                  3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                  Comment

                  • wpadzio
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 2645

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoto-miodowy. Nieklarowny. [4]
                    Piana: Wyraźna po nalaniu. Redukuje się stosunkowo szybko, za to do trwałej cienkiej pierzynki. Dość mocno lepi się do szkła. [4]
                    Zapach: Chmielowo-trawiasty na pierwszym planie. W tle z kolei pojawiają się nuty słodowe i woda z gotowanych ziemniaków. [3.5]
                    Smak: Znikoma goryczka, jakiś cień ziemistych, lekko kwiatowych aromatów chmielowych. Minusem są wyraźne ziemniaczane i cebulowo-czosnkowe klimaty. Smutno. [3]
                    Wysycenie: Nagazowanie jest zbyt niskie. Brakuje zdecydowanie życia. Po kilkunastu minutach gazu już nie ma wcale! [2]
                    Opakowanie: Typowa ursowa stylistyka. Na pewno cała seria jest stylistycznie oryginalna, choć dla mnie trochę zbyt naćkana treścią i patchworkową grafiką, przez co szybko męcząca wzrok. Kapsel firmowy. Parametry i trochę kulinarnych wskazówek i za to plus. [4]
                    Uwagi: Blond Ale... To powinno być fajne, sesyjne, lekkie piwo, o zrównoważonym balansie. A tutaj mamy piwo, podlane zupą ziemniaczaną. Całkowicie schowała się słodowość a gaz to miałem... nie powiem. Jedna z najgorszych produkcji z URSY. Szkoda.

                    Moja ocena: [3.325]
                    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                    Serviatus status brevis est
                    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
                      O, na Polnej bywasz?
                      Yyy... no. Wiesz, w Warszawie mieszkam.

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        #12
                        Nie trzeba mieszkać w Warszawie, żeby bywać na Polnej.
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • wpadzio
                          Senior
                          • 06-2011
                          • 2645

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                          Yyy... no. Wiesz, w Warszawie mieszkam.
                          A tak chciałem.. zagaić
                          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                          Serviatus status brevis est
                          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                          Comment

                          • Janko72
                            Member
                            • 02-2014
                            • 51

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika strzelec_wyborowy Wyświetlenie odpowiedzi
                            A gdzie można go dostać w Wawie ? Rodzinek go nie ma .
                            na Broniewskiego stoi sporo Urs

                            Comment

                            • wpadzio
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 2645

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika strzelec_wyborowy Wyświetlenie odpowiedzi
                              A gdzie można go dostać w Wawie ? Rodzinek go nie ma .
                              W Stacji Piwa przy KEN 53 jeszcze wczoraj było...
                              Last edited by wpadzio; 16-02-2014, 18:58.
                              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                              Serviatus status brevis est
                              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎