Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] Sunny Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bartek, [Doctor Brew] Sunny Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, mętny. [5]
    Piana: Zaraz po nalaniu obfita i drobna. Do samego końca pozostaje cienka warstwa. [4]
    Zapach: Wyrazisty aromat owoców tropikalnych, żadnych nieprzyjemnych akcentów. [4.5]
    Smak: Tropiki i cytrusy z zapachu są obecne w smaku, ale charakter nadaje zbyt mocna goryczka. Cudów nie ma, 83 IBU przy 13° Blg to nie jest odpowiednie zharmonizowanie. Goryczka jest po prostu przegięta, a w dodatku pod koniec daje się we znaki cierpkość. Dla maniaków goryczki jak znalazł, reszta ma już zbyt dobry wybór by łykać wszystko jak leci (przynajmniej w miastach wyposażonych w wielokrany). [3.5]
    Wysycenie: Średniowysokie, podtrzymujące smak piwa. [4.5]
    Opakowanie: To mocna strona tego piwa. Dobra, oszczędna stylistyka plus pełne info. Zastrzeżenie jedynie do egzemplarzy z pofałdowaną etykietą. [5]
    Uwagi: Po ogłoszeniu wartości IBU w tym piwie spodziewałem się właśnie takiego mocno goryczkowego smaku, ale na plus zaskoczył mnie przyjemny aromat. Ciekaw jestem kolejnego piwa!

    Moja ocena: [4.1]
    Attached Files
    Last edited by docent; 19-02-2014, 22:16.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • KarlPopper
      Senior
      • 11-2013
      • 133

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Starałem się nalewać tak by drożdże pozostawić w butelce, ale się nie udało. Piwo mętne bardziej niż niejeden pszeniczniak, chociaż ogólnie barwa jest "sunny" [4]
      Piana: Całkiem niezła, ładnie oblepia szkło, tylko nieco szybko opada [4.5]
      Zapach: Zew tropików, cytrusy, grejpfrut, mango, bardzo dobry aromat. (ale pacific pale ale chyba ma odrobinę lepszy aromat, nie ma też mocnego uderzenia chmielem, ale to w sumie nie IPA...) [4.5]
      Smak: Świetna goryczka, chmiel, cytrusy. Mimo, iż bardzo lubię taką goryczkę to jednak przydałoby się odrobinę bardziej ją zbalansować (moim zdaniem piwo byłoby idealne gdyby podnieść ekstrakt i zrobić z tego IPA ) [4.5]
      Wysycenie: w sam raz na ten styl [5]
      Opakowanie: Podoba mi się taka ascetyczna obwoluta, bardzo ładnie wyszczególnione dane typu ibu, ekstrakt itp. Nawet bajerowanie na kontr etykiecie stonowane w porównaniu do niektórych polskich browarów kontraktowych [5]
      Uwagi: Bardzo udany debiut, na pewno do tego piwa powrócę. Nie jestem pewien jak jest z dystrybucją bo udało mi się zakupić tylko jedną butelkę.

      Moja ocena: [4.525]
      Live Craft. Die Punk.

      Comment

      • domaluj
        Senior
        • 04-2012
        • 303

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: bursztyn, lekko pomarańczowy, mętne [5]
        Piana: jest ładna, szybko opada, pozostają małe wysepki, ładnie oblepia szkło [4.5]
        Zapach: owoce cytrusowe, głównie grejpfrut [5]
        Smak: wszystko zabija nadmierna gorycz, nie jest to miła goryczka, tylko bezsensowna, nachalna gorycz [3]
        Wysycenie: wolałbym większe [3.5]
        Opakowanie: ładne, minus za bełkot z tyłu [4]
        Uwagi: kupione w "Piwoszu", Warszawa, Twarda/Żelazna

        Moja ocena: [4.025]

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #5
          Piwo ładnie pachnie owocami tropikalnymi, przypomina trochę Kuguara a trochę mam wrażenie Apollo Galaxy od Matuśki, pewnie za sprawą uzytych chmieli. Piana ładnie krążkuje, zostawia ładną firankę. I najlepsze: może jestem zboczony ale dla mnie goryczka wcale nie była jakaś wielka. Albo nastawiłem się na Bóg wie jak silną i tak jakoś odczułem ją słabiej. W każdym razie piwo bdb!

          Comment

          • wasyll
            Senior
            • 09-2008
            • 1823

            #6
            Ja piłem wczoraj wersję beczkową i takich zachwytów nie doświadczyłem.

            Piana i kolor jest ok, piwo delikatnie mętne, pomarańczowe, dobra retencja z fajnym kożuchem.

            Na temat aromatu ciężko mi powiedzieć cokolwiek, nie powalił mnie znacząco.
            W smaku jest cienko - oprócz bardzo mocnej i wyraźnej goryczki nie ma nic innego co uwidoczniło by się w jakiś znaczący sposób. Miały być tropiki, a jest pustka smakowa. Piwo wędruje przez kubki smakowe nie pozostawiając po sobie ejlowego znaku.

            Dla mnie piwo średnie, nic szczególnego w nim nie widzę. Czekam na inne recenzje beczkowe.
            www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

            Comment

            • yoxik
              Senior
              • 10-2012
              • 427

              #7
              Doctor Brew Sunny ALE

              Piana niewielka ale sie utrzymuje i ładnie oblepia szkło. Kolor piękny pomarańczowy mętny. W aromacie chmiel, cytrusy, las bardzo przyjemny. Smak to harmonia słodowości goryczki i chmielu. Całość lekka bardzo pijalna. Goryczka wysoka przyjemna, słodowość wyczuwalna nie za wysoka. Piwo przypomina Pacific Pale Ale Artezan ma moje WOW

              Po ogrzaniu czuc masło ale zdania nie zmieniam WOW zostaje
              Również tutaj
              https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

              Comment

              • tfur
                Senior
                • 05-2006
                • 1303

                #8
                jak na dyrdymały wypisywane na fejsie
                to całkiem udane piwo im wyszło
                goryczka może i przesterowana
                ale do tego są fajne posmaki owocowe
                mignęło mi skojarzenie z babim latem
                ale to jednak inna kategoria wagowa
                ogólnie jestem za, ale, jak w przypadku
                wszystkich darów rzemiosła, cena spowoduje
                że nie będę się tym piwem przesadnie opijał
                smaczne
                veni, emi, bibi

                Comment

                • Cannabee776i99
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 658

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Mętny pomarańcz. [4.5]
                  Piana: Na początku powstaje ładna czapa, potem redukuje się do skromnej warstwy. [4]
                  Zapach: Cytrusy i owoce tropikalne. Intensywny i przyjemny. [4.5]
                  Smak: Mocna, acz przyjemna goryczka. Faktycznie trochę zbyt mocna w stosunku do ekstraktu, ale mi to nie przeszkadzało. Goryczkę uzupełniają nuty owoców tropikalnych. Takie punk rock APA. [4]
                  Wysycenie: OK. [4.5]
                  Opakowanie: Nowoczesne, ascetyczne. OK. [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.225]

                  Comment

                  • MaciejJulianBeer
                    Junior
                    • 02-2014
                    • 12

                    #10
                    Dobra zupa:-)

                    Jak informuje producent~ tropikalne nuty chmielu... Zdecydowanie. W smaku, aromacie i konsystencji godne polecenia. Ma to COS! Niech koneserzy powiedza co:-)

                    Comment

                    • Trigga
                      Member
                      • 09-2013
                      • 34

                      #11
                      Zarówno kolor jak i zapach przywodzą mi na myśl Grand Prix. Goryczka zalegająca, ale nie powiedziałbym, że przegięta. Osobie, która uwarzyła to piwo spokojnie mógłbym uścisnąć prawicę i pogratulować dobrze wykonanej pracy. Oby więcej takich browarów! Ciekawostka: piwo warzone w tym samym browarze, w którym powstają piwka od SzałuPiw.

                      Comment

                      • tristan_tzara
                        Senior
                        • 12-2007
                        • 1038

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ładny ciemny pomarańcz, lekko mętne. [4.5]
                        Piana: Mocno się pieni, sama piana drobna i nie schodziła mi tak szybko jak inni opisuja. Może też dlatego że szybko w miare wypiłem. [5]
                        Zapach: Nie jakiś mocno intensywny ale naprawde miły. Przede wszystkim chmiele amerykańskie ze wszystkimi swoimi owocowymi atutami. [4.5]
                        Smak: Oh, to jest uderzenie goryczki. Świetne owocowe smaki, bardzo orzeźwia. No i to wszystko, nie ma zbalansowania, goryczka jest nieco pestkowa i zalegająca w posmaku. [4]
                        Wysycenie: Średnie, w sam raz. [5]
                        Opakowanie: Prosto, całkiem stylowo ale bez rewelacji, szaleństwa. [4]
                        Uwagi: Bardzo udany start, czekam na inne piwa i mam nadzieje że kolejne warki będą trzymać poziom.

                        Moja ocena: [4.35]

                        Comment

                        • beny86
                          Junior
                          • 02-2010
                          • 18

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: pomarańcz, mętne [5]
                          Piana: solidna, ładnie oblepia szkło [4.5]
                          Zapach: amerykańskie odmiany chmielu, głownie grejpfrut [4.5]
                          Smak: solidna goryczka grejpfrutowa, mi trochę brakuje ciała ale jest dobrze [4]
                          Wysycenie: ok [4.5]
                          Opakowanie: proste, ale wszystkie potrzebne parametry są [4.5]
                          Uwagi: Świetny start nie mogę się doczekać kolejnych pozycji.
                          Trzymam kciuki

                          Moja ocena: [4.325]

                          Comment

                          • maciu82
                            Senior
                            • 02-2012
                            • 100

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Pomarańczowe, ładnie mętne. [4.5]
                            Piana: średniowysoka. Szybko opada do obwódki i wysepki. Przepięnie oblepia szkło [4]
                            Zapach: Głównie chmiel taki świeży. [4.5]
                            Smak: Jest goryczka! Bardzo przyjemna. Wyczuwam też chlebowość. Delikatne, przyjemnie się pije [4.5]
                            Wysycenie: rześkie [5]
                            Opakowanie: Proste, przejrzyste, wszystko co trzeba [4.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.475]
                            "A we mnie samym wilki dwa, oblicze dobra, oblicze zła(...)Wygrywa ten, którego karmię!!"
                            galeria spożytych piw
                            Najlepszy Sklep z piwem w Oleśnicy

                            Comment

                            • rowdy
                              Senior
                              • 03-2013
                              • 121

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Pomarańczowo bursztynowy. Mętne. [4.5]
                              Piana: Gęsta, szybko opada. [4]
                              Zapach: Ameryka w pełnej krasie. Są cytrusy, są owoce tropikalne. [4.5]
                              Smak: Wyraźna, grejpfrutowa goryczka na pierwszym planie, która długo utrzymuje się na języku. [4.5]
                              Wysycenie: Średnie. [3.5]
                              Opakowanie: Etykieta prosta, stylowa, pełna informacja o składzie na kontrze. [4.5]
                              Uwagi: Ciekawe, orzeźwiające piwo, może trochę zbyt jednowymiarowe (kontra słodowa mogłaby być większa). Lubię taką goryczkę. Z niecierpliwością czekam na kolejne piwa od Doctora Brew!

                              Moja ocena: [4.4]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎