Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Edelmeister Pilsener

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Van Pur, Edelmeister Pilsener

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłocisty, klarowny. Teoretycznie jak najbardziej w stylu, ale wolałbym tu pół tonu ciemniejszy. [4]
    Piana: Słaby punkt programu. Nietrwała, różne wielkości bąbli, w ciagu 15 sekund redukuje się do cienkiej kołderki. Potem nie ma jej niemal wcale. [2]
    Zapach: Coś tam czuć, ale nie bardzo wiem co. Mając do wyboru - chmiel czy słód - stawiam na ten drugi [3]
    Smak: Jest bida. Co tu dużo pisać - typowy koncerniak. Na plus, że nie jest słodkie. ba, nawet nieco wytrawne. Goryczka nie wysoka, ale w porównaniu do innych piw koncernowych, jest nawet wyczuwalna. [3.5]
    Wysycenie: Jak na styl prawidłowe, dla mnie jednak za duże. Widać to nawet po nalaniu. [4]
    Opakowanie: Pet, grafika byle jaka, brak ekstraktu. [2.5]
    Uwagi: PET kupiony w Carefourze. 4,69 zł za 1,5 litra. Odważyłem się i w nagrodę jestem pierwszym opisującym. Można wypić, ale sensu wielkiego nie widzę w tym. Czuć, że to koncerniak. Latem może jednak być nawet jakąś tam alternatywą. Poprawny eurolager, brak wad w sztuce warzelniczej.

    Moja ocena: [3.175]

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • AaLeX
      Senior
      • 07-2011
      • 572

      #3
      Syf, dno i wodorosty. Bezsmakowa woda o kolorze moczu. Zazwyczaj staram się odnaleźć jakiś choćby jeden plus w kosztowanych przeze mnie wyrobach, ale w tym nie ma nic. Piany nie ma, smaku nie ma, zapachu nie ma. Kolor j/w. Dziwie się, że komuś opłaca się to produkować. Oczywiście Van Pur jak zawsze niezawodny. Ciekawe tylko, w którym browarze akurat ten wynalazek powstaje. Ocena 1/6.
      Last edited by AaLeX; 10-08-2015, 15:06.

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Wyjątkowo podły napitek. But. 0,66:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • AaLeX
          Senior
          • 07-2011
          • 572

          #5
          Heh czyli widzę że nic się nie zmieniło, ciekawe kto produkuje ten wynalazek i w zasadzie po co? Czy komuś może to smakować? Notabene, ja to piłem z wersji plastikowej, w takiej butelce gdzie to można dostać?

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AaLeX Wyświetlenie odpowiedzi
            Heh czyli widzę że nic się nie zmieniło, ciekawe kto produkuje ten wynalazek i w zasadzie po co? Czy komuś może to smakować? Notabene, ja to piłem z wersji plastikowej, w takiej butelce gdzie to można dostać?
            To wersja na rynek włoski.
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • AaLeX
              Senior
              • 07-2011
              • 572

              #7
              Chryste Panie, włochom taki syf pokazujemy, jakbyśmy piwa nie umieli robić. Dramat

              Comment

              • nietzschee
                Senior
                • 07-2016
                • 319

                #8
                Wygląd: kolor słomkowy, klarowne, śliczna piana, drobna, trwała, ładny gęsty lacing.
                Zapach: chmielowy, kwiatowy, jest nuta siarkowa, nuta też szmaciana jak od żateckiego lub starego chmielu.
                Smak: Tu tez nie jest najgorzej, lekkie, ale obawiałem się pustki przy 4,5% z ekstraktu 9%, jest lekko chlebowe, dosyć gładkie, daje trochę kukurydzą w zasypie, chmielowe nawet jest, zostawia nawet wyraźny zielisty posmak, delikatne masełko i siarka, coś pieprznego, do pełni szczęścia potrzebowałbym goryczki, bo jest niska, choć eta mówi o 2/4. Za te pieniądze to sztos
                Attached Files

                Comment

                • grodek
                  Senior
                  • 06-2015
                  • 527

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnozłote, klarowne. To jedyny pozytyw tego piwa. [5]
                  Piana: Średniopęcherzykowa, biała. Po kilkunastu sekundach nie było po niej śladu. [1]
                  Zapach: To jest dopiero sztuka, ocenić coś czego praktycznie nie ma. Powiew aromatu kukurydzy i ziołowo-chmielowy, nie wiem czy nie na granicy autosugestii. [1.5]
                  Smak: Puste, jałowe, niesmaczne. Lekki posmak gwoździa i nieduża goryczka. [1.5]
                  Wysycenie: Średnie, mogłoby być wyższe. [3.5]
                  Opakowanie: Etykieta jakoś ujdzie, firmowy kapsel. Brak pełnego składu. [3.5]
                  Uwagi: Omijać szerokim łukiem. Termin do 05.08.2018.

                  Moja ocena: [1.825]
                  604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: jasno złocisty [4.5]
                    Piana: biała, średnie pęcherze, szybko opada tworząc krzaczki na szkle [2.5]
                    Zapach: słaby słodkawo (kukurydziano) - słodowy [3]
                    Smak: dość wodniste, lekkie, goryczka leciutka, ginie w zbyt słodkawym posmaku (podobnym do gotowanego groszku z marchewką) z finiszem wyraźniej słodowym [3]
                    Wysycenie: trochę przegazowane [3.5]
                    Opakowanie: pet z brzydką etykietą [2]
                    Uwagi: Klasyczny euro lager w słabszej formie do wypicia i ugaszenia pragnienia, wypiłem (cały pet) nic nie wylałem - czyli daje radę

                    Moja ocena: [3]
                    Attached Files
                    Last edited by becik; 19-01-2018, 20:36.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎